Постанова від 03.04.2012 по справі 2а-1638/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2012 р. № 2а-1638/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання -Семеряк М.І.,

прокурора -Окілка В.М., представника позивача - Цапа А.-П. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області державної податкової служби до Галицького районного військового комісаріату про стягнення податкового боргу -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Галицького району м. Львова звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова про стягнення податкового боргу з Галицького районного військового комісаріату в сумі 4 420 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку на прибуток. Відповідач в добровільному порядку податкову заборгованість не сплатив, а тому такі кошти підлягають стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 27.02.2012 року відкрито провадження у справі. В ході судового розгляду справи представник позивача повідомив про зміну назву органу на Державну податкову інспекцію у Галицькому районі м. Львова Львівської області державної податкової служби. В судовому засіданні 03.04.2012 року відповідно до положень ч.3 ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили суд адміністративний позов задовольнити.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив. При цьому, повідомив, що Галицький районний військовий комісаріат у 2007 році реорганізовано і на його базі створено Галицько-Франківський об'єднаний районний військовий комісаріат м. Львова. При цьому, документального підтвердження проведення реорганізації відповідача та зняття його з податкового обліку не надав.

Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно із Довідкою Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова № 5 від 28.10.2011 року Галицький районний військовий комісаріат взятий на облік в органах державної податкової служби за № 6613 від 12.06.1998 року.

Відповідно до Довідки позивача б/н за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податків, зборів та інших обов'язкових платежів, зокрема: по податку на прибуток в сумі 4 420 грн.

Заборгованість відповідача складають штрафні (фінансові) санкції, визначені ДПІ у Галицькому районі м. Львова в зв'язку з порушенням підприємством п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», про що податковим органом складено акти про порушення податкового законодавства та винесено податкові повідомлення-рішення, зокрема:

- акт № 5362/1648/151/09696635 від 29.09.2010 р. з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за перше півріччя 2010 року;

- акт № 4027/1239/151/09696635 від 21.07.2010 р. з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за перший квартал 2010 р., податкове повідомлення-рішення № 0004321501/0 від 29.07.2010 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 1870грн.;

- акт № 2619/1471/151/09696635 від 09.09.2011 р. з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року та 2010 рік, податкове повідомлення-рішення № 0002591501 від 21.09.2011 року, яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 340 грн.;

- акт № 2895/1724/151/09696635 від 22.09.2011р. з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за І та ІІ квартали 2011 року, податкове повідомлення-рішення № 0002851501 від 04.10.2011р., яким визначено підприємству податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 2040 грн.

У зв'язку з відсутністю відповідача за адресою місцезнаходження, вказаної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ДПІ у Галицькому районі м. Львова складені відповідні Акти про неможливість вручення підприємству податкових повідомлень-рішень.

ДПІ у Галицькому районі м. Львова вживались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, зокрема виставлено вимогу від 16.08.2010 року за №1/1130.

Станом на 2010 рік спірні правовідносини регулювались Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-111 від 21.12.2000 року (далі-Закон).

Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.

Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Станом на 2011 та 2012 роки спірні правовідносини регулюються Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI.

Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України (далі -ПК України), орган стягнення, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.41.5 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Підпунктом 20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України визначено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

У п. 57.1 ст.57 ПК України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.2 ст. 57 ПК України, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування

Згідно з п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідач не представив суду доказів оскарження у встановленому законом порядку рішень, на підставі яких йому було визначено податкові зобов'язання, а також не вжив жодних заходів для погашення податкового боргу.

Податковим боргом згідно з п.14.1.175 ст. 14 ПК України є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.4 ст.102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Галицького районного військового комісаріату (79000, м. Львів, вул.Каліча Гора, 5, ЄДРПОУ 09696635) до Державного бюджету України кошти в сумі 4 420 (чотири тисячі чотириста двадцять) гривень з рахунків, відкритих у банках, обслуговуючих такого платника податків, зокрема:

- р/р 35303600401, відкритого в Управлінні НБУ у Львівській області, МФО 325622,

- р/р 35303600401, відкритого в ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 325014.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 06 квітня 2012 року.

Суддя Сакалош В.М.