"03" листопада 2006 р.
14:00
Справа № 14/273/06
03.11.2006 р. 09 год. 30 хв. м. Миколаїв, Будинок Рад, вул. Адміральська, 22.каб. № 923
Господарський суд Миколаївської області в складі: судді Цвєткової П.В. при секретарі Мазур Ю.Г.
За позовом Відкритого акціонерного товариства “Автотранспортне підприємство -14827», 54031, м.Миколаїв, вул..Комінтерна, 34
Відповідач: Обласної державної адміністрації Миколаївської області, 54009, м.Миколаїв, вул..Адміральська, 22
Третя особа без самостійних вимог
на стороні відповідача: ДП “Миколаївавтотранссервіс»
Представники сторін:
Від позивача: Яновський Д.Ю., довіреність № 505 від 10.11.05р. ;
Від відповідача: Чернова О.В., довіреність № 974/10-05-61/6-06 від 20.06.06р. ;
Від третьої особи: Гречан В.В., довіреність № 211 від 26.09.06р.;
Предмет спору: позивач звернувся до господарського суду з позовом про скасування рішення конкурсного комітету транспортного відділу Обласної державної адміністрації від 16 серпня 2006р., як таке, що є протиправним та не об»єктивним.
В судовому засіданні 26 жовтня 2006р. оголошена перерва до 03.11.2006р.
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про скасування рішення конкурсного комітету транспортного відділу Обласної державної адміністрації від 16 серпня 2006р., що є протиправним та необ»єктивним.
Відповідач позов не визнає, посилаючись на те, що :
1.Ніякого комітету у складі транспортного відділу облдержадміністрації не створено, як юридично відсутній і сам відділ в структурі облдержадміністрації.
2.Конкурс проведено в відповідності з чинним законодавством.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд встановив таке:
Розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації № 107-р від 2 серпня 2004р. згідно з Законом України “Про місцеві державні адміністрації» та “Про автомобільний транспорт» створено конкурсний комітет для визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування, замовником перевезень, на яких є облдержадміністрація і затверджено Умови та Положення, що регламентують організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування замовником перевезень, на яких є облдержадміністрація.
17 липня 2006р. Миколаївською обласною держадміністрацією було прийнято розпорядження № 215-р “Про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування замовником перевезень, на яких є облдержадміністрація». Згідно з цим розпорядженням конкурсний комітет повинен був провести конкурс на перевезення пасажирів відповідно до затверджених умов та положень. В газеті “Рідне Прибужжя» від 25 липня 2006р. в рубриці “До уваги власників автотранспорту» розміщено оголошення про проведення10 серпня 2006р. конкурсу і зазначено перелік об»єктів конкурсу, в газеті від 5 серпня 2006р. надруковано уточнення до публікації від 25.07.2006р., в якому зазначено, що конкурс відбудеться 10 та 11серпня 2006р. Згідно з п.1.1 Постанови КМУ від 23.01.03р. №139 “Про затвердження порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» оголошення про конкурс повинні публікуватись у засобах масової інформації не пізніше ніж за 15 днів до початку конкурсу. Наведене вище свідчить про те, що відповідачем дотримано строків проведення конкурсу після публікації оголошення.
10 серпня 2006р. відбулось засідання конкурсного комітету з запрошенням всіх претендентів, які подали заяви про участь в конкурсі.
Протокол №1 засідання конкурсного комітету від 10.08.2006р. свідчить, що до участі в конкурсі було допущено 16 претендентів, в тому числі і позивач, який подав заявки на маршрути № 15, 18, 19, 20, 21. Конкурсний комітет прийняв рішення про доопрацювання деяких документів, зібрання додаткової інформації по якості перевезень пасажирів претендентами на автобусних маршрутах, в ДАЇ, управлінні Головавтотранінспекції, ВАТ “МОПАС» і провести засідання конкурсного комітету в 2 етапи: 15.08.2006р. о 16 годині, 16.08.2006р. о 10 годині.
16.08.2006р. конкурсним комітетом прийнято рішення, за яким по пакетах № 15, 19, 20, 21 позивач посів друге місце.
Позивач не згоден з рішенням конкурсного комітету і звернувся до господарського суду з позовом про його скасування, посилаючись на те, що постанова КМ України від 29 січня 2003р. № 139 “Про затвердження порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» не передбачає проведення конкурсу в 2 етапи. Крім того, позивач наполягає на скасуванні вказаного рішення, як такого що є протиправними та необ»єктивними до учасників конкурсу з боку конкурсного комітету.
В судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги і просить скасувати рішення конкурсного комітету для визначення перевізників на автобусних маршрутах загального користування, замовником перевезень, на яких є облдержадміністрація, оскільки в позовній він неправильно зазначив найменування конкурсного комітету.
Відповідно до п.3 ст.2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб»єктів владних повноважень суди перевіряють чи вчинені вони у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та Законами України, а з дотриманням принципу рівності перед Законом, своєчасно, тобто протягом розумного строку . Згідно з п.2 ст.71 КАСУ обов»язок щодо докузування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач позов не визнає, надав до суду для огляду документи подані на конкурс всіма учасниками конкурсу. Перелік документів доданий до заяв конкурсантів відповідає вимогам п.12 Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. затвердженого Постановою КМУ від 29.01.2003р. №139.
В своєму відзиві на позов відповідач зазначив, що чинне законодавство не містить вимог щодо порядку проведення конкурсу ( в один чи два етапи ). Господарським судом рішення конкурсного комітету розглядається в межах оспорюваних позивачем маршрутів № 15, 18, 19, 20, 21. Переможцем по маршрутах № 15, 18, 19 визнано ВАТ “Оріон-авто», за якого проголосувало по маршрутах №18,19 всі 13 членів конкурсного комітету по маршруту №15- проголосувало12 членів. По маршруту 21 переможцем визнано ПП “Бершадський», по маршруту №20 за ПП “Іва» проголосувало 11 членів.
Враховуючи зазначене, господарський судне знаходить підстав для задоволення позову, оскільки конкурс проводився з дотриманням чинного законодавства рішення конкурсним комітетом приймалось з урахуванням забезпечення належної якості перевезень без упередження.
Керуючись п.3 ст. 2. п.2 ст.71, 159, 163 КАСУ господарський суд, -
В позові відмовити.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя
П.В.Цвєткова