Рішення від 05.06.2012 по справі 5013/98/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"05" червня 2012 р.Справа № 5013/98/12

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Колодій С.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №5013/98/12

за позовом: Прокурора Петрівського району, смт. Петрове Петрівського району в інтересах Державного агентства з земельних ресурсів м. Київ, відділу Держкомзему у Петрівському районі, смт. Петрове Петрівського району

до 1-го відповідача: Петрівської районної державної адміністрації, смт. Петрове Петрівського району

до 2-го відповідача: Товарної біржі "Кіровоградська аграрна біржа", м. Кіровоград

до 3-го відповідача: Селянського фермерського господарства "Веселка", смт. Петрове Петрівського району

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача 2(товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа"): товариства з обмеженою відповідальністю "Чечеліївське", Кіровоградська область, Петрівський район, с. Чечеліївка

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача 2(товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа"): фізична особа ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про визнання недійсною угоди та результатів земельних торгів

Представники сторін:

від прокуратури - Бульба І.В., посвідчення НОМЕР_1, старший прокурор відділу представництва;

від позивачів - участі не брали;

від відповідача 1 - ОСОБА_3, довіреність №01-25/13/1 від 27.02.2012 р., начальник юридичного відділу

від відповідача 2 - Крамаренко Л.В., директор товарної біржі;

від відповідача 3 - Затинацький Д.О., голова СФГ "Веселка"

від 3-ї особи 1 - участі не брали;

від 3-ї особи 2 - участі не брали.

Прокурор Петрівського району в інтересах Державного агентства з земельних ресурсів, м. Київ, відділу Держкомзему у Петрівському районі звернувся до господарського суду з позовом (з урахуванням уточнень позовних вимог від 28.02.2012 р., 03.04.2012 р.) про визнання недійсною угоди на організацію та проведення торгів по продажу права оренди землі без номера, укладену 24.03.2009 року між Петрівською районною державною адміністрацією та Кіровоградською аграрною біржею, відповідно до якої 09.06.2009 року було проведено земельні торги з продажу права на оренду земельних ділянок площею 136,35 га і 192,86 га, розташованих на території Чечеліївської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області, оформлених протоколами без номерів від 09.06.2009 р., переможцем яких виступило селянське фермерське господарство "Веселка"; визнання недійсними та скасування результатів земельних торгів з продажу права на оренду земельних ділянок площею 136,35 га і 192,86 га, розташованих на території Чечеліївської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області, оформлених протоколами без номерів від 09.06.2009 р., переможцем яких виступило селянське фермерське господарство "Веселка".

В обґрунтування позовних вимог прокурор з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 03.04.2012 р., посилаючись на приписи статті 137 Земельного кодексу України, статей 1,9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", статті 227 Цивільного кодексу України, стверджує про недійсність угоди на організацію та проведення торгів по продажу права оренди землі без номера, укладену 24.03.2009 року між Петрівською районною державною адміністрацією та товарною біржею "Кіровоградська аграрна біржа", оскільки правочин вчинено сторонами без наявності відповідного дозволу (ліцензії) на проведення земельних торгів у товарної біржі "Кіровоградська аграрна біржа" та, як наслідок, недійсність результатів земельних торгів, що проведені товарної біржею без відповідної ліцензії.

На виконання ухвали господарського суду Кіровоградської області від 10.02.2012 р. Державне агентство земельних ресурсів України надало власну правову позицію щодо заявлених позовних вимог (пояснення від 24.02.2012 р.) та зазначило, що відповідно до підпункту 27 пункту 4 Положення про державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 р. №445/2011 Держземагенство України проводить у випадках, передбачених законодавством, ліцензування певних видів господарської діяльності та здійснює контроль за додержанням суб"єктами господарювання відповідних ліцензійних умов, але не наділено повноваженнями щодо здійснення контролю за наявності ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів затверджені наказом Держкомзему від 08.10.2010 р. №724, який зареєстровано в Мін'юсті України 17.11.2010 р. за №1125/18420, а товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа" отримала ліцензію на проведення земельних торгів лише 13.01.2011 р., тобто під час укладання оскаржуваної угоди та проведення земельних торгів мало місце не порушення ліцензійних умов, а провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на проведення земельних торгів, повноваження щодо здійснення контролю за якими не відноситься до компетенції Держкомзему України.

Відділ Держкомзему у Петрівському районі позов підтримав в повному обсязі та просив суд розглядати справу без участі його представника.

Відповідач 1 (Петрівська районна державна адміністрація) заперечила позов, у відзиві на позовну заяву зазначила, що під час проведення земельних торгів у Петрівському районі 09.06.2009 року товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа" не мала ліцензії на проведення земельних торгів, так як не могла її отримати в установленому законом порядку в зв"язку з невизначеністю органу, який видає ліцензії та відсутністю відповідних ліцензійних умов для цього виду господарської діяльності.

Відповідач 2 (Товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа") позов не визнала, просила суд в задоволенні позовних вимог відмовити та пояснила, що на час проведення земельних торгів за угодою Товарна біржа не могла отримати ліцензії в установленому законом порядку, оскільки не було визначено орган ліцензування та не розроблено умови ліцензування. Будь - яких перевірок уповноважених органів з питань ліцензування на Товарної біржі не здійснювалось.

Відповідач 3(СФГ "Веселка") позов заперечило, посилаючись на відсутність обґрунтування порушених прав Державного агентства з земельних ресурсів та відділу Держкомзему у Петрівському районі Кіровоградської області, в інтересах яких прокурором подано позов. Крім того, СФГ "Веселка" посилаючись на постанову Верховного Суду України від 25.04.2003 року №3 "Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності", лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 04.04.2003 р. №2006 стверджує про правомірність діяльності товарної біржі "Кіровоградська аграрна біржа" по проведенню земельних торгів, оскільки на час виникнення спірних правовідносин не було визначено орган ліцензування та ліцензійні умови для проведення земельних торгів. Відповідач 3 також зазначив, що договори оренди землі на земельні ділянки площею 136,35 га та 192,86 га укладалися на підставі розпоряджень голови Петрівської РДА, а не за результатами земельних торгів.

Третя особа 1, третя особа 2 позов заперечили та просили суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

24.03.2009 року Петрівська РДА , як Замовник та Кіровоградська аграрна біржа, як Виконавець уклали угоду на організацію та проведення торгів про продажу права оренди землі.

Відповідно до умов вказаної угоди Замовник призначив Кіровоградську аграрну біржу Виконавцем земельних торгів та зобов"язався надати всі необхідні документи на земельну ділянку, право оренди якої пропонується до продажу на Торгах, та нести відповідальність за їх достовірність; надати, не пізніше 30 днів до дати проведення Торгів, заявки на продаж права оренди земельної ділянки встановленої форми; не розголошувати комерційну таємницю учасників Торгів; не вчиняти дій, які можуть спричинити обмеження конкуренції при організації та проведенні Торгів. Виконавець зобов"язався забезпечити, не пізніше 30 днів до дати проведення Торгів, оприлюднення інформації про початок їх проведення в засобах масової інформації; забезпечити учасників Торгів нормативними документами та своєчасно повідомляти про всі зміни та доповнення до них; не вчиняти дій, які можуть спричинити обмеження конкуренції при організації та проведенні торгів по продажу права оренди земельної ділянки.

Згідно пункту 1.2 угоди Замовник та Виконавець гарантують безумовне дотримання Тимчасового положення з продажу земельних ділянок та передачі їх в оренду на конкурентних засадах на території Кіровоградської області, затвердженого Рішенням Кіровоградської обласної ради від 31.05.2007 р. №226.

09.06.2009 року на підставі вказаного договору товарною біржею "Кіровоградська аграрна біржа" проведено земельні торги на право оренди земельної ділянки терміном на 10 років, розташованої на території Чечеліївської сільської ради Петрівського району площею 136,35 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (протокол земельних торгів від 09.06.2009 р., лот №5) та земельні торги на право оренди земельної ділянки терміном на 10 років, розташованої на території Чечеліївської сільської ради Петрівського району площею 192,86 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (протокол земельних торгів від 09.06.2009 р., лот №4).

