11.5
Ухвала
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
"08" травня 2012 р.№ 2а/1270/3580/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І. В., перевіривши матеріали адміністративного позову комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» до відділу Державної виконавчої служби Стахановського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанов про арешт грошових коштів, -
07 травня 2012 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відділу Державної виконавчої служби Стахановського міського управління юстиції про визнання дій протиправними, скасування постанови ВП № 21356276 про арешт коштів боржника від 11.05.2011 року.
Відповідно ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Абзацами 2, 3 ч. 2 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 р. № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби " передбачено , що суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 3 Закону України "Про виконавче провадження ", крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження.
Частиною 4 статті 82 Закону України " Про виконавче провадження " визначено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Зокрема, статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК) та розділом VІІ Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року (далі -ЦПК від 18 березня 2004 року) визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами господарського та цивільного судочинства.
Частина 2 ст.384 ЦПК України передбачає, що скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Як вбачається з матеріалів, наданих позивачем до суду, КП «Стахановтеплозабезпечення» оскаржує постанову, винесену головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції про арешт коштів боржника від 11.05.2011 року при примусовому виконанні наказу №19 /107, виданого 31.08.2010 року господарським судом Луганської області.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частиною 6 статті 109 КАС України, визначено, що у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи, тому суд пропонує позивачу звернутись до господарського суду Луганської обламсі з вищезазначеним позовом.
За таких обставин, у відкритті провадження по справі за вказаним адміністративним позовом позивачеві слід відмовити.
Керуючись ст. 109 ч.1 п.1 КАС України, суддя,-
Відмовити у відкритті провадження по адміністративній справі за позовом комунального підприємства «Стахановтеплозабезпечення» до відділу Державної виконавчої служби Стахановського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанов про арешт грошових коштів.
Роз'яснити позивачеві право звернення з даними позовними вимогами в порядку господарського судочинства до господарського суду Луганської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя І.В.Тихонов