Ухвала від 11.04.2012 по справі 2а-4829/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

11 квітня 2012 року № 2а-4829/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою

за позовом ОСОБА_1

до третя особа Генерального прокурора України Комітет Верховної ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією

прозобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Генерального прокурора України, третя особа Комітет Верховної ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, про зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.08.2011 було відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі.

19.08.2011 ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.08.2011.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2012 у справі № 2а-11278/11/2670 апеляційну скаргу задоволено частково, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.08.2011 скасовано та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Супровідним листом № 02.3-20/31839 від 16.03.2012 справу направлено до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

У позовній заяві позивач просить (мова оригіналу): "Постановить судебное решение, которым обязать восстановить прямую норму Конституции Украины - ".. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність", - обязать Генерального прокурора Украины выполнить Конституцию Украины и данную им присягу, - провести раследование обоснованости расходования, в то время когда в больницах Украины умирают дети от недостатка денег на лекарства : 85 миллионов гривен из бюджета для информации об Украине иностранцам; - 4 миллионов гривен на 90 секундный ролик к Евро - 2012; - выплаты 100 тысяч долларов Министерством иностранных Украины из бюджета частной фирме за разработку непринятых символов к Евро - 2012".

Зі змісту вказаних позовних вимог неможливо становити які саме рішення, дія чи бездіяльність Генерального прокурора України скаржуються позивачем, а також, що саме позивач просить зобов'язати вчинити Генерального прокурора України.

Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

В ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2012 колегія суддів, зокрема, зазначила про те, що суд першої інстанції приходячи до висновку, що зі змісту позовної заяви не вбачається, яке саме рішення, дія чи бездіяльність Генерального прокурора України оскаржуються, він повинен був своєю ухвалою залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без руху з наданням строку для усунення зазначеного недоліку.

Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід уточнити, які саме рішення, дія чи бездіяльність Генерального прокурора України ним скаржуються та що саме позивач просить зобов'язати вчинити Генерального прокурора України виклавши позовні вимоги у відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу строк до 26 квітня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Огурцов