Постанова від 22.02.2012 по справі 2а-674/12/0170/13

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 лютого 2012 р. Справа №2а-674/12/0170/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі судового засідання Ківа А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Нижньогірського районного центру зайнятості

до Нижньогірської ПМК-81 підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2"

про стягнення заборгованості у сумі 21452,66 грн.,

за участю представників:

позивача - ОСОБА_1, довіреність №20/04-90 від 10.01.12,

відповідача - не з'явився.

Обставини справи: Нижньогірський районний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Нижньогірської ПМК-81 підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2" про стягнення заборгованості у сумі 21452,66 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.01.2012 відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.02.2012 позивачу поновлено строк звернення до суду.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України від 01.03.1991 № 803-XII “Про зайнятість населення” (далі - Закон).

Зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Частиною 4 ст. 18 Закону встановлено, що у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Частиною 1 ст. 20 Закону передбачено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.

Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом (ч.4 ст. 20 Закону).

Згідно з ч. 5 ст. 20 Закону при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 20 Закону у разі неподання або порушення строків подання даних про вивільнених працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Нижньогірська ПМК-81 підприємство "Трест "Кримспецагробуд-2" зареєстровано у Нижньогірському районному центрі зайнятості у якості платника внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Судом встановлено, що 03.07.2009 в Нижньогірський районний центр зайнятості було надано звіт про наступне вивільнення працівників від Нижньогірської ПМК-81 підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2".

При фактичному звільненні 03.09.2009 працівників: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 ОСОБА_4, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_12 ОСОБА_10, ОСОБА_11 інформація про їх фактичному звільненні була надана відповідачем 05.10.2009, тобто з порушенням 10-ти денного строку.

Факт порушення підтверджується звітом 4-ПН (план) від 03.07.2009, звітом 4-ПН від 05.10.2009, наказом № 07-к від 03.09.2009, актом перевірки додержання підприємствами, установами, організаціями законодавства України про зайнятість населення №133 від 22.10.2009.

Таким чином, відповідачем порушені вимоги п.5 ст.20 Закону України „Про зайнятість населення", а саме при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У зв'язку з чим було складено акт від 27.10.2009 №133/ш про порушення законодавства України про зайнятість з вимогою сплатити у місячний строк штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника в сумі 21452,00 грн.

29.10.2009 на адресу відповідача було надіслано акт №133/ш про порушення законодавства про зайнятість, який отриманий 30.10.2009.

Матеріали справи свідчать про те, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед Нижньогірським районним центром зайнятості становить 21452,66 грн.

У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази сплати штрафу за порушення вимог законодавства України про зайнятість населення.

За таких обставин, позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

У судовому засіданні, яке відбулось 22.02.2012, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 29.02.2012.

Керуючись ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Нижньогірської ПМК-81 підприємства "Трест "Кримспецагробуд-2" (97140, АР Крим, смт.Нижньогірський, вул. перемоги, 1а, ЄДРПОУ 13775530) на користь Нижньогірського районного центру зайнятості заборгованість у розмірі 21452,66 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.