Постанова від 30.12.2011 по справі 2а-5337/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2011 року 2а-5337/11/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трилоджик -Груп»

про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фастівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області (далі -позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трилоджик -Груп»(далі -відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 1 011,84 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 1 011,84 грн. Вказаний борг утворився у зв'язку з несвоєчасним поданням декларацій по податку на додану вартість.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.11.2011 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, у разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скорочено провадження, надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Відповідач, повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення № 0113312650494 від 13.12.2011.

Від відповідача відзив на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Трилоджик-Груп»зареєстроване виконавчим комітетом Фастівської міської ради Київської області як юридична особа 29.11.2007 та перебуває на обліку як платник податків з 30.11.2007 за № 5791.

У вересні 2010 року податковим органом було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт від 28.09.2010 № 459/91/1501/35471753 та встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подана декларація з податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2010 року.

28.09.2010 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001841501/0, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 510, 00 грн. Вказана податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача 06.10.2010 (копія поштового повідомлення наявна в матеріалах справи).

У зв'язку з несплатою відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій, яка визначена у вказаних податкових повідомленнях-рішеннях, позивач надіслав відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю»від 25.10.2011 № 1/218 на суму 161, 84 грн.

Вказана податкова вимога отримана уповноваженою особою відповідача 25.10.2010, про що свідчить підпис на її корінці.

Оскільки, відповідач податкову заборгованість визначену у вимозі не сплатив, позивач надіслав відповідачу другу податкову вимогу форми «Ю»від 25.11.2011 № 2/248 на суму 161, 84 грн.

Вказана податкова вимога отримана уповноваженою особою відповідача 25.11.2010, про що свідчить підпис на її корінці.

У листопаді 2010 року податковим органом було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт від 30.11.2010 № 620/110/1501/35471753 та встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подана декларація з податку на додану вартість за вересень, жовтень 2010 року.

30.11.2010 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002091501/0, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 340, 00 грн. Вказана податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача 14.12.2010 (копія поштового повідомлення наявна в матеріалах справи).

У грудні 2010 року податковим органом було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності. За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт від 28.12.2010 № 699/123/1501/35471753 та встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачем не подана декларація з податку на додану вартість за листопад 2010 року.

28.12.2010 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002311501/0, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 170, 00 грн. Вказана податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача 11.01.2011 (копія поштового повідомлення наявна в матеріалах справи).

У червні 2011 року податковим органом за результатами проведеної камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість складено акт від 02.06.201 № 168/14/1501/35471753 та встановлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не подана декларація з податку на додану вартість за січень, лютий 2011 року.

02.06.2011 податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000711501, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 340, 00 грн. Вказана податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу засобами поштового зв'язку.

За даними податкового органу у відповідача на день розгляду справи наявна заборгованість у розмірі 1 011,84 грн. (з врахуванням наявної переплати). Оскільки, відповідачем не погашена сума зазначеної заборгованості у добровільному порядку, відповідач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Згідно з підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення правовідносин), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(який діяв на момент виникнення правовідносин), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1. пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Підпунктом 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Таким чином, сума заборгованості у розмірі 1 011,84 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трилоджик-Груп» (ідентифікаційний номер - 35471753) до Державного бюджету України податковий борг у сумі 1 011 (одна тисяча одинадцять) грн. 84 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

.

Суддя Терлецька О.О.