11 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1187/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Ксензюка А. Я.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Волинській області (далі - РУ ДСАТ ДПС України у Волинській області) звернулось в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 5 000 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 12 січня 2012 року проведено перевірку магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 2273/03/20/23/НОМЕР_1 від 13 січня 2012 року. Перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої, встановлені постановою Кабінету Міністрів України. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництв» № 957 від 30 жовтня 2008 року (із змінами та доповненнями). На підставі акту перевірки № 2273/03/20/23/НОМЕР_1 від 13 січня 2012 року було прийнято рішення № 031158-21 про застосування фінансових санкцій від 29 лютого 2012 року, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 000 грн. 00 коп. Оскільки відповідач не сплатив вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 5 000 грн. 00 коп. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25 квітня 2012 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, повернулась до суду 3 травня 2012 року з відміткою відділення поштового зв'язку - за закінченням терміну зберігання, тобто не вручена адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що останній належним чином був повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 14 травня 1997 року виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № 2366282..
Судом встановлено, що 12 січня 2012 року була проведена перевірка магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 2273/03/20/23/НОМЕР_1 від 13 січня 2012 року. В акті № 2273/03/20/23/НОМЕР_1 від 13 січня 2012 року. зафіксовано порушення постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» № 957 від 30.10.2008 року (із змінами та доповненнями) (далі - Постанова КМУ № 957), а саме, згідно фіскальних чеків: чек № 7461 від 5 серпня 2011 року реалізовано горілку «Поліську» особлива, місткістю 0,5 л, вміст спирту 40% об., за ціною 24 грн. 00 коп.; чек № 7458 від 26 серпня 2011 року реалізовано вино «Тамянка» місткістю 0,7 л, за ціною 17 грн. 50 коп.; чек № 7459 від 26 серпня 2011 року реалізовано вино «777 біле» місткістю 0,7 л., за ціною 15 грн. 00 коп.; чек № 7465 від 28 серпня 2011 року реалізовано горілку «Російська» місткістю 0,25 л, вміст спирту 40% об., за ціною 9 грн. 50 коп.; чек № 7468 від 28 серпня 2011 року реалізовано горілку «Первак» місткістю 0,5 л, міст спирту 40% об., за ціною 23 грн. 50 коп., тобто за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на горілку, встановлені Постановою КМУ № 957, відповідно до якої мінімальна роздрібна ціна на горілку з 5 серпня 2011 року місткістю 0,5 л, вміст спирту 40% об. становить не менше 26 грн. 10 коп. та вино з 5 серпня 2011 року у скляній тарі місткістю 0,7 л, та в іншій тарі місткістю 1,0 л становить не менше 18 грн. 00 коп.
Факт продажу даного алкогольного напою за цінами нижчими від встановлених мінімальних, підтверджується також письмовими поясненнями продавця магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» від 13 січня 2012 року.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом 13 частини другої цієї статті встановлено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
З метою визначення вартості отриманої відповідачем партії алкогольних напоїв 3 лютого 2012 року зроблено запит підприємствам гуртової торгівлі, що знаходяться та перебувають на обліку як платники податків на території Волинської області щодо придбання підприємцем ОСОБА_1 алкогольних напоїв, які вказані в акті перевірки. Відповіді від підприємств гуртової торгівлі надійшли до РУ ДСАТ ДПС України у Волинській області, в яких підтверджено факт, що підприємцю ОСОБА_1 алкогольні напої не відпускались, крім державного підприємства Луцький спиртогорілчаний комбінат.
За наслідками перевірки 29 лютого 2012 року прийнято рішення № 031158-21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5 000 грн. 00 коп. за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 5 000 грн. 00 коп., письмових заперечень проти позову не подав, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» № 957 від 30 жовтня 2008 року, суд
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 5 000 (п'ять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А. Я. Ксензюк