12 квітня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/1467/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Головко А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу, -
16 березня 2012 року Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу у розмірі 2 812 грн. 50 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем ст. 7 Закону України "Про рекламу" із змінами та доповненнями.
29 березня 2012 року копія ухвали про відкриття скороченого провадження, що направлена на адресу відповідача, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернута поштовою організацією до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання", що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.
З урахуванням частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, поштове відправлення з копією ухвали про відкриття скороченого провадження вважається врученим відповідачу 29 березня 2012 року. В строк, установлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що до Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області надійшов лист №01-15/756 від 06.09.2011 року Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської обласної державної адміністрації , щодо порушення відповідачем Закону України "Про рекламу" та Закону України "Про захист суспільної моралі" із змінами та доповненнями.
Листом Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області №2597/01-44 від 14.09.2011 року відповідач повідомлений про огляд реклами та вимогу у строк до 27.09.2011 року надати свідоцтво про державну реєстрацію, свідоцтво платника податку, письмові пояснення, макет замовлення, документальне підтвердження вартості розповсюдження реклами. Вказаний лист відповідач отримав особисто 23.09.2011.
27.09.2011 року Управлінням у справах захисту прав споживачів у Полтавській області складено протокол №36 про порушення законодавства про рекламу.
На підставі протоколу №36 від 27.09.2011 року відповідно до п.11 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок накладання штрафів за порушення законодавства України про рекламу" №693 від 26.05.2004 року винесено рішення №36 від 25.10.2011 року про початок розгляду справи відносно відповідача.
На підставі рішення №36 від 25.10.2011 року про розгляд справи відносно відповідача головним спеціалістом Фастівць А.Д. складено протокол засідання №34 від 25.10.2011 року стосовно справи про порушення законодавства про рекламу. На підставі матеріалів справи та протоколу засідання №34 від 25.10.2011 року позивачем винесено рішення №33 від 25.10.2011 року про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу, а саме, розміщення на зовнішніх рекламних носіях типу "саті - лайт" реклами неоднозначного характеру, яка має ознаки невідповідності етичним нормам та ознаки порушення законодавства у сфері захисту прав суспільної моралі та із зображенням оголеного жіночого тіла, що порушує етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтує правилами пройнятості.
Вказане рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомлені про вручення, який повернутий з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Згідно ст. 26 Закону України "Про рекламу" із змінами та доповненнями контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень: спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами, на вимогу органів виконавчої влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю, органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право: бути присутніми на засіданні органу державної влади під час розгляду питання про порушення ними цього Закону; подавати необхідні документи, давати пояснення; отримувати копію протоколу засідання та рішення органу державної влади, прийнятого щодо них; оскаржувати дії чи бездіяльність виконавчого органу контролю та його посадових осіб до суду.
Статтею 7 Закону України "Про рекламу" визначені основні принципами реклами : законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди. Реклама не повинна підривати довіру суспільства до реклами та повинна відповідати принципам добросовісної конкуренції. Реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності. Реклама повинна враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоди.
Пунктом 4 статті 27 Закону України "Про рекламу" встановлена відповідальність за порушення законодавства про рекламу, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на: рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами; виробників реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості виготовлення реклами; розповсюджувачів реклами за вчинення дій, передбачених пунктом 3 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдження реклами.
Матеріалами справи підтверджено, що сума штрафу в розмірі 2 812 грн. 50 коп. у встановлені строки відповідачем не сплачена.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, такими що підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1) штраф у розмірі 2 812 грн. 50 коп. (дві тисячі вісімсот дванадцять гривень п'тдесят копійок) на користь Державного бюджету ЗКПО 38019510, ГУ ДКСУ у Полтавській області, р/р 31115106700002, МФО 831019, код 21081100:106, одержувач УДКСУ у м. Полтаві.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.Б. Головко