19.05.2011 року головою Петрівської РДА прийнято розпорядження "Про надання земельних ділянок в оренду", згідно якого відповідно до статей 6,41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", статей 17,22,124,134,135, п.12 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі", Закону України "Про землеустрій", протоколів земельних торгів від 09.06.2009 року, розглянувши пропозиції відділу Держкомзему у Петрівському районі Кіровоградської області від 16.05.2011 р. №01-13/800, заяву голови СФГ "Веселка" Затинацького Д.О. від 06.05.2011 р. №524-з надано СФГ "Веселка" в оренду терміном на 10 років земельні ділянки загальною площею 136,35 га, 192,86 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок земель запасу за межами населених пунктів на території Чечеліївської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області. Зобов"язано голову СФГ "Веселка" до 19.12.2011 р. заключити та здійснити державну реєстрацію договорів оренди на земельні ділянки.

01.06.2011 р. між Петрівською РДА та СФГ "Веселка" на підставі розпорядження №461-р від 19.05.2011 р. укладено договір оренди, зареєстрований у відділі Держкомзему у Петрівському районі 06.06.2011 р. за №352490004000319, про передачу в оренду строком на 10 років земельну ділянку загальною площею 136,35 га та договір оренди, зареєстрований у відділі Держкомзему у Петрівському районі 06.06.2011 р. за №352490004000318, про передачу в оренду строком на 10 років земельну ділянку загальною площею 192,86 га.

Господарський суд відмовляє в задоволенні позовних вимог про визнання недійсною угоди на організацію та проведення торгів по продажу права оренди землі від 24.03.2009 р. та скасування результатів земельних торгів оформлених протоколами без номерів від 09.06.2009 р., в силу наступного.

Відповідно до частини 1 статті 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства , установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб"єкта підприємницької діяльності мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для застосування передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушення.

З матеріалів справи вбачається, що прокурор подав позов в інтересах Державного агентства з земельних ресурсів України, відділу Держкомітету у Петрівському районі з підстав укладення товарною біржею "Кіровоградська аграрна біржа" спірної угоди без наявності відповідного дозволу (ліцензії) .

Ліцензією є документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов (стаття 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

У відповідності з частиною 7 статті 20 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (у редакції Закону на час подачі позову) контроль за наявністю ліцензії у суб"єктів господарювання здійснюють спеціально уповноважений орган з питань ліцензування та інші органи виконавчої влади в межах їх повноважень шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Згідно положень статті 5 цього Закону до компетенції спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування віднесено здійснення контролю за наявності ліцензії.

Відповідно до Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2007 р. №667, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва є спеціально уповноваженим органом з питань державної регуляторної політики, державної реєстрації, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності. За приписами підпункту 39 пункту 4 даного Положення Держкомпідприємництво відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за наявністю ліцензії у суб"єктів господарювання.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України №90 від 22.02.2008 р. з 11.03.2008 р. Державний комітет з земельних ресурсів, правонаступником якого є Державне агентство з земельних ресурсів України є органом ліцензування по проведенню земельних торгів.

Дане положення підтверджено пунктом 1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів, затверджено наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №724 від 08.10.2010 р., зареєстрованого в Мін'юсті України 17.11.2010 р. за №1125/18420.

Відповідно до Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 р. №445, Держземагенство України відповідно до покладених на нього завдань проводить у випадках, передбачених законодавством, ліцензування певних видів господарської діяльності та здійснює контроль за додержанням суб"єктами господарювання відповідних ліцензійних умов (підпункт 27 пункту 4 Положення), але не наділений повноваженнями здійснення контролю за наявністю ліцензії у суб"єктів господарювання.

