Вирок від 08.05.2012 по справі 1024/884/12

Справа №: 1024/884/12

Провадження № 1/1024/39/12

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.05.2012 року смт.Ставище

Ставищенський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді: Галич Ю. М.,

за участю секретаря: Яременко І.Ю.,

прокурора: Чугаєва В.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань смт. Ставище справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Попівка Маньківського району Черкаської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, жителя АДРЕСА_1 раніше судимого за вироками Ставищенського районного суду Київської області від: 24 червня 2009 року, у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 366 та ч. 2 ст. 368 КК України на 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функцій представника влади, із випробуванням і призначенням іспитового строку тривалістю на 3 роки, від 6 травня 2011 року у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч.2, 366 ч. 2 КК України, на 5 років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади повязані зі здійсненням функцій представника влади строком 3 роки, із випробуванням і призначенням іспитового строку тривалістю на 3 роки та позбавленням 7 рангу посадової особи органу місцевого самоврядування, у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 2, 366 ч. 2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 очолюючи орган місцевого самоврядування, здійснюючи функції представника влади, тобто будучи службовою особою, протягом 2008 року, зловживаючи владою та використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, підробив рішення сесій Розкішнянської сільської ради № 504-05 від 18.01.08, № 575-05 від 14.03.08, № 622-05, № 680-05, № 623-05, № 681-05, № 682-05 від 14.05.08, № 819-05 та № 820-05 від 20.08.08 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та про затвердження технічної документації із землеустрою на приватизацію ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, земельних ділянок, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Згідно рішення 1 сесії V скликання Розкішнянської сільської ради № 01-05 від 19.04.06 ОСОБА_1 визнано обраним на посаду Розкішнянського сільського голови Ставищенського району Київської області.

Згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», до повноважень ОСОБА_1, як сільського голови, відносилося:

1) забезпечення здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

2) організація в межах, визначених законом, роботи відповідної ради та її виконавчого комітету;

3) підписання рішень ради та її виконавчого комітету;

4) внесення на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду секретаря ради;

5) внесення на розгляд ради пропозицій про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради;

6) внесення на розгляд ради пропозицій щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів;

7) здійснення керівництва апаратом ради та її виконавчого комітету;

8) скликання сесії ради, внесення пропозицій та формування порядку денного сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

9) забезпечення підготовки на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;

10) призначення на посади та звільнення з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;

11) скликання загальних зборів громадян за місцем проживання;

12) забезпечення виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету;

13) розпорядження бюджетними коштами, нагляд за їх використанням лише за призначенням, визначеним радою;

14) представлення територіальної громади, ради та її виконавчого комітету у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

15) звернення до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;

16) укладення від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договорів відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подання їх на затвердження відповідної ради;

17) ведення особистого прийому громадян;

18) забезпечення на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань;

18-1) участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";

19) здійснення інших повноважень місцевого самоврядування, визначених законом, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;

20) видання розпоряджень у межах своїх повноважень.

Таким чином перелік повноважень ОСОБА_1 та те, що він мав ранг державного службовця свідчить про те, що він постійно здійснював функції представника влади, тобто відповідно до примітки 1 ст. 364 КК України являвся службовою особою.

Згідно з вимогами ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції сільських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, що вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської ради.

Крім цього, відповідно до положень ст. ст. 12, 17 Земельного кодексу України розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідно сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади, державні адміністрації.

Так, в січні 2008 року в порушення вимог ст. ст. 26, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. ст. 12, 118, 122 Земельного кодексу України, колишній Розкішнянський голова ОСОБА_1, діючи умисно, в інтересах третіх осіб з використанням службового становища всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що на 23 сесії Розкішнянської сільської ради 5 скликання питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право ОСОБА_3 на земельні ділянки не обговорювалось та не вирішувалось, в приміщенні Розкішнянської сільської ради, що у с. Розкішна Ставищенського району по вул. Шкільній, 2а, підписав та скріпив гербовою печаткою Розкішнянської сільської ради рішення 23 сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 504-05 від 18.01.08 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_4

Крім того, в березні 2008 року в порушення вимог ст. ст. 26, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. ст. 12, 118, 122 Земельного кодексу України, колишній Розкішнянський голова ОСОБА_1, діючи умисно, в інтересах третіх осіб з використанням службового становища всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що на 24 сесії Розкішнянської сільської ради 5 скликання питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право ОСОБА_2 на земельну ділянку не обговорювалось та не вирішувалось, в приміщенні Розкішнянської сільської ради, що у с. Розкішна Ставищенського району по вул. Шкільній, 2а, підписав та скріпив гербовою печаткою Розкішнянської сільської ради рішення 24-ї сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 575-05 від 14.03.08 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_3

