Ухвала від 15.03.2012 по справі 2а-1229/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 березня 2012 року Справа № 2а-1229/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., перевіривши виконання вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Сумській області до Головного фінансового управління Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Сумській області (далі по тексту - позивач) звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного фінансового управління Київської обласної державної адміністрації (далі по тексту - відповідач) про зобов'язання Головного фінансового управління Київської обласної державної адміністрації виконати лист-вимогу «Про усунення порушень чинного законодавства, виявлених в ході ревізії головного фінансового управління Київської обласної державної адміністрації»від 10.08.2011 року № 18-08-15-15/5259, а саме: пункт 2 (забезпечити повернення коштів до обласного та районних бюджетів, зарахованих до бюджетів інших рівнів, шляхом застосування взаєморозрахунків, визначених Порядком казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 04.11.2002 року № 205, а саме: до обласного бюджету -40,42 тис. грн.. та 52,33 тис. грн., до районних бюджетів -31,40 тис. грн.); пункт 3 (провести претензійно-правову роботу щодо повернення коштів в загальній сумі 133,5 тис. грн. до загального фонду обласного бюджету).

Згідно із частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, місцезнаходженням позивача є: місто Суми, Покровська площа, будинок 11, а місцезнаходженням відповідача: місто Київ, площа Лесі Українки, будинок 1.

Указом Президента України від 16.11.2004 року № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів»утворено Київський окружний адміністративний суд, юрисдикція якого поширюється на Київську область.

З вищенаведеного вбачається, що позовну заяву подано з порушенням правил територіальної підсудності.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Згідно з частиною 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до правил територіальної підсудності позивач має право звернутися з даною позовною заявою до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись статтями 19, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державної фінансової інспекції в Сумській області до Головного фінансового управління Київської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії - повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Леонтович А.М.