Справа № 230/1392/12
13 березня 2012 року Шаргородський районний суд Вінницької області
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Славінська Н.Л., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Гибалівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом 12.03.2012 року.
Адміністративний позов та додані до нього матеріали передані на розгляд судді 13.03.2012 року.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до ст.104 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою (ч.1 ст.105 КАС України).
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Пунктами п'ятим та шостим частини першої статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, і те, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), а також, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.99 КАС України).
Як вбачається із адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, позивачка дізналася про порушення своїх прав з боку відповідача у січні 2012 року, після отримання рішення відповідача про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, в якому відповідач посилається, як на підставу відмови, на наявність державних актів від 2008 року на спірну земельну ділянку у ОСОБА_2
Позовна заява подана до суду 12.03.2012 року, що підтверджується відповідним штампом за вх. №2709, який міститься на першій сторінці позовної заяви (а.с.3).
Відтак, позивачка пропустила шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування від 26.06.2007 року про затвердження технічної документації щодо складання документів та видачі державного акту ОСОБА_2, визначений ч.2 ст.99 КАС України, так як вона дізналася про порушення своїх прав у січні 2012 року, тому строк на звернення до суду з адміністративним позовом за захистом прав, свобод та інтересів закінчився після спливу шести місяців.
Відповідно до вимог ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що є підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 поважними, виходячи із наведених вище підстав.
Справа підлягає розглядові в судах у порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви, передбачених ст.108 КАС України, або для відмови у відкриті провадження у справі, передбачених ст. 109 ч.1 КАС України, не вбачається.
Справа підсудна Шаргородському районному суду на підставі ст.18 КАС України.
Керуючись ч. 5 ст.107 КАС України,
Визнати причини пропуску строку звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду поважними.
Відкрити провадження у справі №230/1392/2012 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Гибалівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії.
Запропонувати відповідачу - Гибалівській сільській раді Шаргородського району Вінницької області подати в строк до попереднього судового засідання письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються.
Попереднє судове засідання призначити на 16 годину 20 березня 2012 року в залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду.
В попереднє судове засідання викликати позивачку, представника відповідача, третю особу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: