ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
12.02.2008 р. № 6/177
Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:
головуючого - судді Добрянської Я.І. ,
секретаря судового засідання Зубко Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Солом"янському районі міста Києва
до ТОВ "Отаман - Авто ЛТД"
про Стягнення заборгованості
За участю представників сторін
позивача Домаскін С.П. (довіреність від 25.04.2007 р. № 2693/02);
відповідача не з'явилися
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.02.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Отаман - Авто ЛТД» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 1 989,58 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що у Товариства з обмеженою відповідальністю «Отаман -Авто ЛТД»існує заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Підприємство порушило вимоги ст. ст. 46, 48 Конституції України, ст.ст. 14, 15, п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення його представника, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Отаман -Авто ЛТД»є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
Підприємство має заборгованість перед Пенсійним фондом України, яка виникла в зв'язку з несплатою відповідачем внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 1 ст.. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (далі Закон № 1058-IV), страхувальниками є роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 вказаного Закону, є календарний місяць.
Як визначає п. 6 ст. 20 цього Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону №1058-IV, страхові внески до солідарної системи нараховуються:
для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
З 01 січня 2006 р. розмір збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений пунктом 3 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», становить 31,8 відсотка згідно із Законом України від 20.12.2005р. № 3235-ІУ "Про державний бюджет на 2006 рік».
Необхідно також зазначити про те, відповідно до ст. 92 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік»установлено, що 2007 році збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у пунктах 1, 2, 3 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» становить 33,2 відсотка.
Також, відповідно до ст. 113 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік»установлено, що 2007 році ставка збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для платників - фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору або фізичні особи, які виконують згідно з цивільно - правовими договорами, в тому числі для членів творчих спілок, творчих працівників, які є членами творчих спілок (крім платників визначених абзацом четвертим пункту 4 та пункту 5 ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»), встановлюється в таких розмірах:
0,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного п. З ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», із заробітної плати або з частини що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
2 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного п. З ст.2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», з частини заробітної плати що перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Обчислення та сплата страхових внесків у 2007 році здійснюється у порядку та відповідності до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно п. 1 та п. 2 ст. 106 цього Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону № 1058-IV, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 зазначеного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як встановлює п. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, то зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до п. 8 Постанова правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року N 21-1 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки.
На підставі вищевказаних актів, позивачем були винесені вимоги про сплату боргу:
№ 510 від 01.10.2007 р. в сумі 660,52 грн.;
№ 510 від 03.09.2007 р. в розмірі 660,52 грн.
№ 510 від 01.08.2007 р. в розмірі 668,54 грн.
Станом на 16.10.2007 р. заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування становить -1 989,58 грн.
Вказані вимоги були отримані відповідачем, про що свідчать підписи уповноважених осіб на поштовому повідомленні.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування податкового боргу у відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу ТОВ «Отаман -Авто ЛТД».
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Отаман -Авто ЛТД»(03151, м. Київ, вул. Волинська, 43 ЄДРПОУ 33885887, р/р 2600062012917 МФО 322595 Залізнична філія КБ «Хрещатик») суму заборгованості по страхових внесках у розмірі 1 989,58 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва (МФО 322669, р/р 256023012613 в Головному управлінні Ощадбанку по Києву та Київській області ВАТ «Державний Ощадбанк України»КЗПО 03363588).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий - суддя Добрянська Я.І.