Ухвала від 17.05.2012 по справі 10/150б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32 ____________________________________

УХВАЛА

17.05.12 Справа № 10/150б.

За заявою

кредитора -Холдінгової компанії "Луганськтепловоз", м. Луганськ,

до боржника -Відкритого акціонерного товариства "Темпо", м. Луганськ,

про банкрутство

суддя Т.С. Кірпа,

представники:

від кредитора - ОСОБА_1, дов. №863-87 від 21.12.2011, ПАТ «Луганськтепловоз»;

ліквідатор - Патєрікіна Т.В.,

за участю:

- Трофименко С.О., помічника прокурора м. Луганська, посв. №103 від 06.04.2011;

- ОСОБА_4, дов. №2.6/4393 14.03.2012, Головне управління юстиції у Луганській

області,

- ОСОБА_5, дов. 580 від 30.12.2011, Фонд Державного майна України;

- ОСОБА_6, дов. №578 від 30.12.2011, Фонд Державного майна України;

обставини справи: банкрутство, ліквідаційна процедура відповідно до положень розділу ІІІ Закону України від 14.05.1992 №2343-ХІІ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV),

ВСТАНОВИВ:

16.10.1998 за заявою кредитора, Холдингової компанії «Луганськтепловоз», м. Луганськ, арбітражним судом Луганської області порушено провадження у справі стосовно боржника, Відкритого акціонерного товариства «Темпо», м. Луганськ.

Постановою арбітражного суду Луганської області від 26.10.1999 по справі №10/150б боржника - Відкрите акціонерне товариство "Темпо" визнано банкрутом.

На виконання ухвали господарського суду Луганської області від 26.10.2004. по справі №10/150б стосовно частки державної власності у статутному фонді банкрута Відкритого акціонерного товариства "Темпо", Фонд Державного майна України листом за №10-17-16921 від 10.12.2004. повідомив, що власником банкрута є держава.

З огляду на ст. 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" передбачено застосування мораторію на примусову реалізацію майна державних підприємств, а також підприємств, де частка державної власності у Статутному фонді складає понад двадцять п'ять відсотків.

Як свідчать матеріали справи, 22.12.2005 до господарського суду звернулася ліквідатор банкрута Патєрікіна Т.В. з клопотанням щодо зупинення процедури ліквідації банкрута, оскільки встановлено, що ВАТ «Темпо»створено на базі гальвано-термічного цеху Об'єднання «Луганськтепловоз». Вказаний цех є невід'ємною частиною в технологічному зв'язку виготовлення продукції мобілізаційного завдання та власником банкрута є держава.

Згідно Указу Президента України №1039/95 від 14.11.1999. «Про покращення роботи по мобілізаційній підготовці народного господарства України»підприємства і організації усіх форм власності у разі зміни форми власності (власника) організаційної форми підприємницької діяльності або підпорядкованості, виконують раніше видані їм мобілізаційні завдання, у тому числі в частині створення і збереження мобілізаційних потужностей, а також спеціальних формувань і мобілізаційних резервів, матеріальних і продовольчих ресурсів.

За ухвалою від 22.12.2005 № 10/150б суд зупинив провадження у справі №10/150б на підставі ст. 79 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи зазначене, та тривалий час знаходження боржника у процедурі банкрутства, суд за ухвалою від 23.09.2011 № 10/150б поновив провадження у справі №10/150б про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Темпо», м. Луганськ та призначив справу до розгляду у судовому засіданні.

Як вбачається із матеріалів справи, ліквідатор Патєрікіна Т.В. надала суду лист від 07.11.2011 № 678 про наступне.

На балансі банкрута лічиться рухоме та нерухоме майно, також наявна заборгованість з несплаченої заробітної плати колишнім працівникам банкрута (документи, які підтверджують ці дані, відсутні). Виробнича діяльність ВАТ «Темпо»не ведеться більш 12 років, обладнання, яке є у банкрута, фізично та морально застаріле.

