Рішення від 08.04.2011 по справі 2-1187/2011

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-1187/2011

08.04.2011 року м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого, судді - Кагітіної І.В.,

при секретарі - Якушевій Г-М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Третя сімферопольська державна нотаріальна контора, про визначення частки у спадковому майні,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеними позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., залишилася спадщина, яку він частково прийняв. Разом з цим, він не має змоги оформити спадщину у вигляді земельної ділянки, оскільки частка зазначеної ділянки за спадкодавцем документально не визначена. Позивач вказує, що за життя власниками домоволодіння АДРЕСА_1 розташованого на земельній ділянці площею 0,0593 га., були його бабуся ОСОБА_4, яка мала 27/100 часток домоволодіння, та його мати ОСОБА_3, яка мала відповідно 73/100 частки. 11.08.1995р.між ними була укладена мирова угода, якою визначено порядок користування спільним домоволодінням та земельною ділянкою. При цьому, ОСОБА_4 було виділено у користування земельну ділянку площею 0,0331 га., в свою чергу ОСОБА_3 виділено у користування 0,0262 га. земельної ділянки. 13.05.2005р. на земельну ділянку по АДРЕСА_1 було видано державний акт серії КМ№021437, у якому зазначено, що ця ділянка на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_3 і ОСОБА_4 Після отримання акту ОСОБА_4 продала частку вищевказаного домоволодіння разом із земельною ділянкою площею 0,0331 га. відповідачу ОСОБА_2 Між тим, фактичного поділу земельної ділянки між співвласниками не було. Таким чином, на цей час позивач не має змоги успадкувати земельну ділянку площею 0,0262 га., яка була виділена спадкодавцю ОСОБА_3 у користування. За життя своє право власності на частку цієї ділянки мати позивача не оформила. На підставі наведеного, позивач просить визначити його частку у спадковому майні, яке залишилося після смерті ОСОБА_3 у вигляді 0,0262 га земельної ділянки, розташованого по АДРЕСА_1

Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, зазначених у позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений належно, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у їх відсутність.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Як убачається зі спадкової справи №1151/2009 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 із заявою про прийняття спадщини звернувся її син ОСОБА_1.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом ОСОБА_1 отримав право власності на 73/100 частки житлового будинку №32 з відповідною часткою надвірних побудов, що розташований по АДРЕСА_1

Разом з цим, постановою про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 26.03.2010р. ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, розташовану в АДРЕСА_1, оскільки було встановлено, що частка спадкодавця у праві власності на земельну ділянку не визначена, тобто земельна ділянка належить двом співвласникам на праві спільної сумісної власності.

З матеріалів справи вбачається, що ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 11.08.1995 року була затверджена мирова угода між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 про визначення порядку користування домоволодінням АДРЕСА_1 та земельною ділянкою. Зазначеною ухвалою ОСОБА_3 у користування виділені 73\100 частки від домоволодіння та земельна ділянка площею 262 кв.м. з окремим в'їздом, ОСОБА_4 - 27\100 часток від домоволодіння та земельна ділянка площею 331 кв.м. з окремим в'їздом.

13.05.2005р. співвласникам домоволодіння №32 розташованого по АДРЕСА_1 ОСОБА_4. та ОСОБА_3 було видано державний акт №010500100542-к на право власності на земельну ділянку площею 0,0593 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

26.07.2005 року ОСОБА_4 продала, а ОСОБА_2 купив 27\100 часток житлового будинку з відповідною часткою надвірних побудов, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, та земельну ділянку площею 0,0331га., про що свідчать договори купівлі-продажу за реєстровими номерами №№4639, 4642.

Таким чином, за життя спадкодавця ОСОБА_3 вона та інший співвласник ОСОБА_4 добровільно поділили домоволодіння та земельну ділянку. При цьому, ОСОБА_4 ще у 2005 році розпорядилась своїм правом власності на частку домоволодіння та на 0,0331 га. земельної ділянки за згодою ОСОБА_3, яка діяла при укладенні договорів купівлі-продажу у якості представника. На цей час, ОСОБА_2 оформив право власності на земельну ділянку площею 0,0331га., про що свідчить державний акт від 16.03.2008 року.

Між тим, ОСОБА_3 за життя не оформила належним чином існуюче у неї право власності на частку у праві власності на земельну ділянку площею 0,0262 га., що перешкоджає її спадкоємцю ОСОБА_1, на цей час, оформити право спадщини на зазначене майно, про що свідчить постанова про відмову у вчиненні нотаріальних дій від 26.03.2010 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що права ОСОБА_1 порушені та підлягають захисту.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаний або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають, у тому числі з цивільних відносин.

Відповідно до положень ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спакується на загальних підставах.

З урахуванням встановлених обставин, суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Суд не вирішує питання про стягнення судових витрат, оскільки позивач на цьому не наполягав.

На підставі наведеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, ст. ст. 11, 15, 60, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 частку у спадковому майні у спадщині, що відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, у вигляді земельної ділянки площею 0,0262 га., розташованої по АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Попередній документ
22556469
Наступний документ
22556471
Інформація про рішення:
№ рішення: 22556470
№ справи: 2-1187/2011
Дата рішення: 08.04.2011
Дата публікації: 18.04.2012
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Київський районний суд м. Сімферополя
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про спадкове право