Прокурор Петрівського району Кіровоградської області у позовній заяві вірно зазначив, що Державне агентство земельних ресурсів України є органом ліцензування у сфері проведення земельних торгів, отже здійснює контроль за додержанням суб"єктами господарювання ліцензійних умов.

Ліцензійні умови - це установлений з урахуванням вимог законів вичерпний перелік організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов"язкових для виконання при провадженні видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню (абзац 7 частини 1 статті 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності").

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів затверджені наказом Держкомзему від 08.10.2010 р. №724, який зареєстровано в Мін'юсті України 17.11.2010 р. за №1125/18420, тоді як товарна біржа "Кіровоградська аграрна біржа" отримала ліцензію на проведення земельних торгів лише 13.01.2011 р., отже під час укладення оскаржуваної угоди та проведення земельних торгів мало місце не порушення ліцензійних умов, які має право контролювати Державне агентство земельних ресурсів України, а провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на проведення земельних торгів, контроль за наявністю якої не входить до повноважень Держземагентства України.

Дана позиція знайшла своє підтвердження в поясненнях щодо заявлених позовних вимог Державного агентства земельних ресурсів України від 24.02.2012 року.

Відповідно до пункту 3 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування у вирішенні спорів окремих норм процесуального права" від 15.01.2010 р. №01-08/12 право на звернення до суду у разі недотримання вимог законодавства щодо обов"язковості отримання ліцензії для здійснення певного виду господарської діяльності належить спеціально уповноваженим органам з питань ліцензування та іншим органам виконавчої влади в межах їх повноважень шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

З урахуванням вищевикладених обставин, право на звернення до суду у разі недотримання вимог законодавства щодо обов"язковості отримання ліцензії для здійснення певного виду господарської діяльності, в даному випадку проведення земельних торгів, належить спеціально уповноваженому органу з питань ліцензування, а саме Державному комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, а не Державному агентству з земельних ресурсів України, в інтересах якого прокурором Петрівського району подано позов.

Будь-яких доказів проведення планових або позапланових перевірок відповідачів Державним агентством з земельних ресурсів України, відділом Держкомзему у Петрівському районі, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва з питань, пов"язаних з ліцензуванням сторони суду не подали.

Господарський суд вважає, що відсутні підстави для визнання спірної угоди від 24.03.2009 р. недійсною та визнання недійсними та скасування результатів земельних торгів з продажу права на оренду земельних ділянок у зв"язку з відсутністю ліцензії на час укладання спірної угоди та проведення торгів у товарної біржі "Кіровоградська аграрна біржа", оскільки, як вже зазначалось, право здійснення контролю за наявністю ліцензій та право звернення до суду у разі недотримання вимог законодавства щодо обов"язковості отримання ліцензії для проведення земельних торгів не належить позивачам по справі.

Вказана правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 17.11.2009 р. у справі №2/170пд.

Розглядаючи доводи прокурора про недійсність та скасування результатів земельних торгів з продажу права на оренду земельних ділянок площею 136,5 га і 192,6 га, оформлених протоколами без номерів від 09.06.2009 р., переможцем яких виступило СФГ "Веселка" з посиланням на відсутність у товарної біржі "Кіровоградська аграрна біржа" ліцензії на проведення земельних торгів, господарський суд вважає за необхідним також зазначити наступне.

Відповідно до частини 1 статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. За приписами частини 2 статті 5 Господарського кодексу України кожен має право здійснювати підприємницьку діяльність не заборонену законом.

Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" визначає єдиний перелік видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування та відповідальність суб"єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

Відповідно до частини 2 статті 24 цього Закону до приведення законодавства у відповідність із Законом про ліцензування, закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Статтею 8 Закону про ліцензування визначаються вимоги до ліцензійних умов. Так, відповідно до частини 2 статті 8 Закону суб"єкт господарювання зобов"язаний проводити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду ліцензійних умов, які згідно з частиною 5 даної статті затверджуються спільним наказом спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та органу ліцензування, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Як вже зазначалось, відповідно до пункту 1 Положення про Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2007 р. №667, спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування є Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва.

