Ухвала від 11.05.2012 по справі 0915/1116/12

Справа № 0915/1116/12

Провадження № 8-а/0915/539/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2012 року м. Івано-Франківськ

Тисменицький районний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючого - судді Гургули В.Б.

з участю секретаря Мотики О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області звернулось до суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Тисменицького районного суду від 01.03.2011р. по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області про визнання відмови протиправною, зобов'язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 07 серпня 2010 р. до 31 грудня 2010 р.

Свою заяву відповідач обґрунтовував тим, що з 19.06.2011 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким Прикінцеві положення вказаного Закону доповнено п.4, відповідно до вимог якого у 2011 р. норми і положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 р. На виконання вимог цього Закону Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 06.07.2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала законної сили з 23.07.2011 р. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 підтверджено відповідність Конституції України пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». З урахуванням наведеного, з огляду на зміст резолютивної частини вказаного Рішення Конституційного Суду України, відсутні підстави для застосування судами ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»при вирішенні справ за адміністративними позовами дітей війни про перерахунок пенсії. За таких умов, на підставі Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами дітей війни суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеній категорії громадян. Вважає, що з прийняттям Конституційним Судом України Рішення від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникли істотні обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи. Просив скасувати за нововиявленими обставинами постанову Тисменицького районного суду від 01 березня 2011 р. по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Представник заявника у судове засідання не з'явився, у поданій суду заяві просив справу розглянути в його відсутності.

Позивач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що постановою Тисменицького районного суду від 01 березня 2011 р. задоволено позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області, визнано неправомірною відмову в перерахунку та виплаті підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов'язано управління Пенсійного фонду України нарахувати і виплатити підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 07 серпня 2010 р. до 31 грудня 2010 р. Вказане судове рішення набрало законної сили. Відповідач подав заяву про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами.

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи.

Нововиявленими слід вважати обставини (як фактичного, так і правового характеру), які: 1) об'єктивно існували на момент вирішення адміністративної справи; 2) не були і не могли бути відомі на той час суду та хоча б одній особі, яка брала участь у справі. Наявність обох цих умов для визнання обставини нововиявленою є обов'язковою.

Твердження заявника про те, що з прийняттям Конституційним Судом України Рішення від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникли істотні обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи, які слід вважати нововиявленими, суд вважає безпідставним.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 підтверджено відповідність Конституції України пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення»Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким вказаний Закон доповнено згідно Закону України від 14.06.2011 р., відповідно до вимог якого у 2011 р. норми і положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 р.

Отже, вказана обставина не може бути визнана нововиявленою, оскільки вона об'єктивно не існувала на момент вирішення адміністративної справи. Суд при постановленні рішення, про перегляд якого просить відповідач, взагалі не застосував Закон України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Крім того, суд зауважує, що ст.58 Конституції України закріплено правило незворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів.

За таких обставин суд не вбачає підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, тому заяву слід залишити без задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245 ч.2 п.1, 253, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити без задоволення заяву управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Тисменицького районного суду від 01 березня 2011 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення через Тисменицький районний суд Івано-Франківської області. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий В.Б. Гургула