Вирок від 27.03.2012 по справі 2604/240/2012

Справа № 2604/240/2012

ВИРОК

іменем України

"27" березня 2012 р.Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Метелешко О.В.

при секретарі Бутенко О.Г.

за участю прокурора Григоренко Л.Ю.

захисника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Черкаської області, Монастирищенського району, с. Аврамівка, громадянина України, українця, з середньо-технічною освітою, одружений, маючого на утримані малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого формувальника на «ЗЗК», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,

у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, 03 листопада 2011 року, приблизно о 21 годині 00 хвилин, перебуваючи біля АДРЕСА_3 у невстановленої досудовим слідством особи незаконно придбав за 120 гривень наркотичний засіб -канабіс, який містився в паперовому згортку, поклав його у праву кишеню своїх спортивних штанів та почав його незаконно зберігати для власного вживання без мети збуту. Після чого, ОСОБА_2 на запинці громадського транспорту «Червоноткацька» у м. Києві, сів на маршрутне таксі № 45 та поїхав на Ленінградську площу в м. Києві, де пересів на трамвай № 22 і поїхав до зупинки громадського транспорту «провулок Волго-Донський»в м. Києві.

У подальшому, ОСОБА_2, 03 листопада 2011 року, приблизно о 22 годині 15 хвилин, знаходячись біля АДРЕСА_4 по підозрі у вчинені злочинів був затриманий працівниками міліції. Однак, проїжджаючи по вул. Харківське шосе в м. Києві, біля зупинки громадського транспорту «Інституту Хімії», ОСОБА_2 повідомив працівникам міліції, що у нього при собі є наркотичний засіб канабіс. Після чого, приблизно о 22 годині 45 хвилин, по вул. Харківське шосе, 48 в м. Києві біля зупинки громадського транспорту «Інститут Хімії», у ОСОБА_2 під час поверхневого огляду, у присутності двох понятих, було виявлено та вилучено з правої кишені спортивних штанів, в які він був одягнений, паперовий згорток, у якому знаходилася речовина рослинного походження, наркотичний засіб -канабіс. Маса висушеного канабісу (в перерахунку на суху речовину) становить 6,0 г (об. 1).

Канабіс, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770, із внесеними змінами, «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», «Список № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено»в «Таблиці № 1», є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_2 винним себе за ч. 1 ст. 309 КК України визнав у повному обсязі, дав покази про обставини скоєння злочину, викладені в установочній частині вироку, щиро каявся в скоєному.

Покази ОСОБА_2 є послідовними, логічними, а тому не викликають у суду сумніву щодо правильності розуміння підсудним змісту обставин злочину, добровільності та істинності його позиції.

Відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України, обмеживши в судовому засіданні за згодою учасників процесу обсяг дослідження доказів допитом підсудного, який повністю визнав себе винним у вчиненні злочину, суд приходить до висновку про недоцільність дослідження інших доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, роз'яснивши при цьому учасникам процесу, що в такому випадку, вони позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку.

Аналізуючи наведене, суд вважає доведеною вину ОСОБА_2 у тому, що він своїми умисними діями вчинив незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу без мети збуту, і тому знаходить правильною кваліфікацію його дій за ч. 1 ст. 309 КК України.

Суд, відповідно до ст. 65 КК України, при призначенні підсудному ОСОБА_2 виду та міри покарання, приймає до уваги характер, ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину, який відноситься до категорії середньої тяжкості, конкретні обставини справи, дані про особу підсудного, який під наглядом у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває (а.с. 70-71), за місцем реєстрації та роботи характеризується позитивно (а.с. 73), має на утриманні малолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_7 (а.с. 74), до кримінальної відповідальності притягується вперше (а.с. 75).

Згідно зі ст. 66 КК України, суд визнає пом'якшуючою обставиною щире каяття підсудного у вчиненому злочині.

Обставин, що обтяжують покарання, відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.

На підставі викладеного, суд вважає, що ОСОБА_2 необхідно призначити покарання в межах санкції ч. 1 ст. 309 КК України у виді штрафу. На погляд суду, зазначене покарання буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.

Цивільний позов у справі не заявлявся.

Питання про речові докази вирішити, відповідно до ст. 81 КПК України.

Судові витрати вирішити, згідно зі ст. 93 КПК України.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд,-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2 визнати винним за ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день постановлення вироку становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Запобіжний захід ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.

Цивільний позов у справі не заявлявся.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при Головному управлінні МВС України в м. Києві (отримувач платежу НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві ГУДКУ у Київській області р/р 31253272210699 код ЗКПО 25575285, МФО 821018, призначення платежу -за послуги експерта, код послуги 11012) -337 грн. 68 коп. (а.с. 16-17)

Речові докази у справі -пакет, в якому знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, масою 6,0 г, що переданий до камери схову Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві -знищити (а.с. 19-20).

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 15 (п'ятнадцяти) діб з моменту його проголошення.

Суддя

Попередній документ
24329092
Наступний документ
24329094
Інформація про рішення:
№ рішення: 24329093
№ справи: 2604/240/2012
Дата рішення: 27.03.2012
Дата публікації: 31.05.2012
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту