Справа: № 2а-1693/11/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Шевченко А.В.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
Іменем України
"28" лютого 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого -судді Грищенко Т.М.,
суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,
при секретарі Луцак А.В.
розглянувши у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України в судовому засіданні апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 р. у справі за адміністративним позовом Державної спеціалізованої аварійно - рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС України до Контрольно - ревізійного управління в Київській області про скасування вимоги Контрольно-ревізійного управління в Київській області від 01.03.2011 року № 10-04-13-14/1558 в частині відшкодування виплаченої заробітної плати на загальну суму 10221 гривня 35 копійок та перерахувань до державних цільових фондів на суму 3714 гривень 39 копійок, що разом складає 13935 гривень 74 копійки, -
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 р. позов задоволено, скасовано вимогу Контрольно-ревізійного управління в Київській області від 01.03.2011 року № 10-04-13-14/1558 в частині відшкодування виплаченої заробітної плати на загальну суму 10221 (десять тисяч двісті двадцять одна) гривня 35 копійок та перерахувань до державних цільових фондів на суму 3714 (три тисячі сімсот чотирнадцять) гривень 39 копійок, що разом складає 13935 (тринадцять тисяч дев'ятсот тридцять п'ять) гривень 74 копійки. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів Міністерства надзвичайних ситуацій України понесені судові витрати в розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить: скасувати оскаржувану постанову як таку, що постановлена судом з порушенням норм діючого законодавства та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до пункту 1.1.2.2 Плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного управління в Київській області на ІV квартал 2010 року та на підставі направлення КРУ в Київській області від 27.12.2010 року №№ 1266, 1267, 1268, 1269 контрольно-ревізійною групою проведено ревізію фінансово-господарської діяльності в Державній спеціалізованій аварійно-рятувальній службі пошуку і рятування туристів Міністерства надзвичайних ситуацій України (ДСАРСПРТ) за період з 01.01.2008 року по завершений звітний період 2010 року.
Ревізію було проведено з 27.12.2010 року по 27.01.2011 року у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану.
Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведеного контрольного заходу складено акт ревізії від 02.02.2011 року № 04-08/02, який підписаний посадовими особами позивача із запереченнями.
За результатами розгляду заперечень до акту ревізії від 02.02.2011 року № 04-08/02, затверджено та направлено об'єкту контролю висновки, згідно яких вказані заперечення не прийнято, а акт ревізії залишено без змін.
КРУ в Київській області 01.03.2011 року винесено вимогу про усунення порушень № 10-04-13-14/1558, яка була отримана ліквідаційною комісією ДСАРСПРТ 21.03.2011 року (вхідний № 32), що підтверджується штампом вхідної кореспонденції ДСАРСПРТ.
На підставі статей 10, 15 Закону України від 26.01.1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», позивачу були пред'явлені наступні вимоги: опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, розглянути питання щодо притягнення до відповідальності винних осіб. Пред'явити позов до суду до осіб, винних у допущених порушеннях з метою відшкодування завданих збитків; забезпечити відшкодування зайво виплаченої заробітної плати на загальну суму 10221, 35 гривень та перерахувань до державних цільових фондів на суму 3714, 39 гривень, що в порушення Структури Головного управління державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку та рятування туристів МНС України, Інструкції про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС, затвердженої наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 22.12.2008 року № 942 та наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи «Про методичне підпорядкування закладів охорони здоров'я, медичних підрозділів та медичних (фармацевтичних) спеціалістів сфери управління МНС»від 24.06.2009 року № 428 та без проведення атестації медичного працівника Служби, нараховувалися та виплачувалися заступнику начальника з медичного забезпечення ОСОБА_2 за період з 01.07.2009 року по 01.12.2010 року; забезпечити ведення бухгалтерського обліку у відповідності до вимог Закону України від 19.07.1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, штатний розпис ДСАРСПРТ у 2009 році був розроблений та діяв відповідно до порядку і умов Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV, Класифікатору професій ДК 003:2005, Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228, наказу Мінфіну від 28.01.2002 року № 57 із змінами, роз'яснення Мінпраці (лист від 27.06.2007 року № 162/06/187-07р.). ДСАРСПРТ зобов'язано було виконувати нормативно-правові акти України.
Штатний розпис з 01.07.2009 року повністю відповідав кількості посад, затверджених у Структурі від 20.10.2008 року начальником ДСАРСПРТ Берестом А.І. за погодженням з Міністерством. При цьому до вказаного штатного розпису додаткової посади не було включено. Найменування посади було змінено у зв'язку з тим, що Наказом МНС від 17.06.2008 року № 464 «Про затвердження Положення про Медичну службу МНС України», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29.08.2008 року № 787/15478 створило медичну службу. Наказом МНС від 22.12.2008 року № 942, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 року за № 78/16094 та наказом від 24.06.2009 року № 428 «Про методичне підпорядкування закладів охорони здоров'я, медичних підрозділів та медичних спеціалістів сфери управління МНС»міністерство зобов'язало укомплектувати спеціалістами з медичного забезпечення.
На виконання цих наказів, згідно затвердженого штатного розпису заступником Міністра МНС Баранчуком В.М. та у зв'язку тим, що посада помічника оперативно-медичної роботи відповідала нижчому рівню кваліфікації, ніж має ОСОБА_2 (диплом ПВ № 530893 за спеціальністю лікувальна справа та присвоєна кваліфікація -лікар), наказом начальника Служби (відповідно до своїх повноважень згідно Статуту ДСАРСПРТ), ОСОБА_2 був тільки переведений з посади помічника начальника ДСАРСПРТ з медичного забезпечення на посаду заступника начальника ДСАРСПРТ з медичного забезпечення з укладанням нового контракту з ним (наказ ДСАРСПРТ від 04.09.2009 року № 102-к).
Крім того, відповідно до наказу МНС від 20.06.2006 року № 380 «Штатний розпис, це правовий документ, що визначає найменування організаційної структури, зображає її структуру, посадовий й кількісний склад, посадові оклади і джерела тримання посад. Затверджений в установленому порядку штат стає єдиним нормативним документом, що дає право на комплектування посад організаційних структур відповідними категоріями працівників...». В зв'язку з цим структура Головного управління не може бути керівним документом для комплектування особового складу Головного управління ДСАРСПРТ.
Державна спеціалізована аварійно-рятувальна служба пошуку і рятування туристів МНС визначила посаду ОСОБА_2 відповідно до наказу МНС від 22.12.2008 року № 942 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестації лікарів, провізорів та молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою сфери управління МНС», а саме «Заступник начальника ДСАРСПРТ з медичного забезпечення». В той же час у вказаному наказі посада визначена як «Заступник начальника професійної аварійно-рятувальної служби (підприємства) з медичного забезпечення -лікар», в зв'язку з чим посада ОСОБА_2 не передбачає лікарської приналежності.
Наказ МОЗ від 19.12.1997 року № 359 «Про подальше удосконалення атестації лікарів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.01.1998 року за № 14/2454 регламентує проведення атестації тільки лікарів та лікарів-організаторів за їх власним бажанням.
Судом було встановлено, що ДСАРСПРТ направило заперечення до акту ревізії, але КРУ в Київській області у своїх висновках до заперечень не прийняло викладені обґрунтування щодо правомірності переведення працівника на посаду заступника та виплати йому заробітної плати згідно штатного розпису.
Відповідно до частини першої статті 12 Закону України від 26.01.1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», службові особи державних контрольно-ревізійних служб зобов'язані суворо додержувати Конституції України, законів України, прав та інтересів громадян, підприємств, установ і організацій, що охороняються законом.
Виходячи з вищевикладеного, колегія вважає, що доводи апелянта, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції, оскільки рішення суду є законним та обгрунтованим, а тому не підлягає скасуванню.
Згідно ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Київській області -залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 р.-залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Головуючий суддя Грищенко Т.М.
Судді: Лічевецький І.О. Мацедонська В.Е.