Справа № 1570/1762/07
11 травня 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши заяву Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд у зв'язку із нововиявленими обставинами постанови по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання перерахувати і сплатити грошову допомогу,-
До Одеського суду надійшла заява Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради в якій заявник просить переглянути постанову Одеського окружного адміністративного суду по даній справі у зв'язку із нововиявленими обставинами, скасувати її та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1 -відмовити.
Статтею 247 КАС України строк звернення про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами встановлюється протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
Як вбачається із заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з новоявленими обставинами, заявник, в обґрунтування своєї заяви посилається на рішення Конституційного суду України від 26.12.2011 року щодо відповідності Конституції України пункту 4 розділу 7 «Прикінцеві положення»Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік».
Вказане рішення було опубліковано у Офіційному віснику України 20.01.2012 року, отже заявник повинен був дізнатися про існування цього рішення ще 20.01.2012 року.
Проте, як вбачається із заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, вказана заява була зареєстрована в Департаменті праці та соціальної політики Одеської міської ради 07.05.2012 року за вихідним № 02-23/93 та подана до суду 10.05.2012 року, тобто вона подана вже після спливу місячного строку, встановленого ст. 247 КАС України.
Відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Оскільки Глава 4 Розділу 4 КАС України не містить норм, що регулюють наслідки звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами із пропуском строку звернення, встановленого ст. 247 КАС України, суд вважає за необхідне застосувати при вирішенні цього питання аналогічні норми КАС, що діють при звернені з адміністративним позовом до суду за межами строків передбачених КАС України.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При цьому поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
Із врахуванням встановленого та на підставі зазначених вище приписів КАС України заява Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами підлягає залишенню без розгляду, як подану після закінчення строків, установлених законом для звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 9, 100, 160, 165, 247 КАС України, суддя, -
Заяву Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд у зв'язку із нововиявленими обставинами постанови по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання перерахувати і сплатити грошову допомогу - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.М.Корой