Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2012 р. Справа № 2а/0570/2748/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про визнання протиправним, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001211701/38053/10/17113 від 25.11.2011р., -
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Донецького кружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про визнання протиправним, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001211701/38053/10/17113 від 25.11.2011р.
Перевіривши матеріали позовної заяви слід зазначити, що позовна заява підлягає залишенню без руху згідно приписів ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-УІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання адміністративного позову майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як вбачається з платіжного доручення від 27.02.2012р. позивач сплатив судовий збір у розмірах 32,19 грн.
Разом з тим, предметом оскарження у позовній заяві є рішення податкового органу, якими донараховані податкові зобов'язання, сплата яких може викликати зміни у майновому стані позивача.
Вищий адміністративний суд України у листі від 18.01.2012р. № 165/11/13-12 відзначив, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові :пори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його тішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження "ікого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з і стою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, майновими.
Сплата донарахованої податковим органом суми податку може викликати зміни майновому стані позивача. З наведеного виплаває, що позовні вимоги є майновими і судовий збір повинен сплачуватися позивачем у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але ь: менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат від загальної суми грошового зобов'язання, донарахованого рішенням:. суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, зазначені обставини тягнуть за собою залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків ті позивачу пропонується подати поштою або особисто через канцелярію суду оригіна.7 документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Пре судовий збір» від 08.07.2011р. № 3674-VI.
Таким чином, позовна заява подана без дотримання вимог ч. З ст. 106 Кодекс адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 160, 165. 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Краматорську про визнання протиправним, скасування податкового повідомлення-рішення № 0001211701/38053/10/17113 від 25.11.2011р. - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 березня 2012 року.
3. Якщо у вказаний строк не буде усунено виявлені недоліки, то позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачеві.
4. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили ухвалою за наслідками апеляційного провадження.
5. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
6. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів
з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому
провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи,
яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії
Суддя Галатіна О.О.