Провадження № 8а/1615/19/2012
Справа № 1615/564/2012
14.03.2012 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді -Якимець Т.Є.
при секретарі -Карпенко О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Крюківського районоого суду м.Кременчука адміністративну справу за заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці про перегляд за ново виявленими обставинами постанови Крюківського районного суду м.Кременчука від 13.10.2009 року по справі № 2а-944/2009 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Крюківського району м.Кременчука про визнання дій відповідача неправомірними та про перерахунок та нарахування пенсії по інвалідності, що настала із-за захворювання (каліцтва) внаслідок Чорнобильської катастрофи та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1 (один) в зв'язку зі зміною розміру мінімальної пенсії за віком,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці звернулося в суд з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Крюківського районного суду м.Кременчука від 13.10.2009 року по справі № 2а-944/2009 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Крюківського району м.Кременчука про визнання дій відповідача неправомірними та про перерахунок та нарахування пенсії по інвалідності, що настала із-за захворювання (каліцтва) внаслідок Чорнобильської катастрофи та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1 (один) в зв'язку зі зміною розміру мінімальної пенсії за віком.
В заяві Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці зазначило, що постановою Крюківського районного суду м.Кременчука від 13.10.2009 року позов ОСОБА_1 задоволено частково та зобов'язано управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м.Кременчуці здійснити перерахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_1, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії інваліду війни 3-ї групи у розмірі шести мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленою ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»за період з 31.10.2006 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року. Рішення набрало чинної сили . Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 803 від 27.07.2011 року утворено як юридичну особу публічного права Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці шляхом злиття управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м.Кременчуці та управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м.Кременчуці. Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці є правонаступником всіх прав та обов'язків вказаних припинених управлінь.19.06.2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491-VI «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, що у 2011 році положення ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»застосовуються у порядку та в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року. За прийнятим 26.12.2011 року рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України п.4 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України ( є конституційними). З огляду на зміст резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 № 20-рп/2011, підстави для застосування судами ст.ст.39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норм зазначених Законів відсутні. На підставі прийнятого 26.12.2011 року рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців суди повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат, зазначеній категорій громадян. Отже, з прийняттям Конституційним судом України рішення від 26.12.2011 № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Прохають суд скасувати постанову від 13.10.2009 року по справі № 2а-944/2009 за позовом ОСОБА_1. до Управління Пенсійного фонду Крюківського району м.Кременчука про визнання протиправною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.
В судове засідання представник Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці не з'явився, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлені, прохають суд розглянути справу та прийняти рішення в відсутність їх представника.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлений, прохає суд розглянути справу та прийняти рішення в його відсутність, подав суду заперечення, в яких зазначив, що прийняття нового Закону України від 14.06.2011 року № 3491-VI, яким внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», як і визнання цього Закону таким, що відповідає Конституції України, не може бути згідно із ч.3 ст.245 КАСУ законною підставою для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Крім того, відповідно до ч.3 ст.245 КАСУ перегляд судових рішень за ново виявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи. Прохає суд залишити заяву Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Крюківського районного суду м.Кременчука від 13.10.2009 року без задоволення.
Суд, вивчивши наявні матеріали даної справи та справи № 2а-944/2009 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Крюківського району м.Кременчука про визнання дій відповідача неправомірними та про перерахунок та нарахування пенсії по інвалідності, що настала із-за захворювання (каліцтва) внаслідок Чорнобильської катастрофи та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1 (один) в зв'язку зі зміною розміру мінімальної пенсії за віком, вважає за необхідне заяву залишити без задоволення.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 245 КАСУ підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Не можуть бути визнані нововиявленими обставинами нові обставини, тобто такі, що виникли чи змінилися після ухвалення судового рішення.
Із заяви Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці вбачається, що нововиявленими обставинами заявник вважає рішення Конституційного суду України від 26.12.2011 року №20-рп/2011, однак вказана обставина виникла після ухвалення судового рішення, у зв'язку з чим не може вважатися нововиявленою.
Крім того, у відповідності до ч.3 ст. 245 КАС України, перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.
Рішенням Конституційного Суду України №20-рп/2011 фактично скасоване попереднє рішення цього ж суду №10-рп/2008, яким не допускалось зменшення чи скасування соціальних виплат громадянам шляхом прийняття законів про бюджет.
В той же час, при постановленні постанови по адміністративній справі № 2а-944/2009 рішення Конституційного Суду України №10-рп/2008 було чинним, тому перегляд постанови за нововиявленими обставинами з цих підстав не допускається.
Таким чином, суд вважає, що підстав для скасування постанови суду у зв'язку з нововиявленими обставинами немає.
Керуючись ст. 245, 253 КАС України, суд -
ухвалив :
Заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Крюківського районного суду м.Кременчука від 13.10.2009 року по справі № 2а-944/2009 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду Крюківського району м.Кременчука про визнання дій відповідача неправомірними та про перерахунок та нарахування пенсії по інвалідності, що настала із-за захворювання (каліцтва) внаслідок Чорнобильської катастрофи та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1 (один) в зв'язку зі зміною розміру мінімальної пенсії за віком -залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя :