Постанова від 21.02.2012 по справі 2а-6981/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-6981/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Лисенко В.І.

Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.

ПОСТАНОВА

Іменем України

"21" лютого 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Мацедонської В.Е.,

суддів Грищенко Т.М., Лічевецького І.О.,

при секретарі Гринчуку В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за апеляційними скаргами Контрольно-ревізійного управління в Київській області, Вишнівської міської лікарні на постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Київській області до Вишнівської міської лікарні, третя особа: Головне управління охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Київській області до Вишнівської міської лікарні, третя особа: Головне управління охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії задоволено частково, зобов'язано Вишнівську міську лікарню відшкодувати незаконно виплачену заробітну плату працівникам лікарні на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн.; зобов'язано Вишнівську міську лікарню відшкодувати за рахунок винних осіб нестачу лікарських засобів на загальну суму 1316,56 грн. в дохід місцевого бюджету, в решті позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим у справі судовим рішенням, Контрольно-ревізійне управління в Київській області звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року з мотивів порушення норм матеріального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що в 2009 році згідно наказів головного лікаря відповідача ОСОБА_2 керівникам структурних підрозділів дозволено сумісництво в порушення Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України від 28 червня 1993 року №43, та постанови Кабінету Міністрів України №245 від 03 квітня 1993 року «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій». Крім того, в порушення наказів головного лікаря відповідача керівникам структурних підрозділів здійнювалося нарахування та виплата доплати за розширення зони обслуговування, що призвело до порушення п.3.1.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення»від 05 жовтня 2005 року №308/519 та зайвого нарахування та виплати зазначеної доплати на загальну суму 30977,67 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 11151,96 грн.

Крім того, Вишнівська міська лікарня подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог з мотивів порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та прийняти нову постанову про відмову в позові повністю. Свої вимоги апелянт мотивує тим, що у відповідності до п.2 наказу Міністерства охорони здоров'я України №33 від 23 лютого 2000 року «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»керівникам закладів охорони здоров'я у разі виробничої необхідності надано право змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, за рахунок посад інших структурних підрозділів в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний рік, а тому дії головного лікаря щодо перепрофілювання певних посад відповідають чинному законодавству. Крім того, апелянт вважає, що результати інвентаризації є недостовірними, не затверджені керівником об'єкту контролю, а тому також позовні вимоги в цій частині задоволені безпідставно.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Контрольно-ревізійного управління в Київській області задоволенню не підлягає, а апеляційна скарга Вишнівської міської лікарні -підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного:

Судом першої інстанції встановлено, що в період з 30 березня 2010 року по 11 травня 2010 року посадовими особами Контрольно-ревізійного управління в Київській області (на час розгляду справи в суді апеляційної інстанції -Державної фінансової інспекції в Київській області) проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Вишнівської міської лікарні за період з 01 квітня 2008 року по 01 квітня 2010 року, за результатами якої складено акт №04-08/14 від 18 травня 2010 року.

За результатами ревізії з метою усунення порушень норм чинного законодавства, позивачем направлено відповідачу лист-вимогу про усунення порушень від 10 червня 2010 року №10-04-13-14/4432, в якому зазначив порушення, які необхідно усунути, а також зобов'язав інформацію про вжиті заходи щодо повного усунення порушень та притягнення до відповідальності винних осіб, копії документів, що підтверджують такі дії відповідача, надіслати позивачу в термін до 23 червня 2010 року.

В суді першої інстанції позивач у зв'язку з усуненням відповідачем частини виявлених порушень уточнив позовні вимоги та просив суд зобов'язати відповідача виконати п.п.2, 3, 6, 7 вимоги КРУ в Київській області від 10 червня 2010 року №10-04-13-14/4432, а саме:

-забезпечити відшкодування зайво нарахованої заробітної плати сумісникам на суму 10463,84 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 3505,38 грн., які в порушення п.2 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України від 28 червня 1993 року №43, та п.4 постанови Кабінету Міністрів України №245 від 03 квітня 1993 року «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій»не мають право працювати за сумісництвом за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності;

-забезпечити відшкодування зайво нарахованої доплати за розширення зони обслуговування та суміщення професій на суму 68491,75 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 23156,47 грн., які в порушення п.3.1.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення»від 05 жовтня 2005 року №308/519 нараховувались завідуючим відділень за період з 01 квітня 2008 року по 01 січня 2009 року;

-забезпечити відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати працівникам лікарні, які включені до штатного розкладу лікарні, в порушення п.п.23, 32, 75 Штатних нормативів та типових штатів закладів охорони здоров'я, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 року №33 на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн.;

-відшкодувати за рахунок винних осіб нестачу лікарських засобів на загальну суму 1316,56 грн.

У відповідності до ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п.7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»позивачу надано право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства. При цьому законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються (ч.2 ст.15 вищезазначеного Закону).

Як вбачається з матеріалів справи, Вишнівська міська лікарня є бюджетною лікувальною установою, яка заснована на власності територіальної громади м.Вишневе.

В ході ревізії встановлено, що відповідачем всупереч п.4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України від 28 червня 1993 року №43, та п.4 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій»від 03 квітня 1993 року №245, відповідно до наказів головного лікаря Вишнівської міської лікарні ОСОБА_2 «Про надання сумісництва та замісництва працівникам лікарні»дозволено сумісництво керівникам структурних підрозділів: начальнику відділу кадрів (0,5 ст. інспектора відділу кадрів), головному бухгалтеру (0,5 ст. бухгалтера-касира), начальнику планово-економічного відділу (0,5 ст. економіста) та завідувачу центральним складом (0,5 ст. медичного реєстратора архіву), що призвело до зайвого нарахування та виплати заробітної плати у розмірі 10463,84 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 3505,38 грн.

У відповідності до п.4 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій»від 03 квітня 1993 року №245 установлено, що окрім працівників, яким законодавчими актами заборонено працювати за сумісництвом, не мають права працювати за сумісництвом також керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Пунктом 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України від 28 червня 1993 року №43, передбачено, що керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до Статуту Вишнівської міської лікарні та штатного розпису лікарні до структури відповідача входять: 1.Стаціонар; 2.Поліклініка та її відділення: стоматологічне, дитяче, гінекологічне, дерматологічне; 3.Станція швидкої медичної допомоги; 4.Внутрішньолікарняна аптека та філіал №1 поліклініки.

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо відсутності порушення відповідачем п.4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України від 28 червня 1993 року №43, та п.4 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій»від 03 квітня 1993 року №245, оскільки займані працівниками посади відносяться до апарату управління та не являються керівними посадами окремих структурних підрозділів, що виключає можливість застосування вищенаведених норм Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій та постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій».

В ході ревізії також встановлено, що відповідно до наказів головного лікаря ОСОБА_2 «Про встановлення суміщення, надбавок та доплат»в 2008 році працівникам лікарні встановлено надбавку за складність та напруженість у роботі в розмірі до 50% посадових окладів. Однак, відповідно до даних бухгалтерського обліку (зведених розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендії (меморіальних ордерів №5) та розрахункових листів) встановлено, що в порушення наказів головного лікаря та п.3.1.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення»від 05 жовтня 2005 року №308/519 керівникам структурних підрозділів здійснювалося нарахування та виплата доплати за розширення зони обслуговування, що призвело до зайвого нарахування та виплати заробітної плати у розмірі 37514,08 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 12004,51 грн.

Крім того, в 2009 році згідно наказів головного лікаря ОСОБА_2 керівникам структурних підрозділів встановлено доплату за розширення зони обслуговування, що призвело до зайвого нарахування та виплати заробітної плати у розмірі 30977,67 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 11151,96 грн.

У відповідності до п.3.1.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров'я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення»від 05 жовтня 2005 року №308/519, зазначені в пунктах 3.1.1 (доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі 50% посадового окладу за основною посадою) та 3.1.2 (доплата за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт в розмірі 50% посадового окладу працівника) доплати не встановлюються керівникам закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів та їх заступникам (за винятком завідувачів відділень соціальної допомоги та їх заступників, завідувачів ФАПів та аптечних кіосків).

