ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
09 квітня 2012 року 15:25 № 2а-13135/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
позивача: Корнієнка В.П.;
відповідача: Канайла В.В.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомСпеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Центр"
простягнення заборгованості
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 09 квітня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
13 вересня 2010 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Спеціалізована державна податкова інспекція у місті Києві по роботі з великими платниками податків (далі по тексту -позивач, СДПІ) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Центр" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Арсенал-Центр"), в якій просить стягнути заборгованість у розмірі 862 364,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 вересня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 20 жовтня 2010 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 жовтня 2010 року на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №2а 6340/10/2670 за позовом ТОВ "Арсенал-Центр" до СДПІ про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 січня 2010 року №0000024010 та №0000014010.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 вересня 2011 року провадження у справі поновлено та призначено справу до судового розгляду на 28 вересня 2011 року.
В судовому засіданні 28 вересня 2011 року оголошено перерву до 18 жовтня 2011 року.
Судове засідання, призначене на 18 жовтня 2011 року, не відбулось у зв'язку із хворобою судді. Наступне судове засідання призначено на 26 жовтня 2011 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 жовтня 2011 року на підставі пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження у справі до розгляду Вищим адміністративним судом України справи К/9991/33873/11.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2012 року поновлено провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 09 квітня 2012 року.
В судовому засіданні 09 квітня 2012 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача позовні вимоги визнав частково.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ТОВ "Арсенал-Центр", зареєстровано Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією як юридична особа 31 жовтня 2000 року (ідентифікаційний код 31202310), взято на облік в СДПІ в якості платника податків 09 листопада 2000 року за №1037/2000/16.
Відповідно до даних облікової картки станом на 01 вересня 2010 року ТОВ "Арсенал-Центр" має заборгованість зі сплати до бюджету штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 862 364,00 грн.
Зазначена заборгованість виникла на підставі рішень СДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 січня 2010 року №0000014010 та від 13 січня 2010 року №0000024010.
Відповідач визнає позовні вимоги частково, посилаючись на часткове скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку.
Окружний адміністративний суд міста Києва частково погоджується з позовними вимогами СДПІ, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій СДПІ від 13 січня 2010 року №0000014010 за порушення пункту 2.6 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" до ТОВ "Арсенал-Центр" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 661 245,10 грн.
Відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій СДПІ від 13 січня 2010 року №0000024010 за порушення пунктів 1, 2 та 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до ТОВ "Арсенал-Центр" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 201 118,90 грн.
ТОВ "Арсенал-Центр" оскаржило вказані вище рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у судовому порядку.
Так, ухвалою Київського апеляційного адміністративного від 12 травня 2011 року, яка залишена без змін ухвалою Вищого адміністративного суду від 09 лютого 2012 року скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2010 року в адміністративній справі №2а-6340/10/2670 за позовом ТОВ "Арсенал-Центр" до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 січня 2010 року №0000014010 та №0000024010, визнано протиправними та скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 січня 2010 року №0000014010 в повному обсязі та №0000024010 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 201 065,70 грн.
За приписами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
З урахуванням того, що постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2010 року в адміністративній справі №2а-6340/10/2670 набрала законної сили, суд приходить до висновку, що відповідач має сплатити лише суму штрафних санкцій, не скасовану зазначеними судовими рішеннями, тобто у розмірі 53,20 грн. (862 364,00 грн. (спірна сума) -661 245,10 грн. -201 065,70 грн. (суми скасованих штрафних санкцій).
Суд встановив, що станом на день вирішення спору сума штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 53,20 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються статтею 239 цього Кодексу, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з частиною першою статті 239 Господарського кодексу України органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання таку адміністративно-господарську санкцію як адміністративно-господарський штраф.
Статтею 241 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення. Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
З урахування викладеного, штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на момент їх застосування є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України, а отже, повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 цього Кодексу.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій: адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що штрафні (фінансові) санкції у розмірі 53,20 грн., визначені згідно з рішеннями СДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13 січня 2010 року №0000024010 застосовано до відповідача в межах строків, встановлених статтею 250 Господарського кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Пункт 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачає право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги СДПІ про стягнення з ТОВ "Арсенал-Центр" заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій підлягають частковому задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал-Центр" (03067, м. Київ, пров. Чугуївський, 21, ідентифікаційний код 31202310) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31114104700210, код платежу 21080901, УДК у Солом'янському районі міста Києва, код 26077951, банк одержувач ГУ УДК у місті Києві, МФО 820019) заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 53,20 грн. (п'ятдесят три гривні двадцять копійок).
3. В іншій частині адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко