Справа № 0907/1284/2012 року
Провадження № 8-а/0907/142/2012 року
23 березня 2012 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді: Барашкова В.В.
секретаря: Мельник Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, -
Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську звернулось в суд із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського міського суду від 28.03.2011року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перерахунок пенсії.
Свою заяву відповідач обґрунтовував тим, що з 19.06.2011 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким Прикінцеві положення вказаного Закону доповнено п.4, відповідно до вимог якого у 2011 р. норми і положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011р. На виконання вимог цього Закону Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 06.07.2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала законної сили з 23.07.2011 р. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 підтверджено відповідність Конституції України пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». З урахуванням наведеного, з огляду на зміст резолютивної частини вказаного Рішення Конституційного Суду України, відсутні підстави для застосування судами ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» при вирішенні справ за адміністративними позовами дітей війни про перерахунок пенсії. За таких умов, на підставі Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами дітей війни суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеній категорії громадян. Вважає, що з прийняттям Конституційним Судом України Рішення від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникли істотні обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи. Просив скасувати за нововиявленими обставинами постанову Івано-Франківського міського суду від 28.03.2011 року та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, у поданій суду заяві просив справу розглянути в його відсутності.
Позивач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що постановою Івано-Франківського міського суду від 28.03.2011р. задоволено позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перерахунок пенсії. Вказане судове рішення набрало законної сили.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи.
Нововиявленими слід вважати обставини (як фактичного, так і правового характеру), які: 1) об'єктивно існували на момент вирішення адміністративної справи; 2) не були і не могли бути відомі на той час суду та хоча б одній особі, яка брала участь у справі. Наявність обох цих умов для визнання обставини нововиявленою є обов'язковою.
Твердження заявника про те, що з прийняттям Конституційним Судом України Рішення від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 виникли істотні обставини, що не були і не могли бути відомі заявнику на час розгляду справи, які слід вважати нововиявленими, суд вважає безпідставним.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 р. № 20-рп/2011 підтверджено відповідність Конституції України пункту 4 розділу VІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким вказаний Закон доповнено згідно Закону України від 14.06.2011 р., згідно вимог якого у 2011 р. норми і положення ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 р.
Отже, вказана обставина не може бути визнана нововиявленою, оскільки вона об'єктивно не існувала на момент вирішення адміністративної справи. Суд при постановленні рішення, про перегляд якого просить відповідач, взагалі не застосував Закон України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».
Крім того, суд зауважує, що положеннями статті 58 Конституції України закріплено правило незворотності дії законів та інших нормативних актів у часі.
За таких обставин суд не вбачає підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, тому заяву слід залишити без задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245 ч.2 п.1, 253, 160, 165 КАС України, суд, -
Залишити без задоволення заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського міського суду від 28.03.2011року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення через Івано-Франківський міський суд. Якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Барашков В.В.