ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про залишення позовної заяви без розгляду
14 травня 2012 р. р. № 2а-3954/12/1370
суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
Позовом Державної податкової інспекції у м. Червонограді Львівської області Державної податкової служби
до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу в сумі 1080,03 грн.
10.05.2012 року Державної податкової інспекції у м. Червонограді Львівської області Державної податкової служби звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 1080,03 грн.
З адміністративного позову вбачається, що податковий орган просить суд стягнути податковий борг в сумі 1080,03 грн., який виник внаслідок не сплати відповідачем податків, зборів (обов'язкових платежів) ще у 2009 році. Однак, до суду позивач з вищевказаними позовними вимогами звернувся лише 10.05.2012 року.
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим же Кодексом або іншими законами.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З доданої податковим органом до позовної заяви довідки про структуру податкового боргу відповідача вбачається, що податковий борг виник на підставі розрахунків по єдиному податку з фізичних осіб від 22.12.2008 року, граничний строк сплати якого настав у період з 20.03.2009 року по 20.08.2009 року.
Враховуючи вищенаведене, судом встановлено, податковий борг у відповідача виник ще у 2009 році, однак до суду позивач з позовними вимогами про стягнення вказаного податкового боргу звернувся лише 10.05.2012 року, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Крім цього, позивачем також прощено встановлений податковим законодавством строк звернення до суду з вимогою про стягнення заборгованості, зокрема 1095 днів з дня виникнення податкового боргу.
Належних та допустимих доказів поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з серпня 2009 року позивач не надає та жодних інших поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, які б унеможливлювали і не залежали б від волі прокурора своєчасно звернутись за судовим захистом прокурор не вказує.
Таким чином, суд прийшов до висновку залишити позовну заяву без розгляду, оскільки не знаходить підстав для поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суд -
Позовну заяву по справі 2а-3954/12/1370 за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у м. Червонограді Львівської області Державної податкової служби
доФізичної особи -підприємця ОСОБА_1
простягнення податкового боргу в сумі 1080,03 грн.
залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Гавдик З.В.