Справа № 1711/536/12
15 березня 2012 року м. Кузнецовськ
Суддя Кузнецовського міського суду Рівненської області Демчина Т.Ю., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Кузнецовської міської ради Рівненської області про скасування рішень міської ради, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Кузнецовської міської ради Рівненської області про скасування рішень Кузнецовської міської ради від 24.02.12 р. № 335 «Про затвердження структури виконавчих органів Кузнецовської міської ради VI скликання, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів»та від 24.02.12 р. № 336 «Про утворення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради VI скликання».
Згідно з ст.87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У поданій до суду позовній заяві міститься клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Пунктом 7 ч.2 ст.10 Закону України «Про судовий збір»у Декреті Кабінету Міністрів України "Про державне мито" виключено пункти 1 і 2 статті 2, якою до об'єктів справляння державного мита відносилось подання позовних заяв до суду.
Ставки судового збору за подання позовних заяв, пільги щодо його сплати на момент подання адміністративного позову регулюються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення вимог ст.106 КАС, до позовної заяви не додано документів, які звільняють від сплати судового збору, а наведені обставини (наявність посвідчення постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи 4 категорії) відповідно до Закону України «Про судовий збір»не є підставою для звільнення від його сплати.
Отже, судовий збір за подання ОСОБА_1 адміністративного позову підлягає сплаті на загальних підставах.
Крім того, адміністративний позов містить вимогу про вжиття заходів щодо забезпечення адміністративного позову.
Із змісту ст.118 КАС України вбачається, що клопотання про забезпечення адміністративного позову викладається окремим документом. Крім того, ст.ст.3,4 Закону України «Про судовий збір»передбачено справляння судового збору і за подання заяв про забезпечення адміністративного позову, який також підлягає сплаті у разі відсутності у позивача відповідних пільг.
У відповідності до ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.87, 106, 108, 118, КАС України, суддя -
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 до Кузнецовської міської ради Рівненської області про скасування рішень міської ради.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 30 березня 2012 року.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Кузнецовський міський суд протягом п'ятиденного строку з дня отримання копії ухвали.
Суддя: