05.06.2012 Справа №1915/9266/2012
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Делікатна Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу ДАІ УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області із адміністративним позовом до відділу ДАІ УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить протокол про адміністративне правопорушення серії ВХ1 № 233187 від 21 травня 2012 року визнати незаконним та скасувати, провадження по адміністративній справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, оскільки при складанні протоколу, інспектором було грубо порушено його права та не з'ясовано всіх обставин справи, безпідставно притягнуто його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно -правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Виходячи з наведеного, а також те, що протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень, та відповідно до ч.1 ст. 254 КУпАП лише засобом фіксування вчинення адміністративного правопорушення, вважаю, що слід відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ДАІ УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 17, п. 1 ч.1 ст.109 КАС України, ч.1 ст. 254 КУпАП, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ДАІ УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення, оскільки даний адміністративний позов не підлягає розгляду в судах у порядку адміністративного судочинства.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою і всіма доданими до неї документи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. А у разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЛ. В. Делікатна