Постанова від 15.03.2012 по справі 2а-1870/7830/11

КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2012 р. Справа № 2a-1870/7830/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Єреп Ю.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 2а-1870/7830/11 за позовом ОСОБА_2 до Шосткинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - позивач) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Шосткинської районної державної адміністрації (далі - відповідач) про зобов'язання відповідача нарахувати та стягнути на його користь заборгованість: по заробітній платі за період з 2009 по 2011 роки у загальній сумі 10 061 грн. 06 коп., у тому числі: заборгованість по надбавці за високі досягнення у праці за січень 2009 року, березень 2009 року, липень 2010 року - липень 2011 року; премії з січня 2009 року по листопад 2009 року та з січня 2010 року по липень 2011 року та премії з нагоди ювілейної дати у липні 2011 року у загальному розмірі 3317 грн. 60 коп. і видати нову довідку для обчислення пенсії.

Свої вимоги позивач мотивував тим, що з 16.04.1996 працював в Шосткинський районній державній адміністрації Сумської області на різних посадах.

15.07.2011 позивача було звільнено з посади державного реєстратора Шосткинської РДА у зв'язку з досягненням пенсійного віку.

Позивач зазначає, що при звільненні йому незаконно не нараховано і не виплачено у повному обсязі заробітну плату.

Відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу", оплата праці державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Так, позивач стверджує, що на протязі 2009-2011 рр. відповідач систематично не нараховував та не сплачував заробітну плату в повному обсязі, а саме: надбавку за високі досягнення у праці, а також премію, чим порушував його права як працівника. Позивач звертався до відповідача з вимогою припинити незаконну бездіяльність і нарахувати та виплатити йому заробітну плату в повному обсязі згідно діючого законодавства, але у відповідь отримував відмову у зазначеній виплаті з огляду на відсутність грошей.

Відповідно до п.2 Постанови КМУ від 9 березня 2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», голова РДА встановлює надбавки за високі досягнення у праці у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років.

Позивач зауважує, що за період з 2009 р. по 2011 р. йому не було нараховано та виплачено надбавку за високі досягнення у праці у загальному розмірі 6743,46 грн., підстав для зменшення або невиплати надбавки у відповідача не було.

Щодо несплати премії позивач стверджує, що відповідно до розділу II п. 2.1 розпорядження голови райдержадміністрації від 16.07.2007 № 373 "Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання працівників апарату та відділів райдержадміністрації", преміювання керівників райдержадміністрації та інших державних службовців здійснюється відповідно до особистого вкладу кожного з них в загальні результати його роботи щомісяця в межах фонду преміювання, створеного в розмірі не менш як 10 відсотків їх посадових окладів та економії фонду заробітної плати працівників згідно з постановою КМУ від 09.03.2006р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Позивач зазначає, що жодних підстав, визначених розпорядженням для не виплати або зменшення розміру премії не було.

Крім того позивач зауважує, що йому не було нараховано і не виплачено премію з нагоди ювілейної дати в липні 2011 р. у розмірі 1083 грн.

Відповідач заперечуючи проти задоволення адміністративного позову надав суду заперечення на адміністративний позов (а.с. 141-144) та доповнення до заперечення (а.с. 151-152) відповідно до яких, не визнає позовні вимоги, вважає їх незаконними і необгрунтованими з наступних підстав.

Відповідно до п.п. 1 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" із наступними змінами і доповненнями керівникам місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів надано право, у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років.

Пунктом 1.5. Положення про матеріальне стимулювання працівників апарату та відділів райдержадміністрації, затвердженим розпорядженням голови Шосткинської райдержадміністрації від 16.07.2007 № 373 із змінами, внесеними розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.02.2009 № 100 встановлено, що при зменшенні чи збільшенні асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання райдержадміністрації. розмір надбавок може змінюватись, а при нестачі коштів на цю мету надбавки можуть не нараховуватись і не виплачуватись.

Пунктом 8 бюджетного запиту на 2009 рік всього по загальному фонду на оплату праці співробітників райдержадміністрації (в т.ч. стимулюючи доплати, надбавки та премії) планувалось 2890,76 тис. грн. В той же час відповідно до затвердженого першим заступником голови Сумської облдержадміністрації та погодженого начальником Головного фінансового управління облдержадміністрації кошторису, сума асигнувань на ці цілі склала лише 1131,49 тис. грн.

Враховуючи викладене, головою райдержадміністрації було видане розпорядження від 26.02.2009 року № 123 "Про надбавки за високі досягнення у праці", яким у зв'язку з недостачею коштів на оплату праці, припинено з 01.01.2009 року нарахування та виплата вказаної надбавки працівникам апарату, управлінь та відділів райдержадміністрації.

На підставі вказаного розпорядження нарахування і виплата надбавки за високі досягнення у праці не проводилась в січні, лютому та березні 2009 року всім працівникам райдержадміністрації і в тому числі і позивачу. За квітень і травень 2009 року позивачу нарахована і виплачена ця надбавка в розмірі 18%, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 15.02.2008 № 105, та за червень-грудень 2009 року надбавка нарахована і виплачена в розмірі 10%, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 15.06.2009 № 374.

Пунктом 8 бюджетного запиту на 2010 рік всього по загальному фонду на оплату праці співробітників райдержадміністрації (в т.ч. стимулюючи доплати, надбавки та премії) планувалось 1750,94 тис. грн. В той же час відповідно до затвердженого першим заступником голови Сумської облдержадміністрації та погодженого начальником Головного фінансового управління облдержадміністрації кошторису, сума асигнувань на ці цілі склала 1052,71 тис. грн.

У зв'язку з цим, на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 30.07.2010 року № 481, в липні 2010 року не проводилось нарахування та виплата вказаної надбавки усім працівникам райдержадміністрації, в т.ч. і позивачу.

Зважаючи на те, що додаткових коштів на оплату праці райдержадміністрації виділено не було, нарахування і виплата надбавки за високі досягнення у праці за період жовтня - грудня 2010 року не проводилась всім працівникам Шосткинської райдержадміністрації, в т.ч. і позивачу.

Пунктом 8 бюджетного запиту на 2011 рік всього по загальному фонду на оплату праці співробітників райдержадміністрації (в т.ч. стимулюючи доплати, надбавки та премії) планувалось 1750,94 тис. грн. В той же час відповідно до затвердженого першим заступником голови Сумської облдержадміністрації та погодженого начальником Головного фінансового управління облдержадміністрації кошторису, сума асигнувань на ці цілі склала 1052,71 тис. грн.

Зважаючи на вищезазначене, згідно розпорядження голови Шосткинської райдержадміністрації від 06.01.2011 року № 14 не нараховувалась і не виплачувалась надбавка за високі досягнення у праці в першому кварталі 2011 року (січень-березень) усім працівникам райдержадміністрації, у т.ч. і позивачу.

У зв'язку з нестачею затверджених коштів на виплату заробітної плати надбавка за високі досягнення у праці в другому кварталі 2011 року (квітень-червень) також не нараховувалась і не виплачувалась усім працівникам райдержадміністрації, в т.ч. і позивачу.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 11.07.2011 року № 418 припинено нарахування і виплата надбавки за високі досягнення у праці всім працівникам райдержадміністрації до кінця 2011 року.

Крім цього, розпорядженням голови Шосткинської райдержадміністрації від 31.03.2009 року № 224 "Про надбавки за високі досягнення у праці" затверджений Порядок встановлення, зміни та скасування надбавки за високі досягнення у праці.

Згідно п. 4 вказаного Порядку надбавки за високі досягнення у праці встановлюються на поточний рік. За підсумками роботи попереднього року, з урахуванням затвердженого на відповідний рік фонду оплати праці, здійснюється перегляд існуючих надбавок за високі досягнення у праці, визначається доцільність збереження (збільшення або зменшення) їх розміру на наступний рік.

При призначенні ОСОБА_3 на посаду державного реєстратора розпорядженням голови райдержадміністрації від 12.10.2010 р. № 663 їй була встановлена надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50%. Тобто ця надбавка була встановлена їй до кінця 2010 року і на наступний 2011 рік не переглядалась і не встановлювалась. Відповідного розпорядження не видавалось.

Враховуючи це, відповідач вважає, що законних підстав для нарахування і виплати позивачу надбавки за високі досягнення у праці за період січня - липня 2011 року, не було.

Щодо позовних вимог щодо нарахування і виплати позивачу премії за січень-жовтень 2009 року та за період з січня 2010 року по липень 2011 року, а також премії з нагоди ювілейної дати відповідач зазначив наступне.

Підпунктом 2 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" керівникам місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів надано право, у межах затвердженого фонду оплати праці, здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 року - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Беручи до уваги недостатність затверджених відповідними кошторисами асигнувань на оплату праці в 2009, 2010 та 2011 роках, фонд преміювання не утворювався і преміювання працівників райдержадміністрації у вказані роки не здійснювалось, за винятком листопада і грудня 2009 року. Преміювання в ці місяці проводилось за рахунок економії фонду заробітної плати, яка утворилась наприкінці року.

Крім того, відповідач визнає позовні вимоги щодо стягнення не донарахованих і невиплачених сум надбавки за високі досягнення у праці за серпень і вересень 2010 року у розмірі 30% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років. Невиплата позивачу надбавки за високі досягнення у праці у повному обсязі за серпень-вересень 2010 року відбулось внаслідок допущення арифметичної помилки.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, проте явку свого представника у судове засідання не забезпечив.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити частково, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно з розпорядженням Шосткинської районної державної адміністрації від 13.12.2005 року № 696, позивач призначений на посаду завідуючої сектора контролю апарату райдержадміністрації, з резерву, з 16 грудня 2005 року з посадовим окладом згідно штатного розпису; встановлено надбавку: за дванадцятий ранг державного службовця, за вислугу років на посадах, віднесених до державної служби в розмірі 15 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця, за високі досягнення у праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 2288 від 13.12.1999 (а.с. 94).

Розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 12.10.2010 № 663 позивача звільнено з посади завідувача сектором контролю апарату райдержадміністрації з 11 жовтня 2010 року та призначено згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.1996 № 423, на посаду Державного реєстратора райдержадміністрації з 12 жовтня 2010 року з окладом згідно з штатним розписом та встановлено з 12 жовтня 2010 року: надбавку: за 11 ранг державного службовця; за вислугу років на посадах, віднесених до державної служби у розмірі 20 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця; за високі досягнення у праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».

Розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 15.07.2011 № 430 позивач звільнена з посади державного реєстратора у зв'язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі і виходом на пенсію.

Позивач не погоджуючись із не виплаченими на його користь сумами надбавки за високі досягнення у праці та премії звернувся до суду з вищезазначеним позовом.

Стосовно нарахування та сплати позивачу надбавки за високі досягнення у праці за січень 2009 року, березень 2009 року, липень 2010 року - липень 2011 року суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», затверджено схеми посадових окладів, розміри надбавок за ранг державного службовця, в тому числі і службовців судів.

У пункті 2 вказаної Постанови надано право керівникам органів у межах затвердженого фонду оплати праці встановлювати надбавку керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років; службовцям - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років.

Відповідно до п. 3 Порядку встановлення та скасування надбавок за високі досягнення у праці працівникам райдержадміністрації затвердженого розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 31.03.2009 № 224 (далі - Порядок) (а.с. 90) надбавка за високі досягнення у праці встановлюється та виплачується на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації.

Розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 15.02.2008 № 105 (а.с. 14) позивачу встановлена надбавка за високі досягнення у праці у розмірі 18 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислуги років.

Розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 24.06.2010 №385 з 01.07.2010 (а.с. 17) позивачу було встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислуги років.

Як вбачається з п. 1 Порядку надбавки за високі досягнення у праці працівникам райдержадміністрації може встановлюватися в межах затвердженого на відповідний рік фонду оплати праці в розмірі, що не перевищує 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислуги років на поточний рік. Зазначена надбавка може бути встановлена, також, з дати призначення на посаду.

Розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 12.10.2010 р. позивача було звільнено з посади та призначено на посаду державного реєстратора Шосткинської райдержадміністрації з посадовим окладом 1083 грн. та встановлена надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років (а.с. 18).

Отже, у даному випадку, позивачу була призначена надбавка за високі досягнення у праці з дати призначення на посаду, тобто, з 12.10.2010 р.

За таких обставин, суд не приймає твердження відповідача щодо невиплати позивачу надбавки за високі досягнення у праці з огляду на те, що при призначенні позивача на посаду державного реєстратора розпорядженням голови райдержадміністрації від 12.10.2010 № 663 їй була встановлена надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50% до кінця 2010 року та на наступний 2011 рік не переглядалась і не встановлювалась.

Згідно абз. 3 п. 4 Порядку у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи, порушення трудової дисципліни установлена надбавка може бути скасована або її розмір може бути зменшений до закінчення строку її дії головою райдержадміністрації за поданням заступників голови та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

Відповідно до п. 1.4 Положення про матеріальне стимулювання працівників апарату та відділів райдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови Шосткинської райдержадміністрації від 16.07.2007 № 373 (далі - Положення) (а.с. 9-13) надбавка не виплачується за місяць, у якому працівника в зв'язку з виконанням ним посадових обов'язків притягнуто до кримінальної згідно з кримінальним кодексом України, адміністративної відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення та Законом України "Про боротьбу з корупцією" відповідальності, а також дисциплінарної згідно з трудовим законодавством і Законом України "Про державну службу" відповідальності, при наявності згоди профспілкового комітету. Розмір надбавки знижується за місяць, у якому працівник притягався до дисциплінарної відповідальності або до нього застосовувались інші заходи дисциплінарного впливу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни установлена надбавка може бути скасована її розмір може бути зменшений до закінчення строку її дії головою райдержадміністрації за поданням заступників голови чи керівника апарату райдержадміністрації.

Суд зазначає, що доказів притягнення позивача до будь-якої відповідальності, зауважень до виконання ним свої обов'язків або інших підстав для зменшення розміру або невиплати надбавки відповідач суду не надав.

Крім того, суд зауважує, що вищезазначені розпорядження щодо встановлення високих досягень у праці ніким не оспорювались, не були скасовані, а тому є обов'язковими для виконання.

Пунктом 1.5. Положення із змінами, внесеними розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.02.2009 № 100 встановлено, що при зменшенні чи збільшенні асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання райдержадміністрації. розмір надбавок може змінюватись, а при нестачі коштів на цю мету надбавки можуть не нараховуватись і не виплачуватись.

Оцінюючи доводи відповідача, суд застосовує практику Європейського суду з прав людини, яка відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права в Україні. Практика Європейського суду з прав людини свідчить про те, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх обов'язків. Зокрема, у справі «Кечко проти України», рішення від 08.11.2005р., вказано що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як причину невиконання своїх зобов'язань судами не повинні братися до уваги.

Отже, твердження відповідача про відсутність коштів, як підставу для невиплати відповідної надбавки судом не приймається.

Як вбачається з доповнення до заперечення від 13.03.2012 № 01-15/703 (а.с. 151-152) відповідач визнає вимоги позивача щодо стягнення недорахованих і невиплачених сум надбавки за високі досягнення у праці за серпень і вересень 2010 року у розмірі 30 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років. Як зазначено у доповненні у запереченні невиплата позивачу надбавки за високі досягнення у праці за серпень і вересень 2010 року сталось внаслідок допущення арифметичної помилки при нарахуванні заробітної плати (нарахування і виплата надбавки за високі досягнення у праці було здійснено у розмірі 20 % і не було враховано те, що на цей час позивачу була встановлена надбавка у розмірі 50 %).

Відповідно ч. 1, 3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в частині проведення нарахування (перерахунку) та виплаті позивачу надбавки за високі досягнення у праці за січень 2009 року, липень 2010 року - липень 2011 року.

Щодо нарахування та виплати позивачу надбавки за високі досягнення у праці за березень 2009 року, суд зазначає що розпорядженням голови Шосткинської районної державної адміністрації від 26.02.2009 № 123 (а.с.15) нарахування і виплата надбавок за високі досягнення у праці було припинено.

