ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
13 квітня 2012 року № 2а-5073/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1
до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачової Ніни Іванівни
про вжиття заходів щодо відновлення прав,
13 квітня 2012 року до судді Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачової Ніни Іванівни, в якому просить вжити заходів в компетенції Окружного адміністративного суду м. Києва та допомогти позивачу у відновленні прав (в особливості права позивача на захист).
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає адміністративний позов вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Водночас, відповідно до ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Позивачем при подачі адміністративного позову не було дотримано вимог вищевказаних статей КАС України.
Так, у вступній частині позову позивачем на виконання п. 2 та п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України не було вказано номерів засобів зв"язку та адрес електронної пошти, а також не було зазначено чи відомо позивачу про наявність у відповідача засобів зв"язку та адреси електронної пошти.
При усуненні недоліків адміністративного позову, позивачу належить вказати номери засобів зв"язку та адреси електронної пошти, або зазначити про наявність чи відсутність у позивача інформації щодо засобів зв"язку та адреси електронної пошти у відповідача.
Позивачем у позові на виконання вимог п. 4 ст. 106 КАС України не надано жодного нормативного обгрунтування позовних вимог, при цьому, викладені позовні вимоги не відповідають вимогам ч. 4 ст. 105 КАС України. При цьому, позивачем в обгрунтування заявленого позову не було надано жодних доказів, як того вимагає ч. 2 ст. 106 КАС України.
При усуненні недоліків позовної заяви, позивач має викласти позовні вимоги відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, при цьому, на виконання п. 4 ст. 106 КАС України та ч. 2 ст. 106 КАС України надати нормативне обгрунтування позовних вимог та відповідні докази у підтвердження обставин, викладених позивачем при усуненні недоліків позову.
Позивачем при подачі позову, не було надано суду доказів сплати судового збору за розгляд справи в Окружному адміністративному суді м. Києва. Водночас, позивачем і не було надано відповідного клопотання про звільнення від сплати судового збору.
При усуненні недоліків позову, позивачу належить виконати вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України та надати суду докази сплати судового збору. Водночас, у разі необхідності, як то передбачено п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України позивач може подати клопотання про звільнення його від сплати судового збору, але при цьому, суд звертає увагу позивача на ст. 88 КАС України та ст.ст. 5, 8 Закону України "Про судовий збір", та відповідно у разі подачі такого клопотання, одночасно позивач має надати суду належні докази в обгрунтування звільнення його від сплати судового збору.
Крім того, позивачем не було надано копії позовної заяви для відповідача, як того вимагає ч. 3 ст. 106 КАС України.
Так, позивачу при усуненні недоліків, на виконання вищевказаного положення статті КАС України, надати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем у строк до 23 квітня 2012 року шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№2а-5073/12/2670 від 13 квітня 2012 року).
Керуючись ст.105, ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 23 квітня 2012 року.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя Б.В. Санін