Постанова від 19.04.2012 по справі 2а-1870/2020/12

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2012 р. Справа № 2a-1870/2020/12

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

Глухівська об'єднана державна податкова інспекція Сумської області Державної податкової служби (далі по тексту - позивач, Глухівська ОДПІ) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ФОП ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 378грн. 40коп. Свої вимоги мотивує тим, що ФОП ОСОБА_1, яка знаходиться на обліку в Глухівській ОДПІ як платник податків, самостійно обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, однак, всупереч вимог п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України порушила строки сплати єдиного податку, в результаті чого за нею утворилася заборгованість в розмірі 378грн. 40коп.

У судове засідання позивач не з'явився, надав клопотання, в якому справу просив розглядати без участі його представника, позовні вимоги підтримав у повному обсязі (а.с.22).

Відповідач, неодноразово повідомлений належним чином про час, дату і місце розгляду справи (а.с.19,20), у судове засідання не з'явився, про причини неявки, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень на позовну заяву не надсилав.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 13.12.2010 виконавчим комітетом Глухівської міської ради Сумської області була зареєстрована як фізична особа-підприємець та знаходиться на обліку в Глухівській ОДПІ як платник податків, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підпиємця (а.с.5), довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.6).

За ФОП ОСОБА_1 утворилася заборгованість перед бюджетом, яка на момент розгляду справи складає в загальному розмірі 378,40 грн., а саме: 34,40 грн. - єдиний податок з фізичних осіб, нарахований до 01.01.2012; 344,00 грн. - єдиний податок з фізичнх осіб.

Пунктом 1 Указу Президента України від 03.07.1998 за №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень може бути запроваджена спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Згідно п. 2 вказаного Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Як вбачається з копії заяви від 16.12.2010 (а.с.12), відповідач самостійно обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, звернувшись із заявою до Глухівської МДПІ (правонаступником якої являється позивач) про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (вид діяльності - торгівля, виготовлення меблів).

Згідно п.2. п.4. абз.2 Указу Президента України від 03.07.1998 за №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Згідно п. 2 Указу Президента від 03.07.1998 за №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції, чинній на момент винекнення спірних правовідносин) суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Беручи до уваги, що для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає до податкового органу письмову заяву, в якій він повідомляється про строки та розмір сплати єдиного податку, а тому, в такий спосіб він погоджується на сплату даного податку на відповідний вид діяльності, у встановленій сумі та строки, суд вважає, що сума єдиного податку, яка підлягала сплаті відповідачем є узгодженою, і ФОП ОСОБА_1 зобов'язана була сплатити її у передбачені строки.

Однак, як встановлено судом, відповідач, всупереч вимог Податкового кодексу України, Указу Президента України від 03.07.1998 за №727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) порушила строки сплати єдиного податку, у зв'язку з чим, за нею утворилася заборгованість у загальному розмірі 378,40 грн., у тому числі: 34,40 грн. - єдиний податок з фізичних осіб, нарахований до 01.01.2012; 344,00 грн. - єдиний податок з фізичнх осіб, що підтверджується довідкою суми заборгованості (а.с.8).

Згідно з п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 59 Податкового Кодексу України відповідачу була вручена податкова вимога № 37 від 25.01.2011, в якій зазначено загальну суму боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями у розмірі 80.00 грн. (а.с.9). Однак, і після вручення податкової вимоги податковий борг відповідачем не був сплачений.

Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України передбачено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи складає в загальному розмірі 378,40 грн., суд приходить висновку, що вимоги про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 378,40 грн. (триста сімдесят вісім грн. 40 коп.) на користь держави, а саме:

- 34,40 грн. (тридцять чотири грн. 40 коп.) - одержувач - місцевий бюджет м. Глухів, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код 37437431, код бюджетної класифікації 18050200, рахунок № 34216379700007, найменування: єдиний податок з фізичних осіб, нарахований до 01.01.2012;

- 344,00 грн. (триста сорок чотири грн.) - одержувач - місцевий бюджет м. Глухів, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код 37437431, код бюджетної класифікації 18050400, рахунок № 31511970700007, найменування: єдиний податок з фізичних осіб.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) В.М. Соколов

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Соколов