Суд першої інстанції дійшов вірного висновку, з яким погоджується колегія суддів, що, враховуючи накази головного лікаря «Про встановлення суміщення, надбавок і доплат», розрахункові листки за 2008-2009 роки, показання свідків, у зв'язку з помилковим введенням бухгалтером кодів виплат: код за складність та напруженість роботи було замінено на код виплати за сумісництво та розширення зони обслуговування, працівникам виплачена доплата за розширення зони обслуговування в розмірі до 50% посадових окладів, яка фактично є відповідною сумам надбавки, які належали до виплати цим же працівникам за складність та напруженість у роботі.

В ході ревізії проведено інвентаризацію у неврологічному та терапевтичному відділеннях у матеріально-відповідальних осіб старших медичних сестер: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за результатами якої встановлено нестачу лікарських засобів на суму 1055,80 грн. та 260,76 грн. відповідно, що підтверджується інвентаризаційними описами №1 та №2 від 06 квітня 2010 року.

Відповідно до п.1.15 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року №69, робочі інвентаризаційні комісії, серед іншого, здійснюють інвентаризацію майна, товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів та інших грошових документів і незавершеного будівництва у місцях зберігання та виробництва; несуть відповідальність за своєчасність і додержання порядку проведення інвентаризацій відповідно до наказу керівника підприємства, за повноту і точність внесення до інвентаризаційних описів даних про фактичні залишки майна, матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, цінних паперів та заборгованості в розрахунках.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо обґрунтованості вимоги позивача щодо відшкодування за рахунок винних осіб нестачу лікарських засобів на загальну суму 1316,56 грн., оскільки дана нестача встановлена у відповідності до інвентаризаційних описів №1 та №2 від 06 квітня 2010 року за результатами проведення інвентаризації комісією, яка створена з працівників відповідача на підставі наказу відповідача №93-В від 31 березня 2010 року.

Натомість, колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції в частині зобов'язання відповідача відшкодувати незаконно виплачену заробітну плату працівникам лікарні на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн. з огляду на наступне:

В ході ревізії виявлено, що при встановленні посад медичного, фармацевтичного, педагогічного персоналу і працівників кухонь центральних міських і міських лікарень (медико-санітарних частин), розташованих у містах з населенням понад 25 тис.чоловік, згідно додатку №2 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»від 23 лютого 2000 року №33 безпідставно затверджено 1,3 посад медичного персоналу: введено посаду заступника головного лікаря з медичної частини з розрахунку 1 посада на 200 та більше ліжок, при фактичний чисельності 120 ліжок в лікарні; введено 0,8 посади сестри медичної з дієтичного харчування з розрахунку 1 посада на 200 ліжок, при фактичній чисельності 120 ліжок в лікарні; введено 2 посади фармацевта з розрахунку 1 посада на 100 ліжок. Крім того, згідно штатного розпису лікарні затверджено посаду фахівця з державних закупівель та 0,5 посади спеціаліста з тендерних закупівель, які не передбачені в переліку посад адміністративно-управлінського та господарського обслуговування персоналу закладів охорони здоров'я (крім аптечних) додатку №46 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»від 23 лютого 2000 року №33. Відповідачем здійснені нарахування та виплати за цими посадами на загальну суму 173320,21 грн. та здійснені нарахування на заробітну плату та перераховано до державних цільових фондів на загальну суму 59465,74 грн.

У відповідності до п.2 наказу Міністерства охорони здоров'я «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»від 23 лютого 2000 року №33 надано право керівникам закладів охорони здоров'я у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, за рахунок посад інших структурних підрозділів в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії медичного (лікарі, середній медичний персонал, молодший медичний персонал), фармацевтичного персоналу, адміністративно-управлінського, крім заступників керівників, та господарсько-обслуговуючого персоналу.

Як вбачається з матеріалів справи, штатні розклади в лікарні на 2008-2009 роки погоджені міським головою Вишнівської міської ради, затверджені головним лікарем відповідача та підписані начальником планово-економічного відділу.

Посада заступника головного лікаря по медичній частині була введена з 16 січня 1995 року (наказ № 2-О від 16 січня 1995 року), на яку на 0,5 посадового окладу 16 січня 1995 року зарахований ОСОБА_5 Наказом по лікарні №43-В від 02 червня 1995 року перепрофільовано посаду зав.оргметодкабінетом на 0,5 ставки заступника головного лікаря по медичній частині з 01 червня 1995 року, п.3 цього ж наказу ОСОБА_5 призначений на 1 ставку заступником головного лікаря по медичній частині з 01 червня 1995 року. Наказом №192-В від 18 вересня 1996 року ОСОБА_6 призначена на посаду зам.головного лікаря по медичній частині з 01 вересня 1996 року.

