Постанова від 04.05.2012 по справі 2а/0370/1031/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1031/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лозовського О.А.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та фінансової санкції в сумі 1337,46 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області (далі -УПФУ в м. Ковелі та Ковельському районі) звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків та фінансової санкції в сумі 1337,46 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, будучи зареєстрованою в УПФ України в м. Ковелі та Ковельському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в порушення вимог законодавства про пенсійне забезпечення в 2010 році не в повному обсязі сплатила у встановлені строки страхові внески в сумі 1167,46 грн., крім того, за несвоєчасну подачу звіту до відповідача згідно рішення №572 від 04.05.2011 року було застосовано фінансові санкції в сумі 170,00 грн. Так, за відповідачем рахується заборгованість в загальній сумі 1337,46 грн., яку позивач просить стягнути на користь УПФ України в м. Ковелі та Ковельському районі.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 12.04.2012 року в даній адміністративній справі відкрито скорочене провадження .

Копія ухвали від 12.04.2012 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 14.04.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 22.08.2007 року зареєстрована виконавчим комітетом Ковельської міської ради Волинської області як фізична особа-підприємець, що підтверджується копією свідоцтва НОМЕР_2 (а.с.9). Позивачем було змінено прізвище ОСОБА_2 на ОСОБА_1. Зі спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.12-13) вбачається, що підтвердженням того, що це одна й та ж особа є однаковий ідентифікаційний номер платника податків та інших обов'язкових платежів - НОМЕР_1. Крім того, в картці особового рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (а.с.7) ідентифікаційний номер платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1 співпадає з номером ОСОБА_2, зазначеним відповідачем при подачі звітів (а.с.4-5). Відповідач перебуває на обліку в УПФУ в м. Ковелі та Ковельському районі як платник страховик внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (чинний з 1 січня 2011 року), з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вважаються платниками єдиного внеску. Згідно пункту 7 розділу VIII цього Закону, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Судом встановлено, що недоїмка по страхових внесках у відповідача виникла до 2011 року. Отже, при вирішенні даного спору слід керуватись законодавством, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, тобто, до 01 січня 2011 року.

Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, яка діяла на час виникнення заборгованості, далі -Закон № 1058-IV) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Статтею 19 цього Закону визначено, що страхові внески нараховуються на суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Згідно з частиною шостою статті 20 Закону № 1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Законом України від 08 липня 2010 року N 2461-VI "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" внесено зміни до підпункту 4 пункту 8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески". Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) (стаття 1 Закону № 1058-IV).

Відповідно до статті 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою). Цією ж статтею передбачено право органів Пенсійного фонду звертатись до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Як вбачається із звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за 2010 рік (а.с.4-5), сума нарахованих фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 за 2010 рік страхових внесків становить 1203,16 грн.

Відповідач фактично сплатила 35,70 грн., про що свідчить картка особового рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (а.с.7).

Крім того, рішенням начальника управління Пенсійного фонду України від 04.05.2011 року №572 про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до органів Пенсійного фонду України (а.с.6), до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 170,00 грн. З матеріалів справи вбачається, що рішення №572 від 04.05.2011 року відповідачем в установлені законом строки не оскаржене. Доказів про сплату штрафної санкції відповідач суду не надав.

Таким чином, заборгованість зі сплати страхових внесків з врахуванням фінансових санкцій становить 1337,46 грн., що підтверджується розрахунком (а.с.3).

Згідно з частиною 15 статті 106 Закону № 1058-IV строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Оскільки заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1337,46 грн. відповідачем добровільно не погашена, доказів сплати боргу суду ОСОБА_1 не надала, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансові санкції у сумі 1337 (одна тисяча триста тридцять сім) грн. 46 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий О.А. Лозовський