Пунктом 6 розпорядження голови Шосткинської районної державної адміністрації від 31.03.2009 № 224 (а.с. 16) розпорядження від 26.02.2009 №123 було скасовано.

Отже, суд вважає необґрунтованими позовні вимоги в частині виплати позивачу надбавки за високі досягнення у праці за березень 2009 року.

Щодо невиплати позивачу премії з січня 2009 року по листопад 2009 року та з січня 2010 року по липень 2011 року, премії з нагоди ювілейної дати суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 2. ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» надано право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці: здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 р. - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

Відповідно до п. 2.1 Положення, преміювання керівників райдержадміністрації та інших державних службовців здійснюється відповідно до особистого вкладу кожного з них в загальні результати його роботи щомісяця в межах фонду преміювання, створеного в розмірі не менш як 10 відсотків їх посадових окладів та економії фонду заробітної плати працівників згідно з постановою КМУ від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Пунктами 2.4 та 2.6 Положення встановлені підстави, за наявності яких працівникові може не виплачуватися премія, або зменшуватися її розмір.

З аналізу вищевказаних норм вбачається, що встановлення премії є виключним правом керівника, однак позбавляти премії або зменшувати її розмір можливо тільки за наявності відповідних підстав.

Суд зазначає, що доказів притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності, зауважень до виконання ним свої обов'язків або інших підстав для зменшення розміру або невиплати премії відповідач суду не надав, розмір фонду преміювання дозволяв преміювати позивача.

Згідно п. 2.7 Положення преміювання працівників апарату з нагоди ювілейних дат - 50 років; 55 років (для жінок); 60 років (для чоловіків) здійснюється у розмірі посадового окладу відповідного працівника відповідно до постанови КМУ від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Як вбачається з матеріалів справи в липні 2011 року позивачу виповнилося 55 років, проте відповідачем преміювання з нагоди ювілейної дати позивача у розмірі посадового окладу здійснено не було.

Отже, позовні вимоги в частині нарахування та виплати позивачу премії з січня 2009 року по листопад 2009 року та з січня 2010 року по липень 2011 року та премії з нагоди ювілейної дати у липні 2011 року є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Суд зазначає, що у межах повноважень може визнати дії відповідача законними чи незаконними та у разі незаконності його дій - зобов'язати провести нарахування/перерахування та виплату належних сум відповідно до закону, а не ухвалювати рішення про стягнення конкретних сум, у зв'язку з чим позовні вимоги позивача щодо стягнення конкретно визначеної суми не підлягають задоволенню.

Крім того, на думку суду, вимога позивача щодо зобов'язання відповідача видати нову довідку для обчислення пенсії є безпідставною та необґрунтованою з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи і інтереси.

Доказів заперечень відповідача, щодо видачі довідки для обчислення пенсії, після вирішення питання щодо правомірності нарахування та виплати заробітної плати, позивачем суду не надано. А тому, суд дійшов висновку щодо передчасності заявлених вимог, щодо зобов'язання відповідача видати нову довідку для обчислення пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в частині зобов'язання відповідача провести нарахування (перерахунок) та виплату позивачу надбавки за високі досягнення у праці за січень 2009 року, липень 2010 року - липень 2011 року, премії з січня 2009 року по листопад 2009 року та з січня 2010 року по липень 2011 року та премії з нагоди ювілейної дати у липні 2011 року.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Шосткинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Зобов'язати Шосткинську районну державну адміністрацію провести нарахування (перерахунок) та виплату ОСОБА_2 надбавки за високі досягнення у праці за січень 2009 року та з липня 2010 року по липень 2011 року.

Зобов'язати Шосткинську районну державну адміністрацію провести нарахування та виплату ОСОБА_2 премії з січня 2009 року по листопад 2009 року та з січня 2010 року по липень 2011 року.

Зобов'язати Шосткинську районну державну адміністрацію провести нарахування та виплату ОСОБА_2 премії з нагоди ювілейної дати у липні 2011 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко

Постанову складено у повному обсязі та підписано 20 березня 2012 року.