За таких обставин, на думку ліквідатора, треба визначитися щодо подальшої судової процедури, у зв'язку з чим на засіданні комітету, яке відбулося 25.10.2011 були прийняті наступні рішення:

- затвердити звіт ліквідатора Патєрікіної Т.В.;

- провести інвентаризацію активів банкрута з метою визначення ліквідаційної маси, а також її стан та фактичну наявність на даний час;

- запросити на наступні засідання комітету кредиторів представника Фонду Державного майна України.

Крім того, ліквідатор Патєрікіна Т.В. просила суд продовжити термін її повноважень по справі № 10/150б на шість місяців, тобто до 07.05.2012.

З огляду на ч. 2 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України клопотання ліквідатора Патєрікіної Т.В. про продовження терміну її повноважень суд задовольнив, у зв'язку з тим, що ліквідаційна процедура банкрута на даний час не завершена та продовжив термін повноважень ліквідатора Патєрікіної Т.В. на шість місяців, тобто до 07.05.2012.

Враховуючи ситуацію, яка склалася на підприємстві банкрута, суд зобов'язав Фонд Державного майна України, як засновника підприємства зі сторони Держави, у термін до 05.12.2011 висловити письмово думку щодо проведення судової економічної експертизи Державним підприємством Макіївського Державного проектного інституту, місцезнаходження якого: м. Макіївка Донецької області, вул. Фонтанная, 44, та покладення витрат по проведенню судової економічної експертизи на Фонд Державного майна України.

На виконання ухвали господарського суду від 07.11.2011 №10/150б Фонд Державного майна України листом від 02.12.2011 за №10-17-16369 повідомив наступне.

ВАТ «Темпо»створено шляхом перетворення малого державного підприємства «Темпо»у Відкрите акціонерне товариство відповідно до Указу Президента України від 19.05.1995 382/95 «Про створення ДХК «Луганськтепловоз».

Фонд державного майна України виступив засновником ВАТ, однак Постановою арбітражного суду Луганської області від 26.10.1999 по справі № 10/1506 ВАТ «Темпо»визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Випуск акцій ВАТ не зареєстрований. Зазначені обставини не дали змоги завершити процедуру передачі акцій товариства до статутного капіталу ДХК «Луганськтепловоз».

Зважаючи на те, що ВАТ «Темпо»не обліковується в Реєстрі корпоративних прав держави, Фонд вважає недоцільним проводити економічну експертизу банкрута за рахунок Фонду державного майна України.

Враховуючи зазначене, суд зобов'язав ліквідатора банкрута Патєрікіну Т.В. у термін до 08.01.2012 вирішити питання проведення та оплати економічної експертизи Відкритого акціонерного товариства «Темпо», Державним підприємством Макіївського Державного проектного інституту, місцезнаходження якого: м. Макіївка Донецької області, вул. Фонтанная, 44.

Матеріали справи свідчать, що на виконання ухвали господарського суду від 08.12.2011 №10/150б, ліквідатором Патєрікіною Т.В. надано Висновок Державного підприємства Макєєвський державний проектний інститут про технічний стан і експлуатаційну придатність основних засобів ВАТ «Темпо», м. Луганськ, вул. Фрунзе, 109 (приміщення гальванічного і термічного цеху) про наступне.

За результатами обстеження Гальвано-термічного цеху ВАТ «Темпо» встановлено, що технічний стан будівельних конструкцій відноситься до рівня ІІІ (непридатні для нормальної експлуатації) та до рівня ІV (аварійні, небезпечні для знаходження людей), фактичний знос будівельних конструкцій -75%, джерела енергозабезпечення (котельні, транспортні, насосні станції і інженерні мережі, - відсутні.

З урахуванням викладеного, за вказаним Висновком, технічний стан гальвано-термічного цеху належить до класифікації, як непридатний для здійснення виробничої діяльності, площадка місцезнаходження характеризується паводковими підтопленнями і заболоченістю і знаходиться в прибереговій зоні річки Лугань.

Подальше використання гальвано-термічного цеху можливе лише за наявністю умов виконання комплексу ремонтно-відновлювальних робіт згідно проекту реконструкції підприємства, який включає в себе загально будівельні роботи по капітальному ремонту з частковою заміною будівельних конструкцій створення інженерно-транспортної інфраструктури, придбання технологічного, інженерного обладнання і транспорту.