Крім того, у травні 2008 року Розкішнянський сільський голова ОСОБА_1, діючи умисно, в порушення вимог ст.ст. 26, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 12, 118, 122 Земельного кодексу України, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, в інтересах ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, виготовив рішення 25 сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 622-05, № 680-05, № 623-05, № 681-05, № 682-05 від 14.05.08, в які вніс завідомо неправдиві відомості про те, що сесією депутатів Розкішнянської сільської ради надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 на земельні ділянки по АДРЕСА_2 площею 0,25 га кожному та ОСОБА_8 на земельну ділянку по АДРЕСА_2 площею 0,195 га для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, підписав їх та завірив гербовою печаткою, достовірно знаючи, що на розгляд сесії вказані питання не виносились і сесією сільської ради вказані рішення не приймались. Зазначені підроблені рішення сесії Розкішнянської сільської ради, які є офіційними документами, ОСОБА_1 передав працівникам землевпорядної організації ТОВ «Умань-Земпроект».

На підставі виготовлених та підписаних Розкішнянським сільським головою ОСОБА_1 вказаних підроблених рішень сесії про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельні ділянки ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 для ведення особистого селянського господарства та будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, які є офіційними документами, працівниками ТОВ «Умань-Земпроект», що спеціалізуються на проведенні землевпорядних робіт, виготовлена технічна документація з оформленням державних актів на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства ОСОБА_2 та ОСОБА_3 площею по 0,25 га кожному в АДРЕСА_3 а також ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на земельні ділянки по АДРЕСА_2 площею 0,25 га кожному.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, вже у серпні 2008 року Розкішнянський сільський голова ОСОБА_1 умисно, в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та з іншої заінтересованості, зловживаючи владою та використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби та вимог ст. ст. 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 12 Земельного кодексу України, згідно яких вирішення питання регулювання земельних відносин відноситься до виключної компетенції сільської ради, виготовив рішення 27 сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 819-05 від 20.08.08 та № 820-05 від 20.08.08, в які вніс завідомо неправдиві відомості про те, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 сесією депутатів Розкішнянської сільської ради затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельні ділянки в с. Розкішна Ставищенського району Київської області загальною площею 1,75 га для ведення особистого селянського господарства та будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, підписав їх та завірив гербовою печаткою, достовірно знаючи, що на розгляд сесії вказані рішення не виносились і сесією сільської ради вказані рішення не приймались. Зазначені підроблені рішення сесії Розкішнянської сільської ради про затвердження технічної документації на приватизацію земельних ділянок ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які є офіційним документом, ОСОБА_1 передав землевпорядній організації ТОВ «Умань-Земпроект».

На підставі вказаних підроблених рішень сесії Розкішнянської сільської ради та технічної документації 03.10.08 виготовлено та проведено державну реєстрацію державних актів серії ЯЖ № 673883 на право приватної власності ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 0,25 га по АДРЕСА_3 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673884 на право приватної власності ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,25 га по АДРЕСА_4 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673880 на право приватної власності ОСОБА_4 на земельну ділянку площею 0,25 га в АДРЕСА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673878 на право приватної власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0,25 га по АДРЕСА_7 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673879 на право приватної власності ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0,25 га АДРЕСА_2 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673882 на право приватної власності ОСОБА_7 на земельну ділянку площею 0,25 га по АДРЕСА_5 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, серії ЯЖ № 673881 на право приватної власності ОСОБА_8 на земельну ділянку площею 0,25 га по АДРЕСА_6 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Відповідно до експертної оцінки, проведеної ТОВ „Експерт-Центр", вартість земельних ділянок, переданих у власність ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 площею 0,25 га кожному для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, ведення особистого селянського господарства складає 24 000,00 грн. кожна.

Внаслідок зазначених злочинних дій Розкішнянського сільського голови ОСОБА_1 із земель запасу Розкішнянської сільської ради незаконно вилучено 1,75 га земельних угідь загальною вартістю 158 000,0 грн.

