Постанова від 02.03.2012 по справі 1319/2105/2012

Справа№1319/2105/2012

ОКРЕМА
ПОСТАНОВА

2 березня 2012 року м.Львів

Суддя Сихівського районного суду м. Львова Тімченко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУАП,-

ВСТАНОВИВ:

до суду надійшла справа відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУАП.

Згідно ст.278 КУАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, постановою Сихівського районного суду м.Львова від 16.01.2012 р. дана справа вже поверталася на адресу ВДАІ з ОАТ м.Львова та АТІ при ГУМВСУ у Львівській області на дооформлення, оскільки протокол не відповідає вимогам ст.256 КУАП.

Зокрема, у ст.256 КУАП встановлено вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення, а саме у ньому зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушником заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Однак справу повернулась без повного виконання постанови суду та неусуненими залишились такі недоліки:

- у протоколі, враховуючи характер правопорушення та обставини справи, відсутні відомості про потерпілих та свідків (в т.ч. з їх підписами) у відповідних графах;

- у протоколі не вказано характер пошкоджень, заподіяних правопорушенням, що, згідно ст.124 КУАП, є об'єктивною стороною інкримінованої статті;

- справу направлено до суду справу без дотримання вимог діловодства -без складеного опису та нумерації аркушів.

Крім вищенаведеного, звертаю увагу на наступне. Так, згідно ст.269 КУАП потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

З матеріалів справи вбачається, що протокол складено відносно водія ОСОБА_1, а в результаті ДТП пошкоджено 2 транспортні засоби, а тому, враховуючи характер правопорушення, відсутність зазначення в протоколі потерпілих не відповідає обставинам справи.

Крім того, зазначення потерпілих (свідків -у разі їх наявності) із визначенням їх процесуального статусу передбачено в протоколі у відповідних графах (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання, підписи), без зазначення яких протокол не може вважатися таким, що належним чином оформлений.

Також, суд зазначає, що саме з часу зазначення в протоколі особи як потерпілої вона набуває процесуального статусу, передбаченого ст.269 КУАП, та саме на інспектора ДПС, який складає протокол, покладено обов'язок виявити та встановити потерпілих внаслідок скоєного правопорушення.

Відсутність зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення технічних пошкоджень транспортних засобів суперечить вимогам ст.256 КУАП, оскільки саме в ньому зазначається суть правопорушення, а саме його об'єктивна сторона -в даному випадку характер пошкоджень кожного з автомобілів, заподіяних правопорушенням, передбаченим ст.124 КУАП.

Наведені порушення перешкоджають розгляду справи, унеможливлюють здійснити всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, прийняти законне та обґрунтоване рішення по ній, як того вимагає ст.245 КУАП, а тому така підлягає направленню УДАІ ГУМВСУ у Львівській області для належного оформлення та усунення недоліків.

Крім того, з метою недопущення аналогічних порушень, що є непоодинокими, суд вважає за необхідне про вказані недоліки довести до відома начальника УДАІ ГУМВСУ у Львівській області. Також звертаю увагу на те, що неналежне складання протоколу та оформлення справи інспекторами ДПС, що призвело до повторного направлення такої на дооформлення, враховуючи строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУАП, може призвести до спливу таких строків, а відтак уникнення правопорушником адміністративної відповідальності.

Керуючись ст.ст.256, 278, 282 КУАП, -

ПОСТАНОВИВ:

справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУАП направити УДАІ ГУМВСУ у Львівській області для належного оформлення.

Про наведене в описовій частині окремої постанови інформувати начальника УДАІ ГУМВСУ у Львівській області для вжиття заходів та відповідного реагування.

Про результати виконання окремої постанови інформувати суд у місячний строк.

Суддя О.В.Тімченко