Постанова від 25.04.2012 по справі 1570/78/2012

Справа № 1570/78/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2012 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

при секретарі Белан М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до СЗАТ "Струмок"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з адміністративним позовом до СЗАТ "Струмок", в якому просило стягнути суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2010 році у розмірі 15550 грн., пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1240,89 грн., а всього стягнути -16790,89 грн., обгрунтовуючи свої вимоги тим, що згідно звіту за формою № 10-ПІ за 2010 рік, наданому відповідачем Одеському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, чисельність штатних працівників за 2010 рік на СЗАТ" Струмок" склала 48 осіб. У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 2 робочих місця, але не створив жодного. Відповідно до ч. 1 ст.20 Закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" середньооблікова чисельність працюючих інвалідів не повинна бути менша, ніж встановлено нормативом. Проте середньооблікова чисельність працюючих інвалідів у відповідача є меншою, ніж встановлено нормативом, оскільки дорівнює 0. Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій, що складається з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову кількість штатних працівників, та помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума адміністративно-господарських санкцій за 2 робочих місця, не зайнятих інвалідами, становить дві середньорічні заробітні плати, тобто 15550,00 грн. (373200 : 48 х 2 = 15550,00 грн.). Станом на 05.01.12р відповідач, крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 15550,00 грн., згідно ч.2 ст. 20 Закону повинен сплатити й пеню, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, що становить 1240,89 грн. Таким чином, загальна сума, яка підлягає стягненню, становить: 15550,00 грн. + 1240,89 грн.=16790,89 грн. До даного часу заборгованість не погашена.

Ухвалою суду від 09 квітня 2012 року відкрито провадження по справі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила задовольнити з наведених підстав.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, про що свідчить розписка в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, суд дійшов наступних висновків.

Згідно звіту за формою № 10-ПІ за 2010 рік, наданому відповідачем Одеському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, 15.07.2011 р. чисельність штатних працівників за 2010 рік на СЗАТ" Струмок" склала 48 осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч. 3 цієї ж статті підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Відповідно до ч. 10 цієї ж статті керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 9 статті 19 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 2 робочих місця, але не створив жодного.

Відповідно до ч. 1 ст.20 Закону середньооблікова чисельність працюючих інвалідів не повинна бути менша, ніж встановлено нормативом. Проте середньооблікова чисельність працюючих інвалідів у відповідача є меншою, ніж встановлено нормативом, оскільки дорівнює 0.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадські організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Для підприємств, установ, організацій, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати.

Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій, що складається з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову кількість штатних працівників, та помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума адміністративно-господарських санкцій за 2 робочих місця, не зайнятих інвалідами, становить дві середньорічні заробітні плати, тобто 15550,00 грн. (373200 : 48 х 2 = 15550,00 грн.).

Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 цього ж Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Станом на 05.01.12р відповідач, крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 15550,00 грн. повинен сплатити й пеню, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, що становить 1240,89 грн. (ставка НБУ з 16.04.11 року по 05.01.12 року становить 7,75%, відсоток ставки за 1 день: 120%*7,75%/100%*365днів = 0,03%; сума пені за 266 днів прострочки станвоить 15550грн.*0,03%*266дн./100%=1240,89 грн.)

Таким чином, загальна сума адміністративно-господарських санкцій та пені, яка підлягає стягненню, становить: 15550,00 грн. + 1240,89 грн.=16790,89 грн.

До даного часу заборгованість не погашена.

Таким чином, вимоги позивача є обгрнутованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-164 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задовольнити повністю.

Стягнути з СЗАТ «Струмок» (код ЄДРПОУ 03766323) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (банк - ГУДКСУ в Одеській області, одержувач - УДКСУ в Татарбунарському районі, МФО 828011, р/р 31212230700475, код ЄДРПОУ 23214985, код 50070000) суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2010 році у розмірі 15550 грн. (п'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят гривень), пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1240,89 грн. (одна тисяча двісті сорок гривень 89 коп.), а всього стягнути - 16790,89 грн. (шістнадцять тисяч сімсот дев'яносто гривень 89 коп.).

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а у разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання у 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови виготовлено 25 квітня 2012 року.

Суддя: В.В.Андрухів