ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
про визнання боржника банкрутом
07.03.2012справа № 5011-49/1294-2012
За заявою Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Арсенал Київ»
(код ЄДРПОУ 31749709)
Про визнання банкрутом
Суддя Митрохіна А.В.
Представники:
Від заявника ОСОБА_1 дов. № 223/9/10-008 від 12.01.2012.
Від боржника не з'явилися
За участю Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОСОБА_2 -за дов. № 3 від 03.01.2012р.
За участю арбітражного керуючого Добровольського А.П. - ліцензія серії НОМЕР_1 від 09.11.2011р.
За участю арбітражного керуючого Тітова О.І. - ліцензія серії НОМЕР_2 від 21.05.2010р.
Заявник звернувся до Господарського суду міста Києва з заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Арсенал Київ»(код ЄДРПОУ 31749709) банкрутом.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.02.2012 порушено провадження у справі №5011-49/1294-2012 з урахуванням особливостей застосування процедури банкрутства до боржника, передбачених статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та призначено розгляд справи на 20.02.2012.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.02.2012 розгляд справи було відкладено на 07.03.2012, у зв'язку з невиконанням заявником вимог ухвали про порушення провадження у справі №5011-49/1294-2012 від 03.02.2012 та з метою встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Представник заявника у судове засідання 07.03.2012 з'явився, повністю підтримав вимоги, викладені у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство та просив ліквідатором призначити арбітражного керуючого Добровольського Анатолія Петровича.
Представники боржника у судове засідання 07.03.2012 не з'явилися.
Заявлені заявником вимоги документально підтверджуються та визнаються судом обґрунтованими.
У матеріалах справи наявні докази відсутності боржника, які надані заявником.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Згідно частини 7 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до положень частини 8 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»Якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
До матеріалів справи представником заявника додано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до якого зазначено, що 13.05.2009 була внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за місцезнаходженням.
На доказ наявності у боржника заборгованості перед Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва, заявником додано до матеріалів справи Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.09.2008 у справі №5/289, виконавчий лист Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.10.2008 у справі №5/289.
В ході проведення заходів з приводу примусового виконання судових наказів, стягнути заборгованість не виявилось можливим, про що свідчить додані до матеріалів справи постанова головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві Пацуріної О.В. про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП №10726315 від 28.11.2011.
Станом на день подання заяви про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Арсенал Київ»банкрутом виконавчий лист Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.10.2008 у справі №5/289 не виконаний, заборгованість не погашена.
Сукупність доказів, які містяться в матеріалах справи №5011-49/1294-2012, доводять безспірність вимог заявника та неспроможність боржника виконати свої зобов'язання перед кредитором у встановлений Законом строк.
Оскільки заявник має право звернутись з заявою про порушення справи про банкрутство, якщо громадянин -підприємець -боржник або керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, у суду є всі підстави для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Кредитори мають право запропонувати кандидатуру ліквідатора, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом.
16.02.2012 через канцелярію суду арбітражний керуючий Тітов Олег Іванович подав заяву на участь у справі про банкрутство, до якого додана ліцензія на право здійснення діяльності.
22.02.2012 через канцелярію суду представник заявника подав клопотання про призначення ліквідатором у справі арбітражного керуючого Добровольського Анатолія Петровича, до поданого клопотання доданий договір про надання послуг арбітражного керуючого та копія ліцензії арбітражного керуючого.
Відповідно до п. 6 ст. 3-1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»при реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Пункт 5 зазначеної статті встановлює, що арбітражний керуючий зобов'язаний: здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках; в порядку, установленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; виконувати інші повноваження, передбачені цим Законом.
При цьому, відповідно до. п. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими; з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Розглянувши подані кандидатури арбітражного керуючого Тітова Олега Івановича та арбітражного керуючого Добровольського Анатолія Петровича для призначення ліквідатора по справі суд вважає за доцільне відмовити Добровольському А.П. у задоволенні клопотання про призначення його ліквідатором по справі та призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Тітова О.І. з огляду на наступне.
Відповідно до довідки УНІАН ТОВ «Арсенал -Київ»було створене за рішенням Київради від 08.11.2001 та розпорядженням Київського міського голови.
Згідно із затвердженим Статутом ТОВ «Арсенал -Київ», 80% статутного капіталу (вартістю 9 тис. 440 грн.) належали Головному управлінню з фізичної культури і спорту КМДА, 20 % (вартістю 2 тис. 360 грн.) - іншим членам товариства.
Відповідно пункту 2, частини 2 статті 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»Державний орган з питань банкрутства пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом;
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання Міністерства юстиції»від 16.11.2011 (яке набрало чинності 21.11.2011) з 21.11.2011 Міністерство юстиції України виконує в повному обсязі повноваження Державного органу з питань банкрутства.
Відповідно до норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України.
Так, ліцензія Добровольського Анатолія Петровича була видана державним департаментом з питань банкрутства 09.11.2011, тоді як арбітражний керуючий Тітов О.І. отримав вищевказану ліцензію 21.05.2010.
Ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну чи економічну освіту або володіє спеціальними знаннями, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до статті 1 цього Закону і яка має ліцензію арбітражного керуючого, що видається в установленому законодавством порядку.
Крім того, враховуючи приналежність ТОВ «Футбольного клубу «Арсенал -Київ»ліквідатором може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності з достатнім досвідом роботи.
Щодо долученого до клопотання заявника договору суд вважає за доцільне зазначити наступне.
Зазначений договір не може бути належним доказом того, що договір укладений між Добровольським А.П. та заявником саме на введення справи про банкрутство ТОВ «Футбольного клубу «Арсенал -Київ», адже укладений він був 08.12.2011, тоді як заява про порушення справи про банкрутство подана до суду лише 02.02.2012.
Дослідивши матеріали справи та враховуючи те, що розгляд справ у господарських судах України обмежений процесуальними строками, з метою уникнення затягуванню розгляду справи, суд вважає за доцільне призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Тітова Олега Івановича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 21.05.2010, дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 08.04.2010 №216-50-17/1256) виходячи з наступного:
· арбітражний керуючий не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів;
· арбітражний керуючий має дозвіл на провадження діяльності арбітражних керуючих (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 21.05.2010, дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 08.04.2010 №216-50-17/1256);
· має вищу економічну освіту;
· кандидатура арбітражного керуючого Тітова О.І. відповідає усім організаційним та технічним вимогам щодо виконання обов'язків розпорядника майна у справі №5011-49/1294-2012.
Оскільки нормами статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, то ліквідаційна процедура щодо відсутнього боржника здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону -«Ліквідаційна процедура».
Відповідно до частини 3 статті 23 вищезазначеного Закону ліквідатор зобов'язаний опублікувати в офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття відносно останнього ліквідаційної процедури. Також, з положень частини 5 статті 52 Закону вбачається, що на ліквідатора боржника покладені обов'язки щодо виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
На підставі вищезазначеного та керуючись статтями 22, 23, 24, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарський суд міста Києва, -
1. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Арсенал Київ»(04073, м. Київ, пр-т Московський, 8, код ЄДРПОУ 31749709).
2. Визнати Державну податкову інспекцію у Оболонському районі м. Києва кредитором Товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Арсенал Київ»на загальну суму 187 652,30 грн.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру.
4. Призначити ліквідатором арбітражного керуючого - арбітражного керуючого Тітова Олега Івановича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 21.05.2010, дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 08.04.2010 №216-50-17/1256).
5. Зобов'язати - ліквідатора у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
6. Зобов'язати - ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети).
7. Зобов'язати - ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
8. Зобов'язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд.
9. Підприємницьку діяльність банкрута завершити.
10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань вважати таким, що настав з 07.03.2012.
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 07.03.2012.
12. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 07.03.2012.
13. Зобов'язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 07.03.2013.
14. Копію постанови направити заявнику, ліквідатору, та боржнику.
15. Копію постанови для відома направити до Прокуратури м. Києва, ДПА у м. Києві, (м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА у м. Києві) та Державному реєстратору за місцем знаходження боржника.
Суддя А.В.Митрохіна