16 січня 2012 року 15:05 Справа № 2а-0870/10982/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., при секретарі судового засідання Луговському І.О., за участю представника позивача - не прибув, представника відповідача - не прибув, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості.
25 листопада до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя (далі іменується - позивач) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути на його користь суму заборгованості в розмірі 12643 грн. 52 коп.
Ухвалою судді від 29.11.2011 відкрито провадження в адміністративній справі.
16.01.12 представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. До канцелярії суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття та не надіслав суду будь-яких заяв та заперечень проти позову.
За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
За приписами ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
Відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1, пройшов процедуру державної реєстрації та отримав свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, а відтак набув правового статусу суб'єкта господарювання в розумінні припису ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 15.05.2003 №755-IV, згідно з яким державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Станом на 27.10.2011 згідно карток облікових рахунків платника податків у відповідача існує податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 12463 грн. 52 коп., який виник на підставі наступного.
Фахівцями Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведено документальну планову виїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, за результатами якої складено акт від 19.11.2010 №67/17-214/НОМЕР_1 про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, і.п.н НОМЕР_1 за період з 01.07.2007 по 30.06.2010.
На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 29.12.2010 №0001631702/0, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій з податку на додану вартість у розмірі 25683 грн. 50 коп.
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення направлялось відповідачу засобами поштового зв'язку, однак було повернуто із зазначенням за відсутності за юридичною адресою.
Також податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі податкової декларації від 21.02.2011 №3411, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 159 грн. 00 коп.; податкової декларації від 21.03.2011 №14821, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 633 грн. 00 коп.; податкової декларації від 13.04.2011 №9001847173, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 842 грн. 00 коп.; податкової декларації від 16.05.2011 №9003198696, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 1026 грн. 00 коп.; податкової декларації від 06.06.2011 №9003783158, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 1234 грн. 00 коп.; податкової декларації від 15.07.2011 №9004730698, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 780 грн. 00 коп.; податкової декларації від 09.08.2011 №9006248724, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 960 грн. 00 коп.; податкової декларації від 17.09.2011 №9007673286, якою визначене податкове зобов'язання у розмірі 364 грн. 00 коп.
Таким чином, сума заборгованості складає: 25683 грн. 50 коп. (податкове повідомлення-рішення) + 5998 грн. 00 коп. (декларації) + 343 грн. 15 коп. (пеня) - 19381 грн. 13 коп. (часткова сплата) = 12463 грн. 52 коп.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу визначено, що податкова декларація, розрахунок далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує тої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання і) податкового повідомлення-рішення.
У зазначені строки податкові зобов'язання не сплачені, а тому у відповідності до пп. 59.1 ст. 59 Податкового Кодексу України визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України - орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України - стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється органам державної виконавчої служби у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Органи державної податкової служби відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, кий має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму додаткового боргу або його частини.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 7-12, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (69063, АДРЕСА_1) на користь Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя суму податкового боргу по податку на додану вартість в розмірі 12643 (дванадцять тисяч шістсот сорок три) грн. 52 (п'ятдесят дві) коп., яку зарахувати на р/р31112029700003, код платежу 3014010100, отримувач Державний бюджет у Жовтневому районі м. Запоріжжя, ЄДРПОУ 34677124, банк - ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.М.Недашківська