Всього внаслідок умисних злочинних дій ОСОБА_1 із земель запасу Розкішнянської сільської ради незаконно вилучено 1,75 га земельних угідь загальною вартістю 158 000,0 грн., яка в 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, суду показав, на 23 сесії п'ятого скликання Розкішнянської сільської ради 18.01.08 питання про надання дозволу про виготовлення технічної документації для передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_3 по АДРЕСА_4 не виносилось, на сесії не розглядалось, рішення про надання такого дозволу сесією не приймались. ОСОБА_3 особисто не знаю. Проект рішення сесії про передачу земель на його вимогу готувала секретар ОСОБА_12 після чого його підписав. На 24 сесії п'ятого скликання Розкішнянської сільської ради 14.03.08 питання про надання дозволу про виготовлення технічної документації для передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_2 по АДРЕСА_3 також не виносилось та на сесії не розглядалось, рішення про надання такого дозволу сесією не приймалось. ОСОБА_2 особисто не знаю. Проект рішення сесії про передачу земель вказаному громадянину за його усною вказівкою готувала секретар ОСОБА_12 після чого його підписав. На 27 сесії п'ятого скликання Розкішнянської сільської ради 20.08.08 питання про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 по АДРЕСА_3 та НОМЕР_5 відповідно на сесію не виносились, не розглядались, рішення про затвердження такої документації не приймались. Таке рішення за його усною вказівкою готувала ОСОБА_12 після чого підписав його та скріпив гербовою печаткою. На державних актах, виданих на ім'я ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ставив свій підпис та скріпляв гербовою печаткою Розкішнянської сільської ради.

Окрім цього на 25 сесії п'ятого скликання Розкішнянської сільської ради 14.05.08 питання про надання дозволу про виготовлення технічної документації для передачі у власність земельних ділянок ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8 по АДРЕСА_2, НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 і НОМЕР_4 не виносились, на сесії не розглядались, рішення про надання такого дозволу сесією не приймались. ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8 особисто не знаю. На заявах зазначених осіб ставив свої резолюції, однак кому передав ці заяви та хто їх приносив для резолюції не пам'ятає. Проекти рішень сесії про передачу земель вказаним громадянам за його усною вказівкою готувала секретар ОСОБА_12 після чого їх підписав. На 27 сесії п'ятого скликання Розкішнянської сільської ради 20.08.08 питання про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_10, ОСОБА_7, ОСОБА_8 по АДРЕСА_2, НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3 і НОМЕР_4 на сесію не виносились, не розглядались, рішення про затвердження такої документації не приймались. Таке рішення за його усною вказівкою готувала ОСОБА_12 після чого підписав його та скріпив гербовою печаткою. На державних актах, виданих на ім'я ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 він ставив свій підпис та скріпляв гербовою печаткою Розкішнянської сільської ради.

У вчиненому підсудний щиро кається, просить суворо не карати.

Покази підсудного відповідають фактичним обставинам справи, які ним та іншими учасниками судового розгляду не оспорюються, тому суд вважає, що викладені фактичні обставини справи достовірними і такими, що не потребують дослідження в судовому засіданні відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України.

Таким чином, суд вважає, що вина підсудного знайшла своє підтвердження в суді і його дії кваліфікує за:

- ст. 364 ч. 2 КК України, як використання службовою особою влади всупереч інтересам служби та в інетересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, тобто зловживання владою,

- за ст. 366 ч. 2 КК України, як внесенні службовою особою завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів. що спричинило тяжкі наслідки,

Вирішуючи питання про міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, який свою вину визнає повністю, за місцем проживання характеризується позитивно.

Обставиною, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1, суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи всі викладені обставини та беручи до уваги, що підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин середньої тяжкості та тяжкий злочин, суд вважає за можливе призначити підсудному покарання в межах санкцій статтей, за якими його визнано винним, призначивши остаточну міру покарання за вчинені злочини відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функцій представника влади.

Враховуючи, що ОСОБА_1 скоїв злочин до постановлення попереднього вироку Ставищенського районного суду 6 травня 2011 року року, яким його засуджено за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України і покарання ОСОБА_1 згідно умов ч. 4 ст. 70 КК України з врахуванням покарання призначеного йому за попереднім вироком Ставищенського районного суду Київської області від 6 травня 2011року за ст.ст. 364 ч. 2, 366 ч. 2 КК України у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади повязані зі здійсненням функцій представника влади строком 3 роки, із випробуванням і призначенням іспитового строку тривалістю на 3 роки та позбавленням 7 рангу посадової особи органу місцевого самоврядування, остаточне покарання ОСОБА_1 призначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим із застосуванням умов ст. 75 КК України із звільненням від відбування покарання з випробуванням і призначенням іспитового строку із зобов'язанням відповідно до ст. 76 КПК повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та періодично зявлятися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції бо саме така міра покарання є необхідною й достатньою для його виправлення та попередження нових злочинів.

Речові докази по справі: державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЯЖ № 673880 на імя ОСОБА_4, серії ЯЖ № 673879 на імя ОСОБА_6, серії ЯЖ № 673878 на імя ОСОБА_5, серї ЯЖ № 673881 на імя ОСОБА_8, серії ЯЖ № 673882 на імя ОСОБА_7, серії ЯЖ № 673883 на імя ОСОБА_2, серії ЯЖ № 673884 на імя ОСОБА_3 залишити зберігати при справі. Технічну документацію із землеустрою щодо складання документів з оформлення державних актів на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_2, ОСОБА_3, протокол 25-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради від 14 травня 2008 року, рішення 25-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 622-05, 623-05, 680-05, 681-05, 682-05 від 14 травня 2008 року, протокол 27-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради від 20 серпня 2008 року, рішення 27-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 819-05, 820-05 від 20 серпня 2008 року, ОСОБА_11, ОСОБА_6., ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_7 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 передати Розкішнянській сільській раді.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області судові витрати, понесені на проведення почеркознавчих експертиз в сумі 1881, 6 грн..

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним:

- у вчиненні злочину, передбаченого ст. 364 ч. 2 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на 4 (чотири) роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функцій представника влади строком на 3 (три) роки;

- у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366 ч. 2 КК України та призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 2 (два) роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функцій представника влади строком на 1 (один) рік.

В силу ч. 1 ст. 70 КК України остаточну міру покарання ОСОБА_1 призначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді позбавлення волі на 4 (чотири) роки з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функцій представника влади строком на 3 (три) роки.

З врахуванням покарання призначеного йому за попереднім вироком Ставищенського районного суду Київської області від 6 травня 2011року за ст.ст. 364 ч. 2, 366 ч. 2 КК України до 5 років позбавлення волі з позбавлення права обіймати посади повязані зі здійсненням функцій представника влади строком 3 роки, із випробуванням і призначенням іспитового строку тривалістю на 3 роки та позбавленням 7 рангу посадової особи органу місцевого самоврядування, остаточне покарання ОСОБА_1 згідно умов ч. 4 ст. 70 КК України призначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим та призначити покарання у вигляді 5 (пяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади повязані зі здійсненням функцій представника влади строком 3 роки та позбавленням 7 рангу посадової особи органу місцевого самоврядування.

Згідно ст. 75 КК України, ОСОБА_1 звільнити від відбування основного покарання з випробуванням, призначивши йому іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки.

Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1 повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та періодично зявлятися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд не змінювати до вступу вироку в законну силу.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області судові витрати, понесені на проведення почеркознавчих експертиз в сумі 1881 (одну тисячу вісімсот вісімдесят одну) гривню 60 копійок. Вказані кошти направляти: одержувач платежу: НДЕКЦ МВС України, код ЗКПО 25574713, рахунок № 31250272210700 УДК в Київській області, МФО 821018; призначення платежу: за експертні роботи, в тому числі ПДВ.

Речові докази по справі: державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЯЖ № 673880 на імя ОСОБА_4, серії ЯЖ № 673879 на імя ОСОБА_6, серії ЯЖ № 673878 на імя ОСОБА_5, серї ЯЖ № 673881 на імя ОСОБА_8, серії ЯЖ № 673882 на імя ОСОБА_7, серії ЯЖ № 673883 на імя ОСОБА_2, серії ЯЖ № 673884 на імя ОСОБА_3 залишити зберігати при справі. Технічну документацію із землеустрою щодо складання документів з оформлення державних актів на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_2, ОСОБА_3, протокол 25-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради від 14 травня 2008 року, рішення 25-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 622-05, 623-05, 680-05, 681-05, 682-05 від 14 травня 2008 року, протокол 27-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради від 20 серпня 2008 року, рішення 27-ої сесії 5 скликання Розкішнянської сільської ради № 819-05, 820-05 від 20 серпня 2008 року, ОСОБА_11, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_8, ОСОБА_7 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 передати Розкішнянській сільській раді.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області протягом 15 діб з моменту його оголошення.

Суддя Ю. М. Галич