ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
19.06.2008 р. № 6/314
Заступник прокурора Деснянського району міста Києва
до Приватне підприємство "Дідович О.Я."
про про стягнення коштів ,
За участю представників сторін
позивача Громова О.С. (довіреність від 11.01.08р. №41/1-8-181)
відповідач: Корнілов В.Л. (довіреність від 16.05.2008р. №54-д)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 19.06.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся заступник прокурора Деснянського району м. Києва в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку з позовом до Приватного підприємства «Дідович О.Я.» про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач ПП «Дідович О.Я.» в порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 р. № 3492-IV (далі Закон № 3492-IV), здійснював пасажирські перевезення на договірних умовах без ліцензійної картки та тимчасового реєстраційного талону. Відповідальність за вказане порушення передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Тому, на думку позивача, штрафні санкції у розмірі 1700,00 грн. застосовані до відповідача згідно з чинним законодавством.
Представник відповідача з позовними вимогами не погоджується, вважає їх необґрунтованими та безпідставними. Однак, документів, на підтвердження своїх заперечень представник відповідача не надав.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті була проведена перевірка Приватного підприємства «Дідович О.Я.»з питань дотримання чинного законодавства при здійсненні вантажних перевезень. За результатами перевірки складений акт від 21.09.07р. № 056953, та було встановлено порушення відповідачем ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність ліцензійної картки та тимчасового реєстраційного талону.
Позивач посилаючись на частину першу ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»застосовував норми передбачені цією статтею та притягнув Відповідача до відповідальності за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Заступником керівника Територіального управління Головавтотрансінспекції в м. Києві 08.11.2007 р. було винесено постанову № 034861 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ПП «Дідович О.Я.»фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
В постанові № 034861 від 08.11.2007 про застосування штрафних санкцій Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в м. Києві зазначено, що відповідачем 21.09.2007 р. допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів.
Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачає, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме документами для регулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
На момент здійснення регулярних пасажирських перевезень у водія відповідача були відсутні ліцензійна картка та тимчасовий реєстраційний талон, тобто необхідні документи, які вимагає вищевказаний Закон України.
Накладена фінансова санкція у розмірі 1700,00 грн. суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій відповідачем ПП «Дідович О.Я.»до Державного бюджету України не перерахована. Винесена Постанова № 034861 від 08.11.2007 р. про застосування фінансових санкцій ПП «Дідович О.Я.»не оскаржувалася.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 25 Порядку № 143, за результатами розгляду актів, зазначених у пунктах 11 і 23 цього Порядку, керівник органу державного контролю за наявності підстав приймає рішення про надіслання суб'єкту підприємницької діяльності листа з копією відповідного акта та пропозиціями щодо усунення причин, що призвели до порушень, або внесення йому припису щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт (далі - припис).
Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках. Один примірник припису не пізніше ніж через 10 днів після виявлення порушення вручається під розписку керівникові або уповноваженому представнику суб'єкта підприємницької діяльності чи надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, про що робиться відповідний запис у справі. Другий примірник залишається у матеріалах справи.
Керівник органу державного контролю протягом 10 днів після складення протоколів, зазначених у пунктах 12 і 24 цього Порядку, розглядає справу і за наявності підстав ухвалює постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій (додаток 7).
У разі, коли керівник або уповноважений представник суб'єкта підприємницької діяльності заявив про своє бажання взяти участь у розгляді справи про порушення цим суб'єктом законодавства про автомобільний транспорт, справа розглядається за його участю.
Копія постанови не пізніше ніж через 3 дні після її ухвалення вручається під розписку керівникові або уповноваженому представникові суб'єкта підприємницької діяльності чи надсилається суб'єкту підприємницької діяльності, про що робиться запис у справі. Друга копія постанови надсилається для виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням цього суб'єкта.
Згідно з пунктом 15 статті 2 Закону України „Про Державний бюджет на 2007 рік" до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади.
Позивач надав достатні докази у справі, які свідчать про порушення відповідачем положень Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідач не надав належно допустимих доказів на підтвердження своєї позиції та не довів неправомірності застосування позивачем фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вимоги чинного законодавства, суд вважає за необхідне позов задовольнити повністю, оскільки позивач довів у суді порушення ПП «Дідович О.Я.»ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу з Приватного підприємства «Дідович О.Я.»штраф в сумі 1700,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Дідович О.Я.»(м. Київ, вул. Кловський узвіз 10, кв.22 код ЄДРПОУ 30574547, р/р 26008500100761 в АКБ «Східноевропейський», МФО 322658) фінансову санкцію -штраф в сумі 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот грн.) на р/р 31117106700011 в УДК у Шевченківському р-ні м. Києва МФО 820019 код ЄДРПОУ 26077968, код платежу 21081100 адміністративні штрафи.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.