Ухвала від 14.05.2012 по справі 2а/0370/1354/12

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1354/12

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Феміда-Інтер» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Феміда-Інтер» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16.11.2011 року № 0002862200.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Згідно з частиною першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Вказана вимога до позовної заяви позивачем не додержана.

Як слідує із долученого до позовної заяви платіжного доручення № 367 від 03.04.2012 року, Товариством з обмеженою відповідальністю фірма «Феміда-Інтер» сплачено судовий збір у розмірі 32 грн. 19 коп. як за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру. Проте, в даному випадку позивачем заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, що носить майновий характер.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Відтак, звернена до суду вимога про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача, визначається як майнова.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з 01.01.2012 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1073 грн. 00 коп.

Таким чином, вимога про скасування податкового повідомлення-рішення від 16.11.2011 року № 0002862200, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності на суму 548716 грн. 16 коп., повинна бути оплачена судовим збором у сумі 2146 грн. 00 коп. (1073 грн. 00 коп. х 2 = 2146 грн. 00 коп.), оскільки 1 відсоток від розміру майнових вимог (548716 грн. 16 коп. х 1% = 5487 грн. 16 коп.) є більшим від максимального розміру судового збору, встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».

Позивач, звертаючись з позовною заявою, сплатив 32 грн. 19 коп., відтак йому необхідно доплатити судовий збір у сумі 2113 грн. 81 коп. (2146 грн. 00 коп. - 32 грн. 19 коп. = 2113 грн. 81 коп.).

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 25.05.2012 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в повному обсязі, з урахуванням вже перерахованої частини судового збору, та подання суду доказів його сплати.

Керуючись статтею 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Феміда-Інтер» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 25 травня 2012 року.

Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.М.Валюх