Ухвала від 07.03.2012 по справі 2а-1139/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

07 березня 2012 року 2а-1139/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши матеріали позовної заяви

Васильківської районної державної адміністрації Київської області

до

проГребінківської селищної ради Васильківського району Київської області

виконавчого комітету Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області

третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_1

визнання незаконним та скасування рішення та акту на право постійного землекористування,

ВСТАНОВИВ:

Васильківська районна державна адміністрація Київської області звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області, виконавчого комітету Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області, третя особа -ФОП ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області про надання земельної ділянки у користування та скасування акту на право постійного землекористування.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і, чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

За положеннями статтей 55, 124 Конституції України та статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Суддя вправі відмовити у відкритті провадження у справі лише з підстав, передбачених законом. Не допускається відмова у відкритті провадження у справі з мотивів недоведеності заявленої вимоги, відсутності доказів, пропуску строку позовної давності та з інших, не передбачених законом підстав.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у даній справі, суд зважає на наступне: відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі -адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 3 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства визначено в яких випадках спір між суб'єктами владних повноважень розглядається в порядку адміністративного судочинства, зокрема, коли йдеться про спір з приводу реалізації компетенції суб'єктів владних повноважень у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.

Згідно із частиною 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або рефендуму.

Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, спірні правовідносини виникли у зв'язку з рішенням виконавчого комітету Гребінківської сілищної ради Васильківського району Київської області про передачу у користування на умовах оренди приватному підприємцю ОСОБА_1 земельної ділянки загальною площею 30,61 га, з подальшим оформленням права постійного землекористування вказаної земельної ділянки.

Предметом спору у цій справі є право користування земельною ділянкою, відновлення порушеного права зі сторони третьої особи, яка, як і позивач, на підставі рішень владних органів претендує на користування спірною земельною ділянкою, тобто між даними особами існує спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства.

Крім того, суд звертає увагу, що вказаний спір, з огляду на приписи пункту 3 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.

В пункті 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам.

Як вбачається із позовної заяви відповідачем у справі визначено орган місцевого самоврядування- виконавчий комітет Гребінківської сілищної ради Васильківського району Київської області.

Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Розгляд даного спору належить до компетенціїї місцевого суду.

На підставі викладеного та, керуючись статтями 117, 118, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Васильківської районної державної адміністрації Київської області до Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області, виконавчого комітету Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області, третя особа - ФОП ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Гребінківської селищної ради Васильківського району Київської області про надання земельної ділянки у користування та скасування акту про право постійного землекористування.

2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами,- повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.