03 травня 2012 року Справа № 2а-17994/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до приватного підприємства «СТФ-Союз» про стягнення фінансових санкцій,
24 квітня 2009 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (далі - позивач, РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області) звернулося з позовом до приватного підприємства «СТФ-Союз» (далі -відповідач, ПП «СТФ-Союз») про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що в ході перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу бару-клубу, розташованого за адресою: Волинська область, Камінь-Каширський район, с. Карасин, де здійснює торгівельну діяльність суб'єкт господарювання - ПП «СТФ-Союз», було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. Порушення зафіксоване в акті перевірки №0304/000149/2303 від 14.10.2008 року, на підставі якого позивачем, в межах його повноважень, було прийнято рішення №030361-32 від 31.12.2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. Відповідачем не було вжито заходів для погашення фінансової санкції, а тому позивач просить стягнути суму штрафу в примусовому порядку.
27 квітня 2009 року ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду провадження у даній справі було відкрито.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 15 червня 2009 року провадження у справі було зупинено у зв'язку з неможливістю розгляду цієї справи до вирішення адміністративної справи №2а-18203/09/0370 за позовом Приватного підприємства «СТФ-Союз» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій.
03 травня 2012 року провадження у справі поновлено, оскільки відпали обставини, що були підставою для зупинення провадження у справі.
Представник позивача у письмовому клопотанні просить розгляд справи проводити у її відсутності. Позовні вимоги підтримує.
Належним чином повідомлений про місце, час та дату розгляду справи відповідач в судове засідання не з'явився.
Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, оскільки представником позивача заявлене клопотання про розгляд справи за її відсутності, а відповідач в судове засідання не з'явився.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП «СТФ-Союз» зареєстроване як юридична особа Камінь-Каширською районною державною адміністрацією Волинської області 03.04.2008 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №495104.
14 жовтня 2008 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було проведено перевірку господарської одиниці, а саме, бару-клубу, розташованого за адресою: Волинська область, Камінь-Каширський район, с. Карасин, де здійснює торгівельну діяльність суб'єкт господарювання ПП «СТФ-Союз» з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. В ході перевірки було встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями в даному закладі здійснюється без відповідної ліцензії. Факт торгівлі алкогольними напоями підтверджується, зокрема, фіскальним звітним чеком від 07.09.2008 року.
За наслідками проведеної перевірки складено акт №0304/000149/2303 від 14.10.2008 року, у висновку якого зазначено порушення відповідачем, зокрема, статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
31 грудня 2008 року в.о. начальника РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області прийнято рішення №030361-32 про застосування фінансових санкцій, згідно якого до відповідача у відповідності до абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, копія якого із супровідним листом від 31.12.2008 року за вих. №3140/32-111 була надіслана на адресу відповідача із роз'ясненням порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій, яке, як вбачається з повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення, останнім отримане 03 січня 2009 року.
Судом встановлено, що рішення в.о. начальника РУ Департаменту САТ ДПА України у Волинській області №030361-32 від 31.12.2008 року про застосування фінансових санкцій, відповідачем - ПП «СТФ-Союз» оскаржувалось в судовому порядку. Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 12.04.2012 року позовна заява ПП «СТФ-Союз» про скасування рішення щодо застосування фінансових санкцій залишена без розгляду у зв'язку з повторною неявкою в судове засідання представника підприємства.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Частини 10 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачає, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачає стаття 17 цього Закону.
Так, згідно із частиною 1 статті 17 вищеназваного Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом 5 частини 2 цієї статті встановлено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Судом встановлено, що на день розгляду справи судом - 03.05.2012 року застосована фінансова санкція відповідачем не погашена.
Аналізуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про підставність позовних вимог позивача про стягнення з ПП «СТФ-Союз» 1700,00 грн. фінансової санкції відповідно до прийнятого рішення №030361-32 від 31.12.2008 року.
Керуючись статтями 11, 17, 122, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «СТФ-Союз» на користь держави заборгованість по фінансовим санкціям в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий-суддя В.Д. Ковальчук