Постанова від 06.12.2011 по справі 3-3646/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 3-3646/2011

06.12.2011 року м. Сімферополь

Суддя Київського районного суда м. Сімферополя Можелянський В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі матеріали справи у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працюючого інструктором автошколи «Шумахер»,

про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

07 листопада 2011 року о 16 годині 30 хвилині ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом «ВАЗ 21101» з державним реєстраційним номером НОМЕР_1, на регульованому світлофором перехресті вул. Київській та вул. Ніканорова у м. Сімферополі, при виконанні повороту ліворуч на дозвільний зелений сигнал світлофору, не надав дорогу автомобілю «Хюндай Соната» з державним реєстраційним номером НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, який рухався у зустрічному напрямку прямо, допустивши з ним зіткнення, в результаті чого відбулося пошкодження вищевказаних транспортних засобів.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 16.6 Правил дорожнього руху України.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав, пояснивши, що 07 листопада 2011 року з його вини відбулася дорожньо-транспортна пригода, оскільки він не надав дорогу автомобілю «Хюндай Соната», який рухався у зустрічному напрямку.

Крім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у скоєнні даного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: поясненням ОСОБА_2 (а. с. 2), поясненням ОСОБА_3С (а. с. 3), поясненням ОСОБА_1 (а. с. 4), схемою дорожньо-транспортної пригоди з фототаблицею (а. с. 5-6).

Пунктом 1.10 Правил дорожнього руху України визначено, що водієм є також особа, яка навчає керуванню, знаходячись безпосередньо у транспортному засобі.

Абзац 3 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року із змінами, внесеними згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України № 18 від 19 грудня 2008 року, роз'яснює, що під керуванням транспортним засобом слід розуміти виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв.

Відповідно до п. 16.6 Правил дорожнього руху України, повертаючи ліворуч при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкого транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку або повертають праворуч.

Оцінивши докази, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимог ст. 124 КпАП України, тобто порушення водіями транспортних засобів правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 визнав свою вину у скоєнні правопорушення, щиро розкаявся, вперше протягом року вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з порушенням Правил дорожнього руху України, суд вважає за можливе не позбавляти його права керування транспортними засобами та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

На підставі ст. 124 КпАП України, керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягти до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 425 (чотирьохсот двадцяти п'яти) гривень, стягнувши його у дохід держави (код платежу - 21081100, розрахунковий рахунок - 31112106700002, отримувач - місцевий бюджет Київського району м. Сімферополя, ОКПО - 34740405, банк отримувача - Управління Держказначейства України в АРК м. Сімферополь, МФО - 824026).

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя.

Суддя