13 лютого 2012 р. Справа № 0670/137/12
Категорія 12.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Літвина О. Т.
суддів Ракаловича В.М.
Семенюка М.М.,
при секретарі: Очич А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату про здійснення перерахунку та виплати одноразової грошової допомоги, -
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив визнати протиправним рішення Міністра оборони України від 22 червня 2010 року №4 щодо призначення йому одноразової грошової допомоги в розмірі 61236 грн. без врахування надбавки за особливі умови праці, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії. Крім того, просив визнати протиправною відмову Міністерства оборони України від 09.03.2011 року № 248/6/С/602 в проведені перерахунку раніше призначеної одноразової грошової допомоги. Також просив визнати протиправним наказ Житомирського обласного військового комісаріату від 27.12.2010 року № 294 в частині призначення йому одноразової грошової допомоги в розмірі 61236 грн. без врахування надбавки за особливі умови праці, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії. Крім того, просив визнати протиправною відмову Житомирського обласного військового комісаріату від 24.02.2011 року № ВСЗ 710 в проведені перерахунку раніше призначеної одноразової грошової допомоги. Також просив зобов'язати Міністерство оборони України провести перерахунок та виплату на його користь різниці одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби з врахуванням всього грошового забезпечення, та зобов'язати Житомирський обласний військовий комісаріат виплатити на його користь різницю одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, з врахуванням всього грошового забезпечення.
Представник позивача вважає, що для даних правовідносин строк звернення до суду становить шість місяців, а тому вважає, що позивач не пропустив строк звернення до суду.
Представник відповідача Житомирського обласного військового комісаріату вважає, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду, а тому його позовну заяву слід залишити без розгляду.
Суд вважає, що для даних правовідносин ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений місячний строк звернення до адміністративного суду, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Під строком звернення до адміністративного суду з позовом слід розуміти строк, протягом якого особа має право звернутися з адміністративним позовом і розраховувати на судовий захист.
Позивача було звільнено з військової служби 04 серпня 2008 року, що підтверджується наказом командира військової частини А 0281 № 175 від 04.08.2008р.. Про розмір одноразової грошової допомоги позивач дізнався з наказу військового комісара Житомирського обласного військового комісаріату від 27 грудня 2010 року № 294, що підтверив представник позивача в даному судовому засіданні, а до суду з даним позовом він звернувся лише 13 квітня 2011 року, тобто з пропуском строку звернення до суду.
Згідно ч. 3 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
Відповідно до п.9 ч.1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Керуючись п.9 ч.1 ст.155, ч.3 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
Позовну заяву ОСОБА_3 до Міністерства оборони України, Житомирського обласного військового комісаріату про здійснення перерахунку та виплати одноразової грошової допомоги залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Головуючий суддя: О.Т. Літвин
судді: В.М. Ракалович
М.М. Семенюк