Загальна сума капіталовкладень, які необхідні для відновлення експлуатаційної придатності, може бути визначена проектом реконструкції.

На думку спеціалістів проектного інституту, виходячи з обсягів можливих ремонтно-відновлювальних робіт, здійснення комплексу ремонтно-відновлювальних робіт потребує значних капіталовкладень, пов'язаних з ризиком і може бути виправдано лише за умови прийняття вивіреного продуманого і обґрунтованого фінансово-економічного розрахунку і бізнес-плану.

Висновок щодо технічного стану і експлуатаційної придатності основних засобів банкрута обговорювався членами комітету кредиторів на засіданні комітету 07.02.2012 (протокол №8), де одноголосно постановлено рішення клопотати перед господарським судом про зобов'язання Фонду державного майна України висловити письмово думку про можливість реалізації залишків ліквідаційної маси банкрута, ВАТ «Темпо».

Банкрут більше десяти років не здійснює підприємницьку діяльність, основні засоби банкрута вказаний термін не задіяні в його виробничій діяльності.

З огляду на викладене, суд задовольнив подане клопотання та, керуючись ч. 4 ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, зобов'язав Фонд Державного майна України у термін до 10.03.2012 висловити письмово думку щодо можливості реалізації основних засобів ВАТ «Темпо».

Проте, за станом на 15.03.2012 Фондом державного майна України не виконана ухвала суду від 09.02.2012 №10/150б з вказаного питання, а матеріали справи свідчать, що Фонд державного майна України є засновником Товариства та Регіональне відділення Фонду державного майна України в Луганській області не здійснювало прийом функцій управління майном ВАТ «Темпо»і не вносило відомості до ІППС «ЕТАП-КПД»щодо зазначеного об'єкту, у зв'язку з чим розгляд справи було відкладено.

Як вбачається із матеріалів справи, на адресу суду надійшло клопотання ліквідатора Патєрікіної Т.В. від 23.03.2012 № 182 про наступне.

На даний час не з'ясовано питання щодо належності ВАТ «Темпо»до Фонду державного майна України або до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області.

Згідно Статуту ВАТ «Темпо»є державним підприємством, Фонд державного майна України є засновником товариства. На даний час необхідно визначитися з подальшими діями по справі № 10/150б про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Темпо»стосовно можливості продажу ліквідаційної маси, тобто, необхідна думка власника товариства щодо можливості реалізації основних засобів банкрута.

Враховуючи зазначене, суд призначив розгляд поданого клопотання у судовому засіданні.

Листом № 10-17-3745 від 13.03.2012 ФДМУ повідомив, що за даними ІППС „ЕТАП-КПД", ВАТ „Темпо" знаходиться в сфері управління РВ ФДМУ по Луганській області, у зв'язку з чим просив РВ ФДМУ по Луганській області висловити у судовому засіданні, що відбудеться 15.03.2012, свою думку щодо реалізації основних засобів, не задіяних у виробничій діяльності банкрута, з урахуванням Висновку про технічний стан і експлуатаційну придатність основних засобів ВАТ „Темпо", наданого Державним підприємством Макіївський державний проектний інститут.

Оскільки в Регіональному відділенні ФДМУ по Луганській області не має інформації по ВАТ „Темпо", Регіональне відділення 13.03.2012 висловило думку листом № 01-04-01261 стосовно вищезазначеного листа ФДМУ.

Так Регіональне відділення ФДМУ по Луганській області в своєму листі проінформувало, що відповідно до п. 4 ст. 12 Закону України „Про приватизацію державного майна" у місячний строк з моменту прийняття рішення про приватизацію майна державного підприємства орган, що здійснює управління майном цього підприємства, передає у встановленому порядку державним органам приватизації функції з управління цим майном.

Відповідно до Порядку передачі функцій управління майном державного підприємства до державних органів приватизації у зв'язку з прийняття рішення про приватизацію цього майна, затверджено Наказом ФДМУ від 31.03.2000 №667, передача функцій управління майном державного підприємства здійснюється в місячний термін з дня прийняття рішення про приватизацію, передача оформлюється актом приймання-передавання функцій управління майном державного підприємства.