Таким чином, законодавчо визначено тільки один вид нормативно - правового акту, положення якого встановлюють певні умови до провадження виду господарської діяльності, що ліцензується - це Ліцензійні умови, до яких також встановлено обов"язкові вимоги щодо порядку їх затвердження.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності щодо проведення земельних торгів затверджено наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 08.10.2010 р. №724, зареєстровано в Мін'юсті України 17.11.2010 р. за №1125/18420, тобто на момент проведення спірних торгів не існувало чинних ліцензійних умов для діяльності з проведення земельних торгів.

З урахуванням викладеного, при відсутності Ліцензійних умов, якими встановлюються кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші умови для провадження такої діяльності, відповідно до вимог частини 1 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 24 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", положення Земельного кодексу України, що передбачають необхідність наявності дозволу (ліцензії) для проведення земельних торгів не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.

Вищезазначена позиція підтримана постановою Верховного Судку України від 25.04.2003 р. №3 "Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності", в якій зазначено, що здійснення без ліцензії певного виду діяльності, який потребує ліцензування, не може вважатися злочином, якщо особа, яка займалася такою діяльністю, не могла одержати ліцензію в установленому порядку (не було створено орган ліцензування, не було визначені ліцензійні умови, тощо).

Листом від 04.04.2003 р. №2006 Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, який є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та наділений повноваженнями здійснити контроль за наявністю ліцензій у суб"єктів господарювання, зазначив, що у зв"язку з відсутністю Ліцензійних умов суб"єкт господарювання може здійснювати вказану діяльність без ліцензії до прийняття зазначених Ліцензійних умов.

Господарський суд не може погодитися з позицією прокурора, що результати земельних торгів з продажу права на оренду земельних ділянок площею 136,5 га і 192,6 га, оформлених протоколами без номерів від 09.06.2009 р. підлягають визнанню недійсними та скасуванню, як правочини на підставі статей 203,215,227 Цивільного кодексу України, оскільки вчинені товарною біржею "Кіровоградська аграрна біржа" без відповідно дозволу(ліцензії) всупереч вимогам частини 3 статті 137 Земельного кодексу України.

Відповідно до статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов"язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори).

Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов"язків.

З тексту протоколів земельних торгів від 09.06.2009 р. за лотом №4, за лотом №5 вбачається, що протокол не є документом, який спрямований на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов"язків двох або більше сторін, а є документом, який лише підтверджує проведення за замовленням Петрівської райдержадміністрації земельних торгів за лотами №4, №5 з зазначенням об"єкту торгів, стартової ціни вартості річної орендної плати, перелік присутніх на процедурі проведення торгів, перелік учасників земельних торгів, перелік пропозицій, які були зроблені учасниками земельних торгів, зазначення особи, що стала переможцем за результатами проведення цього аукціону, ціна продажу об"єкта - річної оренди землі.

Тобто, результати торгів, оформлені відповідними протоколами не містять в собі обов"язкових ознак правочину, що наведені у статті 202 Цивільного кодексу України та відповідно не є правочином у розумінні цієї статті, у зв"язку із чим до нього не можуть бути застосовані положення статей 203, 215, 227 Цивільного кодексу України щодо недійсності правочину.

Відповідно до пункту 1 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Зі змісту договорів оренди землі від 01.06.2011 р., зареєстрованих у відділі Держкомзему у Петрівському районі 06.06.2011 р. за №352490004000319, за №352490004000318 про передачу в оренду строком на 10 років земельних ділянок загальною площею 136,35 га та 192,86 га вбачається, що підставою для набуття в червні 2011 року права оренди на земельні ділянки у СФГ "Веселка" є розпорядження Петрівської РДА №461-р від 19.05.2011 р., а не результати земельних торгів, що відбулися в червні 2009 року.

Враховуючи викладені обставини, господарський суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог і відмовляє в задоволенні позовних вимог повністю.

Керуючись статтями 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Згідно частини 5 статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.

Повне рішення складено 11.06.2012 р.

Суддя С.Б. Колодій