Ухвала від 05.04.2012 по справі 2а/0370/956/12

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

05 квітня 2012 року Справа № 2а/0370/956/12

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С.Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

04 квітня 2012 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Дана позовна заява не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, в зв'язку з чим вона підлягає поверненню позивачеві на підставі пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з наступних підстав.

З матеріалів позову вбачається, що позивачем оскаржуються дії інспекторів Державтоінспекції щодо затримання транспортного засобу та дії начальника ВДАІ Ковельського МВ УМВС України у Волинській області щодо неповернення транспортного засобу тимчасово затриманого в порядку визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КупАП).

В розумінні статті 260 КУпАП тимчасове затримання транспортного засобу є заходом забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 261 КУпАП про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим.

Тимчасове затримання транспортних засобів регулює стаття 265-2 КУпАП. Так, у цій статті визначено, що у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, четвертою, шостою і сьомою статті 121, статтями 1211, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтями 1321, 2061 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

У статті 267 КУпАП передбачено, що тимчасове затримання транспортного засобу може бути оскаржено заінтересованою особою у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), який застосував ці заходи, прокуророві або до суду.

Відповідно до частини 2 статті 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Пункт 2 частини 1 статті 18 КАС України передбачає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Разом з тим, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до районного суду в порядку, визначеному КАС України з особливостями, встановленими Кодексом про адміністративні правопорушення.

Оскільки позивачем оскаржуються дії службових (посадових) осіб в справі про адміністративне правопорушення за Кодексом України про адміністративні правопорушення, тому дана справа, з урахуванням вимог пункту 2 частини 1 статті 18 КАС України підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, так як законодавством передбачено окремий порядок оскарження дій у справах про адміністративні проступки.

В пункті 6 частини 3 статті 108 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що згідно з частиною 6 статті 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя С.Ф. Костюкевич