Ухвала від 22.02.2012 по справі 2а-2435/10/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2435/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Качур І.А

Суддя-доповідач: Ключкович В.Ю.

УХВАЛА

Іменем України

"22" лютого 2012 р. м. Київ

Головуючий суддя Ключкович В.Ю.

Судді: Данилова М. В. Федорова Г. Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Житло Буд-Інвест" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 липня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Житло Буд-Інвест" до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови від 14.10.2009р.№749-ДМ, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 липня 2011 року в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Житло Буд-Інвест" до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови від 14.10.2009 р.№749-ДМ відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим рішенням суду першої інстанції, ТОВ "Житло Буд-Інвест" подало апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та постановити нову про задоволення позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно зі ст.198 ч.1 п.1 та ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відмовляючи у задоволенні позову суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що рішення про накладення на позивача штрафної санкції в розмірі 17000,00 грн. прийняте відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства України, з урахуванням усіх обставин та відповідно до вимог чинного законодавства України.

З вказаним висновком суду першої інстанції погоджується і суд апеляційної інстанції, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, позивач є емітентом сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (ФОН), на якого поширюються вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 15961 (далі-Положення №1591).

Розпорядженням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №795-ДМ від 02.09.2008 року про усунення порушень законодавства про цінні папери встановлено порушення позивачем: пункту 1.15 пункту 1 глави 2 розділу V Положення №1591 в частині не розкриття інформації щодо вартості чистих активів емітента, замість якої наведено вартість чистих активів фонд операцій з нерухомістю; пункту 1 глави 1 розділу V Положення в частині не розкриття в пунктів 13.3 «Інформація про зобов'язання емітента»річної інформації зобов'язань за сертифікатами ФОН; пункту 15 розділу І Положення в частині не відображення в балансі підприємства, складеного станом на 31.12.2007р. зобов'язань за сертифікатами ФОН.

Виявлені порушення позивач повинен був усунути в термін до 25.09.2008р.

Актом № 409-ДМ про правопорушення на ринку цінних паперів від 10.10.2008р. встановлено невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 02.09.2008р. №795-ДМ.

14.10.2009 року відповідачем було винесено постанову №749-ДМ від 14.10.2009р. про накладення на позивача санкції за порушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000,00 грн.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”державне регулювання ринку цінних паперів -здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством (частина 1 статті 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).

Частиною 2 статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок”, емітент -юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Статтею 15 цього Закону встановлено, що особливості емісії (видачі), обігу та обліку заставних, іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, приватизаційних, похідних, товаророзпорядчих цінних паперів та порядок розкриття інформації щодо них визначаються законодавством.

Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення №1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: - у строк не пізніше 30 квітня року, наступному за звітним; - опублікування у офіційному друкованому видання -у строк не пізніше 30 квітня року, наступному за звітним; - подання Комісії -не пізніше 1 червня року, наступному за звітним

Пунктом 1 глави 1 розділу V Положення №1591 встановлено, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію в повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Відповідно до п.1 глави 5 р.V Положення №1591, емітентами сертифікатів ФОН до річної інформації, складеної у відповідності до пункту 1 глави 2 цього розділу, включаються: основі відомості про ФОН, інформація про випуски сертифікатів ФОН; інформація про осіб, що володіють сертифікатами ФОН; правила ФОН. Річна інформація емітентів сертифікатів Фон складається відповідно до вимог цієї глави та додатка 41 до цього Положення.

За невиконання або несвоєчасне виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів юридичні особи несуть відповідність відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про держане регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Таким чином, оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Житло Буд-Інвест" є емітентом цінних паперів -сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, тому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 10.04.2007 року було зареєстровано випуск таких сертифікатів загальною вартістю 69404200 грн., а отже позивач зобов'язаний розкривати регулярну річну інформацію в повному обсязі, відповідно до вимог Положення №1591 .

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що постанова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.10.2009 р. №749-ДМ винесена у спосіб та відповідно до вимог чинного законодавства України, а тому підстав для її скасування не вбачається.

Доводи, викладені апелянтом в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому колегією суддів до уваги прийняті не можуть бути.

Оскільки судом першої інстанції постановлено обґрунтоване рішення, яке ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, на підставі повно і всебічно з»ясованих обставин в справі, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, а доводи наведені апелянтом в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду, то підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст.160,198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Житло Буд-Інвест"- залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 липня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Ключкович В.Ю.

Судді: Данилова М.В.

Федорова Г.Г.