Ухвала від 15.02.2012 по справі 2а-5807/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

15 лютого 2012 року 2а-5807/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Терлецької О.О., при секретарі судового засідання: Корінному С.О.,

за участю сторін:

позивача -ОСОБА_1,

представника позивача -ОСОБА_2,

представника відповідача -не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області

про визнання незаконними дій Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області по реєстрації ОСОБА_3 та скасування реєстрації ОСОБА_3,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області про визнання незаконними дій Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області по реєстрації ОСОБА_3 та скасування реєстрації ОСОБА_3.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.12.2011 відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-5807/11/1070.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача, повідомлений належним чином про розгляд справи, в судове засідання не з'явився.

Заслухавши позивача, представника позивача, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю з таких підстав.

Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що предметом оскарження в даній справі є дії відповідача по реєстрації місця проживання ОСОБА_3.

Встановлення місця проживання є актом цивільного стану відповідно до статті 49 Цивільного кодексу України. Такі акти цивільного стану фізичної особи відповідно до частини 3 статті 49 Цивільного кодексу України підлягають державній реєстрації.

При цьому здійснення державної реєстрації не є реалізацією управлінських функцій органів державної влади, а є лише засвідченням волевиявлення фізичних осіб або настання певних подій.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що даний позов не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В таких відносинах відсутній принцип влади -підпорядкування, притаманний, відносинам фізичних і юридичних осіб з державним органом в сфері державного управління.

Спір у даній справі стосується повноважень державного органу як реєстратора актів цивільного стану.

Відповідно до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Таким чином, даний позов не підлягає розгляду в адміністративному суді в порядку адміністративного судочинства, а повинен розглядатися відповідним судом загальної юрисдикції за правилами, передбаченими Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, керуючись пунктом 1 частини першої статті 157, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження у справі 2а-5807/11/1070 за позовом ОСОБА_1 до Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області про визнання незаконними дій Відділу громадянства і реєстрації фізичних осіб Обухівського РВ ГУ МВС України в Київській області по реєстрації ОСОБА_3 та скасування реєстрації ОСОБА_3.

2. Копію ухвали про закриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

.

Суддя Терлецька О.О.