Справа: № 2-а-2542/11 Головуючий у 1-й інстанції: Литвиненко О.Л.;
Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
Іменем України
"20" квітня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Бистрик Г.М.
Ісаєнко Ю.А.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України в Київській області на постанову Баришівського районного суду Київської області від 18 липня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання неправомірною відмови та зобов'язання здійснити перерахування і виплату підвищення до щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни,-
ОСОБА_3 звернувся до Баришівського районного суду Київської області з позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі -ГУПФУ в Київській області) про визнання неправомірною відмови в перерахунку і виплаті підвищення до щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та зобов'язання здійснити такі виплати з 01.01.2009 по дату прийняття рішення.
Постановою Баришівського районного суду Київської області від 18 липня 2011 року позов було задоволено частково, визнано неправомірними дії ГУПФУ в Київській області щодо відмови позивачу в перерахунку і виплаті підвищення до щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та зобов'язано здійснити такі виплати з 01.12.2010 по 17.06.2011, з урахуванням раніше проведених виплат.
На вказану постанову ГУПФУ в Київській області подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись порушення судом норм матеріального права.
Частиною першою статті 183-2 КАС України, яка є імперативною нормою встановлюється перелік адміністративних справ щодо яких обов'язково застосовується скорочене провадження, а тому, порушення судом першої інстанції особливості провадження справи, а саме розгляд її не у скороченому провадженні, не є перешкодою для апеляційного її розгляду в порядку письмового провадження, в зв'язку з чим і оскарження постанови суду першої інстанції здійснюється в порядку, передбаченому частинами восьмою-десятою статті 183-2 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач є особою, що належить до соціальної категорії громадян «діти війни»і отримує пенсію за віком, що підтверджується копією пенсійного посвідчення в матеріалах справи.
Згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районним управлінням Пенсійного фонду України, яке є розпорядником бюджетних коштів по вказаним виплатам, за місцем проживання пенсіонерів, а тому ГУПФУ в Київській області є належним відповідачем по справі.
Відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Зазначена редакція ст. 6 закону України «Про соціальний захист дітей війни»чинна після визнання неконституційними Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року змін, внесених підпунктом 1 пункту 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»від 28.12.2007 N 107-VI.
Розмір мінімальної пенсії за віком визначений у абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно якої мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність.
Проте, відповідач всупереч ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»виплачував позивачу підвищення до щомісячної державної соціальної допомоги в меншому розмірі, який встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»№ 530 від 28 травня 2008 року, що є неправомірним.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, колегія суддів вважає, що Закон України «Про соціальний захист дітей війни»має вищу юридичну силу в порівняні з постановою Кабінету Міністрів України, та є пріоритетним у застосуванні.
Крім того, будь-яким іншим законом, крім Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії не встановлений, а тому при розрахунку підвищення до щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, підлягає застосуванню розмір мінімальної пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів, погоджується з висновками суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог, а тому апеляційну скаргу ГУПФУ в Київській області необхідно залишити без задоволення, а постанову Баришівського районного суду Київської області від 18 липня 2011 року - без змін, оскільки постанова ухвалена з дотриманням норм матеріального права.
Керуючись ст. ст. 183-2, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Управління Головного Управління Пенсійного фонду України в Київській області залишити без задоволення, а постанову Баришівського районного суду Київської області від 18 липня 2011 року -без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та відповідно до ст. 183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Бистрик Г.М.
Ісаєнко Ю.А.