Постанова від 26.04.2012 по справі 2064/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

26 квітня 2012 р. № 2-а- 2064/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Панова М.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Каряки С.Г.,

представників сторін:

прокурора - Суходубової І.В.,

позивача - не прибув,

відповідача - не прибув,

третьої особи -ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Чугуївського міжрайоного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство"

до Печенізької районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: ОСОБА_2

про визнання незаконним та скасування рішення ,

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся Чугуївський міжрайоний прокурор Харківської області в інтересах держави в особі: Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство" з адміністративним позовом до Печенізької районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: ОСОБА_2, в якому просить суд визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Печенізької райдержадміністрації № 698 від 22.08.2008 "Про надання дозволу на розробку Проекту відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення із земель ДП "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство" в землі рекреаційного призначення для розташування будинку відпочинку та організації відпочинку на території Мартівської сільської ради гр. ОСОБА_2.".

Прокурор у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги з підстав та мотивів, викладених у позовній заяві.

Представник позивача, Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство", який належним чином повідомлений, відповідно в судове засідання не прибув, причину неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав .

Представник, Печенізької районної державної адміністрації Харківської області, який належним чином повідомлений, відповідно в судове засідання не прибув, причину неявки суду не повідомив, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник третьої особи ОСОБА_2 у судовому засіданні - проти позову заперечував у повному обсязі, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності представника позивача та представника відповідача на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАСУ.

Судом встановлено, що 20.08.2008 року ОСОБА_2 звернувся до голови Печенізької районної державної адміністрації І.О. Єфремової з заявою про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для рекреаційних цілей (організації відпочинку ) орієнтовною площею 1,00 га за рахунок земель лісового фонду ДП «Чугуєво -Бабчанське лісове господарство» квартал 145 виділи 11,12,13 на території Мартівської сільської ради для подальшої передачі в оренду терміном на 50 років, для розміщення будинку відпочинку та організації відпочинку.

Як вбачається з пропозиції Головного управління земельних ресурсів у Харківській області відділу земельних ресурсів у Печенізькому районі щодо вилучення земельної ділянки ОСОБА_2, було надано згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення із земель ДП «Чугуєво -Бабчанське лісове господарство» квартал 145 виділено 11,12,13 в землі рекреаційного призначення для розташування будинку відпочинку та організації відпочинку орієнтованою площею 1,00 га на території території Мартівської сільської ради для подальшої передачі в оренду терміном на 50 років.

Розпорядженням Печенізької районної державної адміністрації Харківської області від 22 серпня 2008 року № 698 гр. ОСОБА_2 було надано згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення із земель ДП «Чугуєво- Бабчанське лісове господарство» квартал 145 виділи 11,12,13 в землі рекреаційного призначення для розташування будинку відпочинку та організації відпочинку орієнтованою площею 1.00 га на території Мартівської сільської ради для подальшої передачі в оренду терміном на 50 років.

Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розташування будинку відпочинку та організації відпочинку у користування на умовах оренди гр. ОСОБА_2 (код цільового використання -4.3. -землі рекреаційного призначення) із земель лісового фонду Мартівської сільської ради Печенізького району Харківської області відповідно до ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) був розроблений ТОВ "Базис".

Даний проект землеустрою згідно з ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) погоджений з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 124 Земельного кодексу України (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України (у редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин) громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Прокурором не надано до суду жодного доказу, який би свідчив про протиправність рішення відповідача, та порушення ним при прийнятті вказного рішення норм Земельного кодексу України та Лісового кодексу України. Твердження прокурора про неукладення договору оренди земельної ділянки між позивачем та ОСОБА_2, ненадходження орендної плати за землю суд відхиляє у зв"язку з тим, що вони жодним чином не відносяться до підстав та законності прийняття оскаржуваного рішення, а можуть лише слугувати наслідками реалізації цього рішення.

Суд також відхиляє твердження прокурора про те, що відповідачем порушено вимоги ст. 57 Лісового кодексу України, оскільки зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з відповідними органами виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища не погоджувалась. Суд зазначає, що оскаржуване розпорядження не змінює цільове призначення земельної ділянки, а лише надає дозвіл на розробку проекту землеустрою з можливістю подальшої зміни цільового призначення, а тому не потребує даних дозволів.

Крім того, суд зазначає, що Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розташування будинку відпочинку та організації відпочинку у користування на умовах оренди гр. ОСОБА_2 (код цільового використання -4.3. -землі рекреаційного призначення) із земель лісового фонду Мартівської сільської ради Печенізького району Харківської області було погоджено Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області (висновок від 29.07.2009р. № 05-23-1984) а відмову ОСОБА_2 Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанський лісгосп" в погодженні вказаного проекту рішенням Чугуївського міського суду Харківської області по справі № 2-2240/06р. яке набрало законної сили визнано незаконною.

У зв"язку з цим, суд зазначає, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,128,159, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Чугуївського міжрайоного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі: Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство" до Печенізької районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення - відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанова виготовлена 28 квітня 2012 року.

Суддя Панов М.М.