Постанова від 22.05.2012 по справі 2а/1270/3491/2012

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 травня 2012 року Справа № 2а/1270/3491/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Гончарової І.А.,

за участю секретаря: Літвінової К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1750 грн. 80 коп.,

ВСТАНОВИВ:

03 травня 2012 року позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому зазначив, що ОСОБА_1 11.12.1998 року зареєстрований Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області як суб'єкт підприємницької діяльності, взятий на облік в УПФУ в м.Алчевську Луганської області платником страхових внесків з 17.12.1998 року. Позивач послався на те, що відповідач не в повному обсязі сплатив страхові внески нараховані за період з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року. 01.04.2011 року ОСОБА_1 надано звіт до УПФУ в м.Алчевську Луганської області з нарахуванням встановленого розміру страхових внесків на загальну суму 1918,80 грн. Відповідачем за період з 01.04.2011 року по 17.04.2012 року зараховано внесків на суму 168 грн. Таким чином, загальна сума недоїмки за період з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року, що не сплачена станом на 17.04.2012 року, склала 1750,80 грн. Позивач зазначає, що загальна сума сплачена боржником у відповідності до картки особового рахунку становить 419,52 грн. Кошти, перераховані в розмірі 251,52 грн., направлені на погашення боргу, що виник за 2005 рік на підставі звіту про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яким встановлений фіксований розмір страхових внесків за січень, лютий, березень 2005 року в сумі 251,52 грн. УПФУ в м.Алчевську Луганської області відповідачу була направлена вимога про сплату боргу № Ф-891 від 06.06.2011 року на суму 1750,80 року. У зв'язку із несплатою відповідачем заборгованості, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області 1750,80 грн. по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Представник Управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, суду надав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату слухання справи повідомлявся належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464 від 08.07.2010 року, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Статтею 1 вказаного Закону передбачено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Однак, прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 2464 встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

За змістом ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV відповідач є страхувальником та відповідно до ст.15 вказаного Закону платником страхових внесків.

Згідно з п. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Відповідно до ч.1 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу)

Судом встановлено, що як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 11.12.1998 року та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з 17.12.1998 року.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем до УПФУ в м.Алчевську Луганської області надано звіт про нарахування страхових внесків на суму 1918,80 грн. та перераховано в рахунок сплати боргу 419,52 грн., з яких 251,52 грн. направлені на погашення заборгованості, яка виникла за 2005 рік.

Таким чином, неперерахованою відповідачем до ПФУ залишилася сума 1750,80 грн.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачу була направлена вимога від 06.06.2011 року №Ф-891 про сплату недоїмки по страховим внескам на суму 1750 грн. 80 коп., доказів про оскарження якої суду не надано.

Картками особового рахунку, звітом про нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та розрахунком заборгованості підтверджується, що заборгованість суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 по сплаті страхових внесків станом на 22 травня 2012 року складає 1750 грн. 80 коп.

Таким чином, виходячи з наданих доказів по справі, а також враховуючи те, що недоїмка в сумі 1750 грн. 80 коп. відповідачем не сплачена, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення недоїмки по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1750 грн. 80 коп., задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Алчевську Луганської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1750 грн. 80 коп. (одна тисяча сімсот п'ятдесят гривень вісімдесят копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову у повному обсязі складено 28 травня 2012 року.

СуддяІ.А. Гончарова