Таким чином, фактично дане перепрофілювання посад здійснено в 1995 році, до введення відповідних положень наказу Міністерства охорони здоров'я «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»від 23 лютого 2000 року №33, а тому вимоги позивача щодо порушення відповідачем положень вищенаведеного наказу саме по зазначеній посаді є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.

Згідно наказу по Вишнівській міській лікарні №5-В від 09 січня 2008 року в зв'язку з виробничою необхідністю перепрофільовано 0,3 ст. медстатиста стаціонару на 0,3 ст. сестри медичної з дієтичного харчування. Таке перепрофілювання проведене в межах однієї категорії без перевищення штатних нормативів. За наказом по Вишнівській міській лікарні №12-В від 15 січня 2008 року (п.5) ОСОБА_7 -сестру медичну з дієтичного харчування лікарні переведено з 0,5 ст. на 0,8 ст. сестри медичної з дієтичного харчування лікарні з 02 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року.

Внутрішньолікарняна аптека створена рішенням колегії обласного управління охорони здоров'я №1 від 20 лютого 2001 року, розпорядженням Києво-Святошинської районної державної адміністрації №160а від 30 березня 2001 року для обслуговування громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи та інших пільгових категорій населення, та наказом по центральній районній лікарні м.Боярка №68 від 27 березня 2001 року, якими затверджений окремий штатний розпис в межах загальної чисельності Вишнівської міської лікарні, що свідчить про відсутність порушень з боку відповідача приписів чинного законодавства щодо введення двох посад фармацевтів.

Посади фахівця з державних закупівель та спеціаліста з тендерних закупівель введені до класифікатора професій ДК 003-95 і включені до штатного розкладу Вишнівської міської лікарні з 2005 року шляхом перепрофілювання посад економістів з метою посилення відповідальності працівників за цю ділянку роботи установи та збережені в штатних розкладах 2008-2009 роках.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку щодо відсутності порушень в діях відповідача наказу Міністерства охорони здоров'я «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я»від 23 лютого 2000 року №33, оскільки перепрофілювання певних посад проводилось із дотриманням п.2 вищенаведеного наказу, виходячи з виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, за рахунок посад інших структурних підрозділів в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період, перепрофілювання здійснювалось в межах однієї категорії медичного, фармацевтичного персоналу, адміністративно-управлінського та господарсько-обслуговуючого персоналу, а тому суд приходить до висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання Вишнівської міської лікарні відшкодувати незаконно виплачену заробітну плату працівникам лікарні на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн. Крім того, позивачем не доведено незаконність виплати заробітної плати працівникам лікарні з огляду на виконання ними покладених на них наказами трудових обов'язків за певними посадами, невстановлення під час ревізії невиконання трудових обов'язків або неналежне їх виконання за вищезазначеними посадами, що спростовує вимоги позивача щодо незаконності виплати заробітної плати за виконану працівниками лікарні роботу у відпрацьований період.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального права призвели до неправильного вирішення справи в частині, тому постанова Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року підлягає скасуванню в частині задоволення позовних вимог щодо зобов'язання відповідача відшкодувати незаконно виплачену заробітну плату працівникам лікарні на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн. з прийняттям в цій частині нової постанови про відмову у задоволенні цих позовних вимог.

Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Київській області -залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Вишнівської міської лікарні -задовольнити частково.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року -скасувати в частині задоволення позовних вимог Контрольно-ревізійного управління в Київській області до Вишнівської міської лікарні, третя особа: Головне управління охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання Вишнівської міської лікарні відшкодувати незаконно виплачену заробітну плату працівникам лікарні на суму 173320,21 грн. та перерахувань до державних цільових фондів на суму 59465,74 грн., прийняти в цій частині нову постанову, про відмову у задоволенні позовних вимог.

В іншій частині постанову Київського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року -залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст постанови виготовлено 28 лютого 2012 року.

Головуючий суддя Мацедонська В.Е.

Судді: Грищенко Т.М.

Лічевецький І.О.