Ухвала від 14.10.2011 по справі 1170/2а-3885/11

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 жовтня 2011 року Справа №1170/2а-3885/11

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Позов мотивовано тим, що постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.01.09 у справі №2-а-1946/08/1170 Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації зобов'язано перерахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Заходами, вжитими державною виконавчою службою, вказана постанова суду не виконана. Зважаючи на це, а також, оскільки звернення до державних органів з приводу невиконання постанови суду не дали результату, позивачка просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації Кіровоградської області по виконанню постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.01.09 по справі №2-а-1946/08/1170;

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації Кіровоградської області подати до суду звіт про виконання постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.01.09 по справі №2-а-1946/08/1170.

Пунктом 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з частиною 1 статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Частинами 2 та 3 статті 14 КАС України встановлено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частини 1 статті 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Частиною 9 статті 267 КАС України передбачено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною судовою постановою. Заява підлягає розгляду та вирішенню у судовому засіданні із повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви

Аналіз наведених норм законодавства свідчить, що судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений строк звіт про його виконання, або визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень на виконання постанови суду, є стадією судового провадження в адміністративній справі, в якій ухвалене зазначене судове рішення.

Судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі у вказані способи здійснюється тим судом, який ухвалив судове рішення.

За визначенням, наведеним у пункті 3 частини1 статті 3 КАС України, суд - це суддя адміністративного суду, який розглядає і вирішує адміністративну справу одноособово, колегія суддів адміністративного суду.

Отже, вимоги про визнання протиправною бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації, яка є відповідачем в адміністративній справі №2-а-1946/08/1170, та про зобов'язання її подати звіт про виконання постанови суду, ухваленої 15.01.09 у даній справі, повинні вирішуватися в межах адміністративної справи №2-а-1946/08/1170 і не можуть розглядатися в іншому (новому) позовному провадженні.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Знам'янської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Роз'яснити позивачеві, що розгляд такої заяви має здійснюватися в межах адміністративної справи №2-а-1946/08/1170, в порядку статті 267 КАС України.

Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш