Постанова від 10.04.2012 по справі 2а-5087/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10 квітня 2012 року 10:42 № 2а-5087/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Скочок Т.О. , при секретарі судового засідання Новик В.М.,

за участю представників сторін:

вд позивача _ Старощук С.В.,

від відповідача - Мусійчук І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю " ДЦ Україна"

про стягнення заборгованості у розмірі 43807,58 грн

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва (далі -ДПІ у Святошинському районі м. Києва) з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна»(далі -ТОВ «ДЦ Україна») про стягнення заборгованості в розмірі 43 807,58 грн.

Ухвалою суду від 16 травня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 08 червня 2011 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 червня 2011 року провадження у справі № 2а-5087/11/2670 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а-3003/11/2670.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2011 року у справі № 2а-3003/11/2670 в задоволення адміністративного позову ТОВ «ДЦ Україна»до ДПІ у Святошинському районі м. Києва про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 0003522330 від 25.08.2010 року було відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2012 року апеляційну скаргу ТОВ «ДЦ Україна»-залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2011 року у справі № 2а-3003/11/2670 -без змін.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 березня 2012 року поновлено провадження у справі № 2а-5087/11/2670 та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем було порушено п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг"та п.п. 2.8 п. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року, а саме: перевищення ліміту залишку готівки в касі магазину на суму 21903,59 грн.

На підставі акту перевірки, відповідно до п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м. Києва були нараховані штрафні санкції Відповідачу та надіслано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003522330 від 25.08.2010 року у розмірі 43 807. грн. 58 коп.

Представник позивача у судовому засіданні 10.04.2012 року позов підтримав повністю та просив суд його задовольнити, наголосивши, що суму штрафу відповідачем на час розгляду справи не сплачено.

Представник відповідача у судовому засіданні 10.04.2012 року заперечував проти задоволення позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, вислухавши пояснення представника позивача по суті спору, та заперечення представника відповідача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Працівниками ДПІ у Святошинському районі м. Києва проведено перевірку господарської одиниці ТОВ «ДЦ Україна»магазину, за адресою: м. Київ, пр.Перемоги,108/1, з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій за результатами якої складено акт перевірки №0684/26/57/28/32424255 від 12.08.10 р.

За результатом перевірки встановлено порушення п. 13, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР із змінами та доповненнями. Відповідальність за вказані порушення передбачена п.1 ст. 17 цього ж Закону №265/95.

На підставі зазначеного акта, у Святошинському районі м. Києва прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003522330 від 25.08.2010 року у розмірі 43 807 грн. 58 коп.

ТОВ «ДЦ Україна»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ДПІ у Святошинському районі м. Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003522330 від 25.08.2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2011 року у справі № 2а-3003/11/2670 в задоволення адміністративного позову ТОВ «ДЦ Україна»до ДПІ у Святошинському районі м. Києва про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 0003522330 від 25.08.2010 року було відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2012 року апеляційну скаргу ТОВ «ДЦ Україна»-залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2011 року у справі № 2а-3003/11/2670 -без змін.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до п. 5.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства.

Відповідно до наказу № 233ф від 29.06.2010 року "Про встановлення ліміту в касах підрозділів (магазинів) ТОВ "ДЦ Україна" в межах встановленого підприємством 01.07.2010 року загального ліміту для магазину, який знаходиться за адресою: м. Київ пр. Перемоги 108/1"встановлено ліміт в розмірі 45257,00 грн.

Відповідно до абз. 1 п.п. 3.5. п. 3 Положення у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.

Згідно з п. 5.10 зазначеного вище Положення готівкові кошти не вважаються понадлімітними в день їх надходження, якщо вони були здані в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або були видані для використання підприємством відповідно до законодавства наступного дня на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства.

Під час перевірки контролюючим органом виявлено видатковий касовий ордер № 1088 від 06.08.2010 року про видачу службовій особі позивача під звіт 22000,00 грн.

Представниками ТОВ «ДЦ Україна»не було надано доказів використання коштів, що отримані за зазначеним вище актом, на потреби, які пов'язані з діяльністю підприємства. При цьому залишок коштів в касі магазину на початок дня становив 32301,56 грн., що в сумі з коштами, виданими за видатковим касовим ордером № 1088 від 06.08.2010 року, становить 54301,56 грн., тобто перевищує встановлений ліміт в розмірі 45257,00 грн.

На підставі встановлених порушень позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій №0003522330 від 25.08.2010 року у розмірі 43 807. грн. 50 коп.

З огляду на те, що в строки, визначені законодавством суб'єкт господарювання суму штрафних санкцій не сплатив, позивач звернувся до суду із наведеним вище позовом.

Оскільки обставини, які були встановлені та викладені в Постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 червня 2011 року у справі № 2а-3003/11/2670 та в Ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2012, які набрали законної сили у відповідності до вимог ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України не потребують доказування то слід зазначити наступне.

Пунктом 1 ст. 17 Закону №265 передбачено відповідальність у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданні послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом встановлюється пункту 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), в якому передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Беручи до уваги те, що відповідачем не спростовано доводи позивача щодо несплати ним, відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003522330 від 25.08.2010 року у розмірі 43 807. грн. 58 коп. та не надано, на час розгляду справи, доказів сплати вказаного штрафу, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 69 - 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЦ Україна" (місцезнаходження: 03115, м.Київ, вул.М.Краснова, 27, ідентифікаційний код: 32424255) на користь держави до Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31110104700009, одержувач УДК у Святошинському районі м.Києва, банк одержувача ГУДКУ у м.Києві, МФО 320019, код платежу 26077945) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 43 807,58 грн. (сорок три тисячі вісімсот сім гривень 58 копійок).

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Т.О. Скочок