Згідно з матеріалами справи про банкрутство ВАТ „Темпо" (фотокопії якої було надано на ftр-сервер ФДМУ лист від 08.11.2011 № 01-08-05524) засновником товариства є Фонд державного майна України. Регіональне відділення не здійснювало прийом функцій управління майном підприємства, не вносило данні до ІППС „ЕТАП-КПД" щодо зазначеного об'єкту.

Інформація стосовно керівництва, майна та фінансово-господарської діяльності в Регіональному відділенні ФДМУ по Луганській області відсутня.

На виконання ухвали суду від 02.04.2012 № 10/150б, Фондом державного майна України вимоги вказаної ухвали не виконані, не надані витребувані судом документи.

Ліквідатором Патєрікіною Т.В. листом від 17.05.2012 №278 повідомлено суд про наступне.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 02.04.2012 зобов'язано Фонд державного майна України висловити письмово думку щодо можливості реалізації основних засобів ВАТ „Темпо", не задіяних в виробничій діяльності банкрута, з урахуванням Висновку про технічний стан і експлуатаційну придатність основних засобів ВАТ „Темпо", наданого Державним підприємством Макіївський державний проектний інститут.

З метою прийняття більш виваженого рішення власником щодо продажу майна банкрута, на виконання зазначеної ухвали, 05.04.2012 на адресу Управління фінансового аналізу та відновлення платоспроможності Департаменту корпоративного управління Фонду державного майна України та Регіонального відділення Фонду державного майна по Луганській області ліквідатором направлено копію оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності основних засобів ВАТ «Темпо», надану ДП Макеєвським держпроектним інститутом.

Враховуючи зазначене, суд зобов'язує Фонд державного майна України у термін до 20.06.2012 надати пояснення щодо подання Фондом різних відомостей стосовно засновника Відкритого акціонерного товариства «Темпо», ідентифікаційний код 05674482.

Крім того, клопотання від 17.05.2012 №281 ліквідатор Патєрікіна Т.В. просить суд продовжити термін її повноважень на шість місяців, до 07.11.2012.

Суд, керуючись ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" задовольняє подане клопотання ліквідатора Патєрікіної Т.В. та продовжує термін її повноважень на шість місяців, до 07.11.2012.

За таких обставин суд, керуючись ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, відкладає розгляд справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 31, 5, 7, 22, 24, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 1, 4-1, 38, 43, ч. 4 ст. 65, ст. ст. 77, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Продовжити термін повноважень ліквідатора Відкритого акціонерного товариства «Темпо», м. Луганськ, Патєрікіної Т.В. на шість місяців, до 07.11.2012.

2. Відкласти розгляд справи на 25.06.2012, на 11 годин 40 хвилин, у приміщенні господарського суду Луганської області, кімната №333.

3. Зобов'язати Фонд державного майна України у термін до 20.06.2012 надати пояснення щодо подання Фондом різних відомостей стосовно засновника Відкритого акціонерного товариства «Темпо», ідентифікаційний код 05674482.

4. Зобов'язати Фонд державного майна України, як засновника Відкритого акціонерного товариства «Темпо», м. Луганськ, ідентифікаційний код 05674482, у термін до 15.06.2012 висловити письмово думку щодо можливості реалізації основних засобів Відкритого акціонерного товариства «Темпо», м. Луганськ, не задіяних в виробничій діяльності банкрута, з урахуванням Висновку про технічний стан і експлуатаційну придатність основних засобів ВАТ «Темпо», наданого Державним підприємством Макіївський державний проектний інститут.

5. Дану ухвалу надіслати кредиторам у справі, боржнику, Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Луганській області, ліквідатору Патєрікіній Т.В.; Фонду Державного майна України, м. Київ; Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Луганській області.

Визнати обов'язковою явку у судове засідання представника Регіонального відділення Фонду Державного майна України, членів комітету кредиторів та ліквідатора.

Суд звертає увагу сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто штраф у доход Державного бюджету України у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суддя Т.С. Кірпа