31 січня 2012 р. Справа № 2а/0470/15723/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЄфанової О.В.
при секретаріГрачовій В.М.
за участю:
представника позивача представника відповідача представника третьої особи Хількевич І.О. Лісковської О.А. Єрьоменко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дочірнього підприємства пересувна механізована колона №40 ВАТ "Дніпроводбуд" до Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м.Дніпрпопетровська, третя особа Управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровському районі м.Дніпропетровська про скасування розрахунків
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Дочірнього підприємства пересувна механізована колона №40 Відкритого акціонерного товариства «Дніпроводбуд» до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Дніпропетровськ, в якому позивач просить:
скасувати розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди інших корисних копалин на будівництві шахт та рудників) на 2009, 2010, 2011 рік складених Управлінням Пенсійного фонду Жовтневого району м.Дніпропетровськ;
зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Дніпропетровськ прийняти нову довідку та призначити ОСОБА_6 пільгову пенсію згідно статті 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
В обґрунтування позову позивач зазначив, що виходячи з норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення» відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату і доставку пенсій лише особам, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №2 та які набули необхідний стаж роботи після введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме з 01.01.1992 року.
В судовому засіданні залучено як третю особу Управління пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області, оскільки станом на дату розгляду підприємство - позивача зареєстровано як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в данному управлінні.
Представник відповідача та третьої особи надали суду письмові заперечення, в яких зазначили, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст..13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» складені відповідно до вимог законодавства України.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити.
Представник відповідача та представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, в задоволені позову просили відмовити.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
В судовому засіданні встановлено, що на підприємстві - Спеціалізованій пересувній механізованій колонні №187 АП "Дніпроводострой", правонаступником зобов'язань якого є позивач, з шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, працював ОСОБА_6.
ОСОБА_6 призначена пенсія на пільгових умовах згідно ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" з 20.02.2009 року на підставі поданої ним заяви, довідки Дочірнього підприємства пересувна механізована колона №40 Відкритого акціонерного товариства «Дніпроводбуд» №12 від 13.02.2009 року, в якій зазначалось, що ОСОБА_6 працював в СПМК-40 тресту «Дніпроводбуд» в період з 01.07.1978 р. по 01.01.1980 р. та в СПМК-187 тресту «Дніпроводбуд» в період з 02.01.1980 р. по 16.02.1981 р., з 16.02.1981 р. по 12.10.1987 р. та з 14.06.1990 р. по 07.04.1997 р.
В довідці №12 також зазначалось, що в усі зазначені періоди ОСОБА_6 мав 8-годинний робочий день, а посади, на яких він працював дають право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Підставою для видачі даної довідки, як зазначав позивач були особиста картка форми Т-4, відомості по нарахуванню заробітної плати, наказів про прийняття, переведення та звільнення.
Крім того, зазначена довідка вказує, що ОСОБА_6 працював після 01.01.1992 року.
Позивач, при перевірці довідок, які видані по списку № 2, встановив, що ОСОБА_6 не був повністю завантажений повним об'ємом роботи прораба 8-годинний робочий день, у зв'язку з чим позивач відкликає довідку №12 від 13.02.2009 року.
Листом за №2644/11-27 від 14.02.2011 року Головне управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надало відповідь Начальнику управління пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі, згідно якої вбачається, що відсутні законні підстави призначати ОСОБА_6 пенсію згідно ст..100 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі п.6 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:
б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:
чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до п. 1 ст. 2, п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи сплачують також збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України N 21-1 від 19.12.03 р. розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Таким чином, Управлінням пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Дніпропетровськ правомірно формувались та направлялись Розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсії ОСОБА_6, призначеної відповідно до пункту «б»-«з» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на підставі раніш наданих довідок позивача.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог має бути відмовлено.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 06 лютого 2012 року
Суддя О.В. Єфанова